5 sekunžu ieradums, kas uz visu mūžu saglabās mugurkaula veselību

mugurkaula_veseliba_vingrojumi

Es novēlu, lai tas, par ko rakstīšu zemāk, kļūst par jūsu ikdienas ieradumu. Pie tam, tas aizņems pavisam maz laika, bet efekts būs kolosāls!

Laikam jau ne visi zina vai drīzāk – ne visi izsaprot, cik svarīga funkcija mūsu organismā ir atvēlēta mugurkaulam. Vispirms jau jāsaprot, ka mugurkauls ir galvenā nesošā ķermeņa konstrukcija, kura nepārtraukti tiek pakļauta slodzei.

Samaksa par to – mugurkaula disku novirze, trūce, osteohondroze, iespiesti nervi utt. Tā rezultātā mēs katru dienu ciešam no pastāvīgām sāpēm dažādās mugurkaula daļās, un pamazām uz slikto pusi mainās arī mūsu dzīves kvalitāte.

Bet, patiesībā, ir viens ļoti vienkāršs vingrojums, kas palīdzēs uzturēt mugurkaula veselību vēl daudzus gadus uz priekšu.

Vērtīgs ieradums mūsu mugurkaula veselības nodrošināšanai:

Katru dienu, guļot gultā, ieviesiet vienu labu ieradumu – uz nakti izstiept mugurkaulu:

 • Guļot gultā paceliet rokas uz augšu, pret savu ķermeni, nevis pret griestiem.
 • Paceliet pēdas pēdu locītavā uz augšu un pavērsiet uz savu pusi. Ceļgalus iztaisnojiet.
 • Piepaceliet gurnu daļu (sasprindziniet).
 • Ievelciet vēdera lejasdaļu un vidukli cieši piespiediet pie gultas virsmas.
 • Un tagad, šo stāvokli saglabājot, stiepieties ar rokām uz augšu (aiz galvas), bet ar pēdām uz leju, tādejādi stiepjot mugurkaulu divos virzienos.

1-18

Šo vingrojumu pildiet, sākot ar 5 sekundēm, bet pamazām šo laiku palieliniet līdz 20 sekundēm. Kad tas darīts, atpūtiniet locītavas.

Iesaku apgūt šo vingrojumu vispirms uz grīdas, uz paklāja, un, kad tas pareizi apgūts un izjusts, praktizējiet katru dienu pirms miega.

Kāpēc šis vingrojums ir efektīvs? Izstiepjot mugurkaulu pirms gulētiešanas, jūs izstiepjat savā starpā skriemeļus, tādējādi starp tiem palielinot attālumu, un atbrīvojot deformētos un saspiestos starpskriemeļu diskus.

Atbrīvotā vieta ļaus dienas laikā saplacinātajiem diskiem, uzņemt pietiekamu šķidruma daudzumu nakts laikā, un nākamajā dienā visi diski veiksmīgi pildīs savu amortizācijas funkciju.

Tomēr! Ja mugurkaula veselības problēmas jums JAU ir, pirms jūs sākat šo vingrojumu apgūt, konsultējieties ar savu ārstu!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata