Kā nēsāsim krelles

 

101476419Neviena sieviete nevar iztikt bez rotaslietām un vissenākais un populārākais sievietes rotājums, protams, ir krelles. Krelles nēsā praktiski visas sievietes, jo ar to palīdzību var izveidot neatkārtojamu tēlu, uzlabot savu izskatu un pat ļoti veiksmīgi radīt vēlamās optiskās ilūzijas.

Kā pareizi nēsāt krelles, lai izceltu savus plusus un paslēptu savus trūkumus? Ir svarīgi pareizi šos aksesuārus izvēlēties gan pēc formas, gan izmēra, gan garuma, gan arī, pieskaņojot tos savam tērpam.

Visizplatītākais kreļļu garums ir 40-50 cm. Šādas krelles brīvi pieguļ kaklam un tās piestāv jebkurai kleitai, izņemot kleitām ar augstu krādziņu. Tās nēsā ap kaklu, bet ne virs apģērba. Vai arī tieši gar pašu kakla izgriezumu.

Kaklarotas, kuru garums ir 55-70 cm beidzas krūšu daļas augstumā. Šai gadījumā ir svarīgi, lai kreļļu apakšējā daļa nesaskartos ar kakla izgriezumu.

Visplašāk „pazīstamās” ir garās krelles – tās, protams, ir arī brīnišķīgās pērļu virtenes, kuras tik ļoti vienmēr ir patikušas aktrisēm, modelētājiem un modes ikonām.

angela_bassett_perlu_kaklarotabarbara_corcoran_perlu_kaklarotabarbara_davis_perlu_kaklarotabianca_balti_perlu_kaklarotadiahann_carroll_perlu_kaklarotapeg_yorkin_perlu_kaklarotarebecca_wackler_perlu_kaklarotapsally_fields_perlu_kaklarotasharon_osbourne_perlu_kaklarota

Bet darināt skaistu virteni var arī no jebkura cita materiāla: stikla un kristāla, pusdārgakmeņiem un koka, metāla un plastikāta. Šāda kreļļu virtene ir brīnišķīgs aksesuārs, kuru var nēsāt visdažādākajos veidos un pie dažādiem tērpiem.

rokam_daritas_krelles (2)rokam_daritas_krelles (3)rokam_daritas_krelles (4)rokam_daritas_krelles

Krelles, kuru garums ir 75-90 cm beidzas zemāk par krūšu daļu un skaisti izskatās ar nelielu kakla izgriezumu. Šis variants domāts vairāk vakara iziešanai. Garas krelles nēsā virs apģērba, un vislabāk virs vienkrāsaina.

ka_nesat_garas_krelles (2)ka_nesat_garas_krelles (5)ka_nesat_garas_krelles (4)ka_nesat_garas_krelles (7)ka_nesat_garas_krelleska_nesat_garas_krelles (3)ka_nesat_garas_krelles (4)

To kreļļu daļu, kas nokarājas var sasiet brīvā mezglā vai vairākas reizes apvīt ap kaklu. Šāds variants piestāv ne visām sievietēm – vairāk gan slaidām un garām, jo tām, kuras ir mazākas augumā šāda garuma aksesuārs izskatās nedaudz nevietā.

Ļoti garas krelles būtu jānēsā ar garajām kleitām.

Garas krelles var arī aptīt vairākās kārtās ap kaklu, kā šalli, ļaujot lielākajai kreļļu daļai brīvi nokarāties. Tās gan nav jānēsā, ja ir uzvilkts svīteris vai kleita ar augstu krādziņu vai tērpa augšdaļai ir sarežģīts griezums vai kakla izgriezums. Krelles, kas apvītas ap kaklu labi izskatās pie V kakla izgriezuma.

krelles_apvitas_ap_kakluisas_krelles

Galvenais kreļļu krāsas izvēles noteikums – tās nedrīkst saplūst ar apģērba krāsu. Pie sportiska stila apģērba piestāv koka, vilnas, auduma, metāliska materiāla krelles un kaklarotas. Pie vilnas auduma apģērba – krelles no pusdārgakmeņiem. Pie gaisīgiem un viegliem audumiem (šifons, zīds, batists) piestāv krelles no gaišiem, puscaurspīdīgiem materiāliem: pērlēm, stikla, koraļļiem.

Ļoti veiksmīgi ar tuvu kaklam pieguļošu kreļļu palīdzību var akcentēt acu krāsu – to var panākt gan izvēloties krelles precīzi acu krāsā, gan tieši otrādi – krāsā, uz kuras fona acis izcelsies vēl vairāk. To pašu var darīt, rotu krāsu pielāgojot matu krāsai.

Beth_Behrs_kaklarotacarmen-kaklarotakaklarotaKim-Kardashian_kaklarotarachel-zoe_kaklarotasarah_jessica_parker_kaklarotasaras_dzesikas_parkeres_kaklarotawhitney-port_kaklarota

Atceries: bižutērijas apvienošana ar dārgmetālu un dārgakmeņu rotām ir bezgaumības apliecinājums.

Šobrīd modē apjomīgas kaklarotas. Īpaša uzmanība tiek veltīta neparastas un dīvainas formas rotām. Tomēr sievietēm ar kuplām krūtīm no šādām kaklarotām labāk atteikties. Tām, kurām kakls ir apaļīgs un īss, piestāv nedaudz garākas krelles vai vairāku rindu kaklarotas. Ideāli, ja tās ir tievākas sānu malās, bet masīvākas vidusdaļā. Savukārt, smalka, tieva kakla daļu ir jāakcentē ar kaklam pieguļošām krellēm.

Ļoti veiksmīgi šis un vēl daži citi kreļļu nēsāšanas principi tiek izskaidroti šai video (krievu val.):

Kā pareizi nēsāt krelles

Šobrīd aktuālas ir arī etniska stila rotas. Šo stilu pārstāv tādi materiāli, kā perlamutrs, kauls, vilna, koks. Veidojot etniska stila tēlu, var izmantot daudzas rotaslietas vienlaikus, kas veido vienu veselu tēlu. Ja vēlies izmantot vairākas krelles uzreiz, tām jābūt vienā stilā un vienā krāsu gammā vai tām jābūt pieskaņotām apģērba krāsām. Etniskās rotas ideāli saskaņojamas ar dabiskās trikotāžas , lina un džinsu apģērbu.

55438541masivas_kaklarotas

Bet šī materiāla nobeigumā tev piedāvāju  vēl vienu noderīgu video (angļu val.):

Kā pareizi nēsāt krelles

 

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 • Tiklīdz saulaino dienu kļūst vairāk, mēs zinām, ka tuvojas laiks domāt par pavasarīgi-gaišu un vieglu garderobi. Parasti mēs cenšamies piemeklēt d ...

 •   Slavēšanas dziesma: “Šeit esmu Tevi pielūgt…”

 •   Plūc, māsiņa, ko plūkdama, Saplūc raibus puķu pušķus, Zilus, baltus, iedzeltenus, Kas Jāņos uzziedēja! Novē ...

 • Pūpolsvētdienas tuvošanās ir laiks, kad jāpadomā par to, kā rotāsim māju un dzīvokli uz Lieldienām. Tas nav obligāti, bet , ja tev patīk mainīt in ...

 

Tags: , , , ,

Atbildes pavisam: 3

Man ir ko teikt »

 
 • Par krellēm domāju.Mājās daudz,bet neapmierina.Jāpagaida kāda ideja.

   
   
   
  • Iespējams, Inga, ka krelles nemaz nav “tavējais”…? :) Es atceros kā man jaunībā dikti patika auskari. Izdūru caurumus, piepirkos, nēsāju…bet tad sapratu,ka nu NAV tas “manējais” un viss. Caurumi ir, bet kārt neko negribās :). Un tagad pusmūžam tuvojoties manās rotu atvilktnītēs atrodas tikai dažas masīvas kakla rotas, daži masīvi gredzeni un dažas rokassprādzes. Jā, un daži mākslīgi, roku darināti ziedi un brošas :).

    
 • Vai ir kādas idejas kā uzlabot apnikušus zābakus.Gribās apcakināt maliņu.Bet -kā būs?Un varbūt kaut ko dekupēt.Pēdējo it sevišķi gribās uz lkurpju zoļu maliņām.Bet kā ar izturību?Vai kāds to jau izmēģinājis?Gaidīšu atbildes.

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata