Stila noteikumi – somas un apavi

ka_nesat_laivinas_2014Liekas tāds sīkums – aksesuāri, bet ar to palīdzību var izveidoto komplektu padarīt gan sezonai, gan modes kaprīzēm, gan pašas gaumei atbilstošāku vai tieši otrādi – visu vēlamo efektu negribot sabojāt…

Visos laikos mode ir pieprasījusi rūpīgu aksesuāru un apavu izvēli, savukārt, mūsdienās šie kritēriji nav vairs tik stingri un vairs nebūt nav obligāti izvēlēties somu vienā krāsā ar apaviem. Pat pilnīgi otrādi, tiekam motivētas būt dažādas un izpausties ar savu – īpašu aksesuāru un to krāsu izvēles oriģinalitāti.

Bet arī te mūs var gaidīt zemūdens akmeņi: ne viss, kas mums liekas stilīgs un efektīgs, tāds ir patiesībā. Jā, lielā somiņu un apavu krāsu dažādība dod brīnišķīgu iespēju izpausties mūsu fantāzijai, tomēr, arī šajā gadījumā centīsimies pieturēties pie dažiem noteikumiem. Mēs nespēsim izrunāt par visiem apavu un somu modeļiem, tomēr izskatīsim dažus vispopulārākos.

Kurpes- laiviņas

Šie elegantie, bezgala sievišķīgie, bet tajā pašā laikā lietišķajam stilam piederošie apavi, atradīsies katras sievietes skapī. To viegli izskaidrot, jo laiviņas ideāli piestāv praktiski katram klasiska stila tērpam.

ka_nesat_laivinas (2)

Šādu tērpu papildināt var ar lietišķa rakstura somiņu. Laiviņas ideāli izskatās pie taisna griezuma vai uz leju sašaurinātām garajām biksēm. Satriecošu duetu tās veidos kopā ar svārkiem – it īpaši zīmuļsvārkiem. Tikpat drosmīgi tās var vilkt pie lietišķa kostīma.

ka_nesat_laivinas (4)ka_nesat_laivinaska_nesat_laivinas (5)

Laiviņas tiešām ir universāli apavi, jo tieši tās tevi glābs gan ballītē, gan svinīgās vakariņās. Šajos gadījumos tās ieteicams nēsāt ar mazo, melno kleitiņu vai futlārkleitu. Šo komplektu papildināt vari ar klačs-somiņu.

Ir jāizvairās: Kurpītes-laiviņas nederēs pie etniska un sportiska stila apģērba, tās nav ieteicams nēsāt kopā ar apjomīgiem vai daudzslāņainiem svārkiem, platām biksēm un lielām, maisveidīgām somām.

Spilgtas un raibas somas un apavi

Pēdējā laikā īpaši populāras ir somas ar zvēru rakstu: zebra, leopards, tīģeris utt. Jā, šāds aksesuārs atdzīvinās jebkuru tēlu, bet, lai izskatītos stilīgi, „zvēru” prints ir jāpielieto uzmanīgi un tas vienmēr ir jācenšas „savaldīt”.

SPL288343_001ka_nesat_laivinas_2014

Piemēram, ļoti labi izskatīsies mežonīgā printa kurpes kopā ar blīvām, nespīdīgām, melnām zeķubiksēm. Bet „leoparda” somu var līdzsvarot ar melniem gludas ādas apaviem. Piestāvēs gan rupju modeļu zābaki, gan sievišķīgi botiljoni.

ka_nesat_laivinas_2014 (3)

Ir jāizvairās: vispirms jau no divu zvēru printu apvienošanas vienā komplektā vienlaicīgi. Ir jāatgādina, ka tik uzkrītošiem aksesuāriem nepieciešams mierīgs „ierāmējums” un tos nav ieteicams pielietot vienlaicīgi ar kliedzošiem un ekstravagantiem tērpiem un citiem aksesuāriem. Ja tu izvēlējies leoparda raksta somu, necenties to saskaņot ar melnbaltas gammas apģērbu vai lakādas apaviem. Nepieļaujamas ir rakstainas, tīkliņveida vai spīdīgas zeķes.

Spīdīgas un vizuļojošas somas un apavi

Arī spīguļojošām kurpēm un somām ir sava vieta un reize. Te galvenais – nepārspīlēt: klačs-somiņas, rotātas ar akmeņiem, saskaņojam ar vienkrāsainām zamšādas vai satīna kurpītēm.

ka_nesat_laivinas_2014

Tas pats noteikums attiecas uz apaviem: ja esi izvēlējusies vakara izejamās kurpes, kas rotātas ar akmeņiem, tad paņem līdzi mazu, vienkrāsaina materiāla somiņu. Spilgti aksesuāri piestāvēs pie vakara un kokteiļkleitām, it īpaši efektīvi tās papildina garas vakarkleitas.

ka_nesat_laivinas_2014 (2)ka_nesat_laivinas_2014 (3)ka_nesat_laivinas_2014 (4)

Ir jāizvairās: Vienlaicīgi nēsāt vairāk kā vienu spilgtu dekorētu aksesuāru. Ar spīguļiem vai akmeņiem rotātus apavus vai klača somiņu saskaņot ar krāsainu tērpu arī nav ieteicams. Nu un, protams, tādi aksesuāri neiederēsies kopā ar lietišķā stila tērpiem.

Baletčībiņas

Un, protams, mēs nevaram neparunāt arī par jau mums visām pierastajiem un ērtajiem ikdienas apaviem – baletčībiņām. Tās lieliski saskaņojas ar ikdienas stilu. Tās var valkāt gan ejot uz kino, veikaliem, kafejnīcām, gan pastaigām pa parku.

ka_nesat_baletcibinas (9)ka_nesat_baletcibinas (10)

Tās perfekti iederas pie dažāda garuma un kupluma svārkiem, šortiem, kā arī džinsiem. Pie tām var piemeklēt apjomīgu casual stila somu, jaunākas meitenes un sievietes var izvēlēties meitenīgus baletčībiņu modeļus – ar bantītēm un spilgtākās krāsās. Ļoti labi baletčībiņas var saskaņot ar etniska stila somu.

ka_nesat_baletcibinas (2)ka_nesat_baletcibinas (4)ka_nesat_baletcibinas (5)ka_nesat_baletcibinas (7)ka_nesat_baletcibinas

Ir jāizvairās: šos apavus nēsāt ar korektu, ofisa apģērbu, klasiska stila kostīmiem. Baletčībiņas noteikti nav saskaņojamas ar zīmuļsvārkiem un jebkuriem citiem šauriem svārkiem un tikpat slikti harmonē ar platu staru džinsiem.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

P.s. Bet, ja tevi interesē tēma: kā panākt, lai vienkāršs apģērbs stilīgs izskatītos ar detaļu palīdzību, tad pievērs uzmanību šim vebināra ierakstam >>>>…jo mēs taču zinām, ka dzīves jēga ļoti bieži ir paslēpusies sīkumos un mūsu dzīvi dažādu padara tieši mazās un bieži vien nepamanāmās lietas. Tāpēc šajā vebinārā >>> tiek runāts tieši par tām…

Interesanti raksti :

 • Ja tavā skapī ir melna bītlene – tu esi vinnētāja. Bet zini arī to, ka tu praktiski nekad vairs nevarēsi pateikt, ka tev nav ko uzvilkt mugurā, ...

 •   Mēteļi, kas izskatās tā, it kā būtu adīti no mohēras vai angoras dzijas, bet patiesībā ir austi no auduma, kuram pievienota mohēra vai ang ...

 •   Cik daudz skaistu vārdu, pateicību, stāstu un notikumu aprakstu PĒC šīs dienas mēs esam šajos trijos mēnešos saņēmušas! Paldies jums visas ...

 •   Lai paļāvība, miers un prieks mājo mūsu dvēselē!   

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 

Tags: , , , , , , , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • jā bet ja visa pilsēta ir uzrakta, tad šoruden ir aktuāli tikai un vienīgi gumijas zābaki

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata