3 sāls maskas matiem

 

Un atkal jāsaka tā – viss labais un mums noderīgais ir tepat, mūsu deguna galā (uz virtuves galda, ledusskapī, dārza dobē utt.) un izrādās – tam visam nemaz nav jātērē liela nauda.

Es nesen padomāju – patiesībā, mums jau no dzimšanas un visas dzīves garumā, gadu desmitiem tiek iestāstīts, ka viss vērtīgais un veselīgais ir dārgs un par cik mums sievietēm it kā neesot mūsdienās daudz laika – visērtāk un drošāk (!!!???) esot izmantot gatavus kosmētiskos līdzekļus. Un paradokss ir tajā – ka mēs tam visam esam noticējušas.

Bet patiesība ir tāda, ka tie ir meli. Un viss ir pilnīgi otrādi – tas aizņem mūsu laika ļoti daudz (gan skraidām pa veikaliem, gan ložņājam interneta veikalos stundām ilgi), gan paņem ļoti lielas naudas summas, kuras varētu iztērēt pavisam citiem nolūkiem, gan absolūti nemaz ne mazāk laika tiek tērēts tā visa pielietošanai.

Tuvākajā laikā es sākšu tevi pamazām iepazīstināt arvien vairāk ar receptēm un produktiem, kas ir krietni lētāki, efektīvāki un drošāki gan mūsu veselībai, gan skaistumam un arī ar interneta vietnēm pasaulē vai veikaliņiem tepat mūsu pilsētās, kur tās uzreiz, bez problēmām varēsi iegādāties.

Bet sāksim jau šodien un ar pavisam vienkāršu produktu, ko tu tūlīt pat atradīsi, kad aiziesi uz savu virtuvi. Esmu 100% droša, ka tu bez tā neiztiec ne dienu Smaidiņš.

Kā jau tikko minēju, mūsdienās sievietes, arī lai savus matus padarītu skaistus un veselīgus, dodas kosmētikas meklējumos uz veikaliem vai aptiekām. Bet ir taču līdzekļi, kas jau ir laika pārbaudīti un pēc tiem nav jādodas pat uz īpašu veikalu. Un viens no tiem ir sāls. Starp citu, izrādās, ka tā ne tikai matus spēcina, bet arī palēlina un apstādina plikpaurības procesu, kas visbiežāk raksturīgs tieši vīriešiem.

 

Matu ārstēšana, izmantojot sāli (sāls maskas)

Matu ārstēšana, izmantojot sāli, dod iespēju atjaunot matus, iztiekot bez dārgiem, un nematu_kopsana (2) vienmēr efektīviem kosmētikas līdzekļiem.

Lai matiem atgrieztu normālu izskatu vai apstādinātu plikpaurības procesu, tiek izmantotas sāls maskas​​.

Šis ir pavisam vienkāršs process: nelielu daudzumu sāls izmazgātos matos uzklājam uz galvas un dažu minūšu garumā apļveida kustībām ierīvējam ādā. Pēc tam galvu aptinam ar celofāna maisiņu vai cepurīti un pār to vēl cieši notinam dvieli. Pēc pusstundas matus labi izskalojam ar ūdeni.

Vispareizāk ir izmantot jūras sāli, jo šī sāls visvairāk satur minerālus un tās iedarbība uz matiem un galvas ādu ir krietni efektīvāka.

Sāls masku iedarbības efektivitāte izriet no sekojošā. Pirmkārt, sāls darbojas kā skrubis un tā likvidē atmirušās ādas šūnas. Tā palīdz samazināt blaugznu daudzumu.

Otrkārt, sāls palīdz piesātināt matu saknes ar vitamīniem, kā arī spēcina matu folikulas. Sāls maskas ir ieteicamas vienu vai divas reizes nedēļā, un jau pēc neilga laika būs pamanāms arī rezultāts: mati kļūs stiprāki, biezāki un izskatīsies daudz dzīvāki un veselīgāki.

Treškārt, sāls palīdz atbrīvot matus no liekiem taukiem, tāpēc šādas maskas ir ieteicamas cilvēkiem, kas cieš no pārmērīga matu taukainuma.

Ceturtkārt, kā jau minēju – sāls novērš matu izkrišanu.

Sāls maskas ir lielisks kosmētikas līdzeklis, cenas ziņā ļoti pieņemams un tās pamatā ir dabīgas izcelsmes produkts – sāls. Tas nozīmē, ka sāls maskas, kas nesatur nekādas ķīmiskas piedevas, nevar radīt kaitējumu. Būtu arī jāatzīmē, ka daudzas labākās kosmētikas kompānijas savu ražojumu pamatā izmanto jūras sāli, un tas ir vēl viens sāls derīgo īpašību pierādījums.

Starp citu, ja vēlies, sāls maskas efektu vari pastiprināt, ja tai pievienosi vēl dažus komponentus, piemēram piena produktus vai augļus.

 

Dažas sāls maskas matiem

Recepte Nr.1. Matu struktūras spēcināšanai, pievienojot banānu.

Gribas teikt, ka šai maskai, pievienojot jebkurus augļus, vēlamais efekts tiek pastiprināts, tāpēc banāns – ir tikai viens no papildinājumiem. Un tā: nepieciešams paņemt nogatavinātu, tumšas krāsas banānu, notīrīt to un mīkstumu sablenderēt. Iegūtajai masai pievienot dažas karotes sāls. Tad masku ieziest visā matu garumā un vēlams galvu notīt ar dvieli. Šo masku būtu jānotur apm. 30 min.

Recepte Nr.2. Maska ar piena produktiem matu augšanas veicināšanai.

Būs nepieciešamas dažas karotes kefīra, jogurta un rūgušpiena. Visas šīs sastāvdaļas sajauc kopā, kamēr izveidojas viendabīga masa. Tad pievieno 3 karotes sāls un samaisi atkal. Iegūto masu uzklāj matiem visā to garumā un ietin galvu dvielī. Turi 30 min. , pēc tam to izmazgā ar ūdeni.

Recepte Nr.3. Sāls maska matu stiprināšanai un biezumam.

matu_kopsanas_procedurasKopā sajauc 2 ēdamk. sāls, 2 ēdamk. konjaka, 2 ēdamk. medus un uz 1 stundu uzklāj šo iegūto masu uz matu saknēm. Lai būtu ērtāk un efektīvāk – pārklāj matus ar celofānu un ietin dvielī. Šāda maska matus spēcina, apstādina to izkrišanu un paātrina ataugšanu.

Nu ko… manuprāt, lai kādu no šīm  maskām jau izmēģinātu šodien – tev vienkārši jāaiziet uz virtuvi Smaidiņš.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Ir sestdienas rīts un ir tā nedēļas diena, kad tu varētu palutināt savu ķermeni. Varbūt, šodien tu varētu pievērst īpašu uzmanību saviem matiem? ...

 • Samazināt stresu daudzumu, vairāk atpūsties, labi izgulēties – tās ir katrai mums zināmas nepieciešamās darbības, lai ne tikai labi izskatītos, be ...

 •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Arvien vairāk sieviešu priekšroku dod tieši īsiem matu griezumiem un tas nav nekāds brīnums. Tas ir ērti, stilīgi un vēl viens liels pluss mums, 4 ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata