5 mundra rīta ieteikumi jeb kā pamosties

 

ka_pareizi-mostiesBrīžiem liekas, ka pavasara nogurums vai arī rudenī depresīvais noskaņojums un kūtrums pārņems tevi visu un uz visiem laikiem.. Ko darīt?

Pirmais noteikums. Aizmiedz pareizi. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē – nekādas smagas vakariņas, labi izvēdināta telpa pirms miega, silts piens vai svaigas, bet ne pārāk stipras tējas tase ar medu, relaksējoša vanna.

Bet arī tas vēl nav viss. Pats galvenais – iztukšot smadzenes! Ja vien tas iespējams, centies vakarā netuvoties datoram, neskatīties trillerus un smagas drāmas. Tavs uzdevums ir nomierināties. Ļoti palīdz autotreninga un relaksācijas paņēmieni.

Centies aizmirst visas pagājušās diena sliktās domas, padomā par to, kā tu no rīta pamodīsies moža un atpūtusies. Pasaki: „Es aizmiegu vesela un modīšos mundra un jautra!” Domās noglāsti savu galvu un aizmiedz ar smaidu uz lūpām.

Otrais noteikums. Mosties ar baudu, nesteidzies no gultas izlekt. Dod sev iespēju pastaipīties, vēl pavārtīties. Padomā par kaut ko patīkamu: par atsvaidzinošu dušu ar aromātisku dušas želeju, par garšīgām brokastīm.

Trešais noteikums. Ievēro režīmu. Pieradini sevi iet gulēt un mosties vienā un tai pašāpamosanas_no_rita laikā. Tomēr nav ieteicams gulēt ilgāk par astoņām stundām. Citādi miegs sāk it kā izplūst un pilnvērtīga atpūta vairs neizdodas. Pēc pamošanās noteikti visur ieslēdz spožu gaismu. Ir tāds depresijas ārstēšanas veids – gaismas terapija.

Kas attiecas uz strauju celšanos – seko savām izjūtām. Jauni un vidēja vecuma cilvēki var atļauties izlekt no gultas un ātri izdarīt vieglu rīta rosmi. Savukārt, vecāka gadagājuma cilvēkiem strauja pielekšana no gultas nav ieteicama. Strauja ķermeņa stāvokļa maiņas dēļ, var „uzlekt” asinsspiediens. Pēc pamošanās labāk nedaudz pavārtīties un tad izdarīt rīta rosmi – stiepšanās vingrojumus guļus stāvoklī.

Ceturtais noteikums. Neatsakies no vienkāršiem fiziskiem vingrojumiem. Pat 10 minūšu vingrojumu komplekss ne tikai tonizēs tavu ķermeni, bet arī piesātinās ar skābekli asinis un liks tām riņķot krietni ātrāk. Bet tas nozīmē, ka tavas smadzenes būs vairāk apgādātas ar skābekli un vērtīgām vielām, ilgāku laiku būsi mundra un arī domāšana būs krietni labāka.

Piektais noteikums. Ūdens procedūras. Kontrastduša vai auksta vanna (ielej vannā tikai auksto ūdeni vien un izelpojot gaisu ar skaņu HA, uz 5 sek. iegremdējies aukstajā ūdenī. Šīs nieka 5 sekundes palīdzēs stimulēt imunitāti, aktivizēs orgānu darbību, piepildīs tevi ar mundrumu. Pie tam – aukstums palīdz atbrīvot mūsu locītavas no sāpīgām sajūtām. Tām, kuras tomēr gribētu iztikt bez šāda ekstrīma, neaizstājamas būs kontrastdušas.

sieviete_relaksejasIzlasot šo, liekas, ka laika tam visam mūsu skrejošajā dzīves ritmā nemaz nav, jo mēs jau pamostamies skrienot un apgulstamies arī – skrienot…. Un liekas „kad tad vēl šo lai paspēj?!”

Bet pārlasi šo rakstiņu vēlreiz un esmu droša, ka kaut ko no tā visa tu jau tāpat dari – varbūt ej relaksējošā vannā, varbūt dzer siltu tēju pirms gulētiešanas, varbūt mēģini pamodusies pastaipīties vai izvēdināt istabu pirms gulētiešanas… Tad padari šo, ko jau tāpat dari un pielieto savā ikdienā, vēl kvalitatīvāku un pieliec klāt kaut nedaudz kaut ko vēl un tā – pamazām… pamazām kļūsim viedākas, veselākas, rāmākas un sievišķīgākas!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

  • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

  •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

  •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

  •   Vasaras sezona beidzot ir klāt! Grili izvilkti, notīrīti un jau iemēģināti. To mūsmājās dara stiprais dzimums. Kas atliek dāmām? Rūpētie ...

  •   Mums katrai ir savi „īpašie” jeb „firmas” salāti, vai ne? Un noteikti dažus no tiem mēs celsim galdā arī 31.decembrī. Bet kā šo gardo, b ...

 

Tags: , , , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
  • Saule

    Tas jau vis ir ļoti skaisti, iet gulēt vienā un tai pašā laikā.Bet ko darīt tām sievietēm kurām ir darbs maiņās, un miega grafiks galīgi nekāds. Viss ir jauki standarta situācijās, bet diemžēl šajos laikos ir tik daudz visa kā, kas maitā mūsu dzīvi….

     
     
     
    • Piekrītu, Saule, bet tieši tāpēc jau šie ieteikumi ir vairāki – varbūt kaut ko vismaz no tā visa varam paņemt un kaut ko darīt savā lietas labā? Un vienmēr jau būs tā, ka jebkādi ieteikumi tiek lasīti vai uzklausīti tad, kad jau pašas atzīstam, ka IR kaut kas jāmaina un tieši tāpēc (tāpēc, ka laiks kaut ko mainīt lietas labā) tie pat kaitinās, jo tie vienmēr mūs ierobežos, liks kaut ko mainīt, neatbildīs tobrīdējām iespējām utt. :). Un tad atliek vai nu turpināt tāpat kā līdz šim vai tomēr kaut ko, kaut nedaudz uzlabot vai mainīt. Ja nevari iet vienmēr vienā laikā gulēt, tad siltu pienu vai nomierinošu zāļu tēju var izdzert jebkurā laikā, ejot gulēt, istabu izvēdināt arī varam…patiesībā daudz ko varam – svarīgi “nepieķerties” tam, ko nevaram, bet atrast to, ko varam :).

       
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata