10 noteikumi kā nēsāt bižutēriju

bizuterija_pec_40Es bieži vien dzirdu no sievietēm apgalvojumus, ka bižutērija – tas ir „lēti” un, ka bižutērija – tie ir aksesuāri jaunām meitenēm. Šo pašu jautājumu man uzdeva arī kāda sestdienas modes un stila vebināra dalībniece. Nezinu gan vai Murano stiklu vai Swarovski kristāliņus, kuru cenas ir diezgan augstas, var nosaukt par lētiem, kaut arī pie dārglietām tie netiek pieskaitīti.

Izskatās, ka par bižutēriju mums būs priekšstati jāmaina, jo tā ir diezgan dažāda un arī uz modes izmaiņām tā spēj reaģēt ļoti ātri. Tātad labs instruments sava stila veidošanai, izpaušanai un papildināšanai. Tieši tāpēc daudzas sievietes arī vecumā pēc 40 bižutēriju nēsā drosmīgi un bez šaubām. Pie tam iegādāties to var atļauties daudz biežāk, nekā dārglietas. Un galu galā – visam taču sava vieta un savs laiks.

Te vēlos atgādināt arī to, ka modei ir tendence atgriezties un tavas iemīļotās krelles tev noderēs vēl ne reizi vien.

Vienā no vebināriem runājām par akcentiem jeb, kā es tos nosaucu, eleganta_bizuterijapar akordiem harmoniska tēla veidošanā un tieši aksesuāri ir tas akords, kas uzmanību spēj piesaistīt ļoti ātri vai pat ātrāk par visu pārējo. Tie spēj pievērst uzmanību tai vietai, kuru vēlies akcentēt vai arī – novērst uzmanību no problemātiskajām vietām.

Pareizi novietots aksesuārs var pievērst uzmanību tava auguma visskaistākajai vietai, bet aksesuārs, kas ir nevietā – noteikti pievērsīs uzmanību vismazāk izcilajai tava tēla vai figūras vietai.

Tāpēc pirmais jautājums, kas sev jāuzdod, kad izvēlies aksesuāra atrašanās vietu ir: vai tas pasvītro mana tēla skaistās vietas vai trūkumus.

Pie tam, aksesuāri – tas ir ātrs, loģisks un efektīvs veids sasaistīt kopā dažādus tava apģērba priekšmetus vienā veselā.

Runājot par bižutēriju, ir svarīgi zināt un atcerēties sekojošus noteikumus:

1. Bižutēriju vienmēr pērc kvalitatīvu. Pērc vislabāko, ko tobrīd vari atļauties. Centies izvairīties no metāliskām detaļām, kuras izskatās lēti.

2. Aksesuāriem jāizskatās proporcionāli tavai figūrai. Ja tu esi liela, apjomīga auguma īpašniece, nenēsā smalkas rotas: vizuāli tās tevi padarīs vēl lielāku un apjomīgāku. Ja tu esi miniatūra auguma īpašniece, nenēsā apjomīgas rotas: tās tevi „samazinās” vēl vairāk.

64469637bizuterijas_nesasanakaklarotasskaista_bizuterija

3. Rotām jābūt līdzvērtīgām tavam tērpam. Nenēsā pie vakarkleitas lētas brošas.

4. Vienā tēlā maksimums var būt 3 aksesuāri. Esmu droša, ka tu zini, ka auskarus un aproču pogas uzskata par atsevišķiem, patstāvīgiem aksesuāriem.

Optimālais aksesuāru saskaņojums:

– krelles un rokas pulkstenis;

– krelles un gredzens;

– krelles un rokassprādze;

– auskari un vidēja platuma rokassprādze;

– auskari un rokas pulkstenis;

– auskari un gredzens.

5. Nav ieteicams vienlaicīgi saskaņot rotas no dārgmetālu un bižutērijas kategorijām.

6. Zeltīta un sudrabaina toņa rotaslietas ieteicams nēsāt atsevišķi, izņemot sekojošus gadījumus:

– ja rota tāda izgatavota jau sākotnēji – no zeltīta un sudrabota metāla apvienojuma.

– un otrs variants – ja tā ir īpaša, speciāli radīta stilistiska ideja.

7. Bižutērijas stilam jāatbilst tava apģērba stilam.

Arī bižutēriju iedala vairākos stilos:

Klasika. Tie ir kopēti juvelierizstrādājumi un jo precīzāka kopija, jo tā ir dārgāka. Dažreiz bez speciālas ekspertīzes mākslīgo briljantu ir grūti atšķirt no dabīgā, bet Swarovski kristāli vizuļo pat labāk par briljantiem. Arī mākslīgās pērles un zelta pārklājuma (galvanoplastika) izstrādājumi pieder pie klasikas.

BUY-NOW-HERO-1

Etnoss. Šai stilā ir apvienoti dažādi stili: indijas, japāņu, indiāņu un pat āfrikāņu. Tās ir rotas, kas pagatavotas no dabīgiem materiāliem: kaula, perlamutra, gliemežvākiem, sēklām, koka, akmens utt.

etnosa_stils (2)etnosa_stils (3)etnosa_stils

Art-dizains. Šīs rotas no citām atšķiras savas oriģinalitātes dēļ. To pauž darba autora ideja. Šādas rotas bieži vien tiek sauktas par autordarbiem, kolekciju izstrādājumiem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA     art_dizains

8. Ja uzmanību vēlies pievērst sejai – izvēlies spilgtus auskarus.

auskari-(2)-1auskari_1auskari_sievietei_pec_40

9. Ja vēlies demonstrēt skaistu manikīru vai savus slaidos roku pirkstus – par galveno akcentu jābūt gredzenam.

saskanots_gredzens_un_manikirs (2)saskanots_gredzens_un_manikirs

Šai gadījumā var „paspēlēties” ar nagu lakas un gredzena akmens krāsu kontrastiem (piemēram, sarkana nagu laka un zaļš akmens paudīs to, ka tu esi spilgta un dinamiska sieviete).

10. Ja vēlies uzsvērt savu seksualitāti, uzvelc izsmalcinātu rokassprādzi – rokasrokasspradze plaukstas locītava, tāpat kā kāju potītes daļa, attiecināmas uz ķermeņa seksuālajām daļām.

Starp citu, diezgan plaša nodaļa aksesuāru izmantošanai ir veltīta manā e-grāmatā „Elegantas Sievietes Garderobes Veidošanas Principi.”

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Veci ļaudis saka, ka ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Un tā ir balta patiesība! Arī gatavošanās nākamajam pavasarim notiek jau tagad, pašlai ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 • No rudens košuma žilbst acis. Viss tik krāsains, bagātīgs un piesātināts, bet es pastāstīšu kā ierīkot...BALTU DOBI. Baltā ir krāsu krāsa. Baltā ...

 • Vakar mūsmājās ciemojās vīramāte. Ieraudzījusi, ka klēts stūrī jau gatavi apiņi, viņa ņēma maisiņu un devās ievākt apiņu ražu. Gājām palīgos un k ...

 

Tags: , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata