10 labi padomi kā ēst pareizi un nesajukt prātā

Woman Eating Salad In Restaurant

Šodien apskatīsim tēmu – kā tad ēst pareizi un tā, lai ik pa laikam nerastos kāre „uzsēsties” uz kārtējās aizdomīgās, daudzsološās diētas.

1.Pārstāsim skaitīt kalorijas.

Šo padomu esmu manījusi pēdējā laikā jau daudz kur un arvien biežāk. Lielākā sieviešu daļa uzskata, ka kaloriju skaitīšana palīdzēs viņām pareizi ēst. Tomēr tas tā nav. Piemēram, paņemsim kaut vai šokolādes skaidiņas un neattīrītus rīsus. Šokolāde satur daudz mazāk kaloriju, tomēr rīsi ir daudz vērtīgāki un nesatur cukuru. Un kā redzam – daudzviet kaloriju skaitīšana un pareizs, veselīgs uzturs, lai vai kā mums gribētos tam ticēt, nav savienojami.

2. Ēdīsim mazāk.

Galvenais pareiza uztura noteikums ir ēst mazākas porcijas un uzkost arī starp ēdienreizēm. Tomēr starpēdienreižu uzkodas nebūt nenozīmē, ka mums vajadzētu ēst šokolādi vai konfektes – tās absolūti mierīgi var aizstāt, piemēram, ar jogurtu vai pāris žāvētām aprikozēm. Un vēl – ir pareizāk 3 ēdienreizes aizstāt ar sešām mazu porciju ēdienreizēm.

3. Lielo pusdienu šķīvi nomainīsim pret mazo.

Mēģinot pieturēties pie veselīga uztura, daudzi savu šķīvi cenšas piepildīt ar visu ko, kas galu galā noved pie pārēšanās. Tā vietā ieteicams lielo pusdienu šķīvi nomainīt pret mazāku, kas ļaus mums domāt, ka mēs ēdam vairāk. Šis psiholoģiskais triks tiešām darbojas.

4.Plānosim savu ēdienkarti laicīgi.

Centīsimies jau iepriekš izdomāt, ko tad ēdīsim un ko uzkodīsim starp galvenajām ēdienreizēm. Laicīgi piepildīsim savu ledusskapi ar visu, kas tuvākajās dienās būs nepieciešams mūsu diētai jeb veselīgajai ēdienkartei.

5. Atļauj sev mazas vājības.

Pareizas ēdienkartes atslēdziņa slēpjas mūsu pareizā uztura elastībā. Ja tu ļoti gribi kaut ko no sev aizliegtajiem produktiem, neatsaki sev – jo tas tevi padarīs nelaimīgu. Ļauj sev šad tad šīs vēlmes apmierināt – tas uzlabos tavu garastāvokli!

6. Izvairīsimies no dīvainām diētām.

Padomā… Piemēram, mēs „uzsēdīsimies” uz diētas, kas sastāv no biezpiena un selerijām. Protams, jau pēc nedēļas mūsu svars BŪS krietni mazāks, bet tajā pašā laikā mēs jutīsimies nogurušas un nomocītas. Mēs sāksim kurnēt, dusmoties uz visiem un visu bez jebkāda iemesla… Tāpēc VISlabākā recepte – VIENMĒR pieturēties pie veselīga uztura, kas nekaitēs ne mums, ne apkārtējiem.

7. Dzersim vairāk ūdeni.

Ja tu jūti spēcīgu izsalkuma sajūtu jau stundu pēc ēdienreizes, ar to tikt galā palīdzēs ūdens. Izdzerot tējas vai ūdens krūzi, tu tiešām jutīsies pārsteigta par to, ka izsalkuma sajūta ir pēkšņi pazudusi bez vēsts.

8. Periodiski sev atgādināsim – kamdēļ mēs to visu darām.

Lai mūsu diēta jeb veselīgais uzturs nekļūtu mums nogurdinošs, periodiski atgādināsim sev par mērķi, kuru vēlamies sasniegt. Bieži vien veselīga dzīvesveida uzturēšanas atslēdziņa slēpjas motivācijā. It sevišķi pirmajos mēnešos, kamēr tas nav kļuvis par pašsaprotamu ikdienu.

9. Biežāk gatavosim zupas.

Centīsimies ikdienas ēdienkartē iekļaut arī zupas. Mūsdienu cilvēku problēma ir tā, ka visiem mūždien trūkst laika un šī problēma (bieži vien šķietamā) liek arvien biežāk izmantot pusfabrikātus. Tam alternatīva varētu būt ātri pagatavojamās zupas. Atrodi internetā pāris (5-7 ) dažādu recepšu ātrās zupas un gatavo tās regulāri savai ģimenei vismaz 2 x nedēļā. Tici man – tavējie būs pateicīgi!

10. Par spīti visam dzersim kafiju.

Strīdi par kafijas vērtību vai kaitīgumu laikam nebeigsies nekad. Un, manuprāt, nav jēgas strīdēties par šī, mums visiem tik pierastā, aromātiskā dzēriena vērtību, jo, lai vai ko pētnieki un zinātnieki mums sliktu par to pierādītu – nav laikam spēku, kas mums spētu liegt to baudīt. Bet izrādās, ka mūsu gadījumā kafija ir pat neaizstājams palīgs, kas labi uzlabo vielmaiņu un uzlādē mūs ar enerģiju un dzīvesprieku. Un it īpaši no rītiem.

P.s.Neliela piebilde – īpašu uzmanību pievērs 4.punktam. Jo, kad mēs ieplānosim savu ēdienkarti un piepildīsim ledusskapi ar veselīgu ēdienu laicīgi, tas tiešām mums ļaus veidot maksimāli veselīgu ēdienkarti. Bet, ja pirksim produktus steigā, pēc katras darba dienas, tad visbiežāk to darīsim tikai ar vienu mērķi – ka tik kaut ko apēst un pēc iespējas ātrāk. Un tu jau zini, ka tas ne pie kā laba nenoved…

recommendationsVarbūt noder: Mūsu Buduars.lv vebināru ierakstu sadaļā “labsajūtai un veselībai” vari iegādāties Lolitas Neimanes vadītā vebināra ierakstu: “LIELIE UN MAZIE TIEVĒŠANAS NOSLĒPUMI.” Diētas ārste stāsta par to, ko tad mums darīt, ja ķermeņa svars nav gluži tāds, kā mēs vēlētos…

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • Irena

  Paldies par iedvesmu.

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata