Garderobes veidošanas principi. 1.daļa

Katram cilvēkam gribētos izskatīties labi, pie tam jebkurā situācijā un tērēt pēc iespējas mazāk – gan naudu, gan laiku tam , gan vietu skapī. Un bieži notiek tā, ka daudzas no mums konstatē, ka skapis pilns, bet vilkt mugurā nav ko – mūžam pastāvošā dilemma, vai ne?

Un tas notiek tāpēc, ka,  iepērkoties, daudzas no mums  nedomā vai tas, kas tūlīt tiks nopirkts viņai piestāvēs, vai tas būs sakomplektējams ar jau esošo garderobi vai vismaz daļu no tās un vai tas vispār ir vajadzīgs. Mēs uzķeramies uz izpārdošanu cenām, pārdevēju glaimiem, draudzeņu ieteikumiem, mirkļa emocijām. Kā no tā izvairīties?

Ceru, ka  uz šo brīdi sava skapja revīziju esi jau veikusi. Tagad varam ķerties pie nākamā soļa.

Pamatgarderobes daļas sakomplektēšana

Pareizi sakomplektēta pamatgarderobes daļa ļaus tev izskatīties savādāk katru dienu, tērējot daudz mazākas naudas summas nekā līdz šim. Iespējams, kaut kurā brīdī tev var likties, ka pamatgarderobe ir pārlieku maza…Tici man – absolūti gana. Bet tas būs minimums, no kura viss arī sāksies.

Kas ir tas, kas ietekmē tavu garderobi

Svarīgākais, kas vispirms tev jāizdara, atbildi sev uz sekojošiem jautājumiem:

 1. Tavs stils uz šo brīdi.
 2. Darbības sfēra, ikdienas ritms un režīms ( kur pavadi ikdienu utt.)
 3. Krāsu gamma.
 4. “Sezona”.
 5. Naudas līdzekļu daudzums.

gerbsanas-stila-izvelePirmie divi punkti ir cieši saistīti savā starpā. Ja tu strādā ofisā, sakoptā, ērtā vidē, tātad galvenais akcents garderobes izveidei tiks likts uz lietišķo stilu. Ja tu darbojies PR  vai radošā sfērā, tavai garderobei jābūt spilgtākai un oriģinālākai. Ja tu esi mājsaimniece, tad, protams, tavā garderobē dominēs apģērbi, kas ir vairāk brīvā stilā, domāti atpūtai, dārzam, dzīvei vasarnīcā utt.

Krāsu gamma garderobei  tiek piemeklēta bāzējoties uz jau  zināma vai dzirdēta ārienes sadalījuma pēc „gadalaikiem”.

Ja tu joprojām neesi noteikusi savu „gadalaiku”, tad iesaku, aiziet pie stilista tagad, jo mūsu vecumā vārds elegance ir cieši saistīts ar gaumīgu un pareizu krāsu izvēli gan make-up, gan garderobē. Labs palīgs, ko tev būs iespējams iegadāties pie stilista ir tava personīgā, īpašā krāsu palete.

Pilnīgi iespējams, ka tu līdz šim esi iztikusi un arī turpmāk iztiksi bez krāsu paletes. Esmu vairākus gadus darbojusies kā stiliste un sava salona īpašniece un varu teikt – ja tev tā ir, tad tu esi vai nu: sieviete, kas apveltīta ar dabisko gaumes izjūtu un es tevi apsveicu vai arī sieviete, kurai tās nav…Un no tā izriet viss, kas var izrietēt…

Un, tātad,  atlika pēdējais, piektais punkts – naudas līdzekļu daudzums, ko vari ziedot savas garderobes atjaunošanai vai papildināšanai. Tas būs pilnībā atkarīgs no tavas rocības.

Pamatgarderobes veidošanas noteikumi

Neatkarīgi no tā, ko tikko uzskaitīju, pamatgarderobe jāveido vadoties pēc sekojošiem noteikumiem:

 1. Harmonija.
 2. Universālums ( iespēja mainīt, komplektēt ).
 3. Kvalitāte.
 4. Krāsu gammas saderība ( labāk, ja tā būs saastādīta, bazējoties uz 2-3 krāsām ).
 5. Mantas nedrīkst būt pārlieku originālas un spilgtas. ( Neaizmirstiet, ka runa šobrīd iet par PAMATgarderobi ).

Tātad, ja tava pamatgarderobes komplektācija ir veiksmīga, tu brīvi varēsi kombinēt apģērbus vienu ar otru, mainot savā starpā un pat aizvērtām acīm.

Pievērsiet īpašu uzmanību 5.punktam! Tas ir pats svarīgākais un pats viltīgākais punkts! Lai to labāk saprastu, nedaudz parunāsim par psiholoģisko uztveri.

Kad satiekam cilvēku, skatiens automātiski un vienmēr „aizķeras” pie paša spilgtākā vai efektīgākā aksesuāra. Tāpēc, ja,  tu veidojot lietišķo garderobi, par pamatelementu būsi ņēmusi acis saistošu kostīmu, to visi ievēros un ievēros arī to, ka tas tev ir vienīgais. Tāpēc esi gudra un rīkojies kā gudra sieviete – izmanto uzmanības novēršanas manevru – uzsvaru liec uz aksesuāriem: apaviem, galantēriju, rotām, frizūru, tai skaitā uz savu garastāvokli un dvēseles stāvokli.

Tāpēc, pat, ja tu visu nedēļu staigāsi ģērbusies vienā un tai pašā lakoniski-atturīgajā kostīmā, katru dienu komplektējot to ar citu somiņu, citu šallīti utt. – tas radīs iespaidu, ka tu katru dienu esi ģērbusies savādāk. Tieši tāpēc es rakstā par skapja revīziju ieteicu īpaši piedomāt par aksesuāru atrašanos ērtā, labi pārskatāmā un pieejamā  vietā, lai šo procesu no rīta varētu veikt ātri un pašai sev par prieku.

Atceraties vēl vienu franču izteicienu: „ galvenais, lai kārtībā ir galva un kājas!” Runa iet par to, ka īpašu uzmanību jāpievērš frizūrai un apaviem ( iekļaujam arī somiņu, smaržas utt.). Tie ir tie elementi, kuros ekonomija ir absolūti neattaisnojama. Var nopirkt lētāku krekliņu vai svārkus, bet apaviem vienmēr jābūt ideāliem, tad arī pārējais „pievilksies” līdz tam pašam līmenim. Ar laiku visi piekrīt sen zināmam teicienam: ” Mēs neesam tik bagāti, lai… ” :).

Nākamajā reizē es tev pateikšu priekšā, kā formēt garderobi atkarībā no tavas krāsu grupas un nedaudz  parunāsim par sievietēm- “gadalaikiem”.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Ne jau tāpēc, ka man būtu iestājies nostaļģijas periods un arī ne tāpēc, ka man drīz, pēc pāris gadiem, 50. Vienkārši nesen es lasīju grāmatu, ku ...

 • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

 • Sastāvdaļas: Puķukāpota galviņa Saulespuķu sēkliņas Olīveļļa Sāls, maltie pipari Šie, manuprāt, ir visātrāk un vienkāršāk pagatavojam ...

 •   Vai Tu zināji? Latvijā un it īpaši ārzemēs dzīvojošajām latvietēm ir izveidota atvieglota iespēja  iegādāties Buduars.lv stila un garder ...

 

Tags: , , , , , , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata