Gultas vieta guļamistabā

pamošanasMiegs – tas ir tas, bez kā cilvēks iztikt nespēj. Un nav svarīgi cik laika tu gultā pavadi: piecas, sešas, astoņas vai divpadsmit stundas diennaktī.

Galvenais – tavam miegam jābūt veselīgam un tas nozīmē, ka tev viegli jāaizmieg un tikpat viegli jāpamostas. Lai tas notiktu, ir nepieciešama ne tikai ērta gulta, bet arī pareiza vieta gultai guļamistabā.

Speciālisti rekomendē gultu novietot tā, lai gulētājs negulētu ar kājām uz priekšu. Caurvēju dēļ, gulta nebūtu jāliek pie loga. Vislabāk to novietot stūrī, kas atrodas pa diagonāli no durvīm. Vēlams, lai gultas gals saskartos ar sienu.

Ja telpa maza, pēc iespējas vairāk samazini mēbeļu skaitu tajā. Centies iztikt ar minimumu – skapi un naktsgaldiņu. Ieekonomētā telpa ļaus gultu novietot tur, kur tev ir ērtāk, nevis tur, kur tai atlikusi vieta.

Pēdējā laikā kļūst populāri mēbeles novietot saskaņā ar fen-šui – zinātni par harmoniju ar apkārtējo vidi un mākslu to visu izmantot ikdienas dzīvē.

gultas vieta (3)gultas vieta (15)gultas vieta (4)gultas vieta (6)gultas vieta (2)gultas vieta (16)

Pēc fen-šui viedokļa, pilnvērtīgam miegam ir svarīgi, lai zem vietas, kur atrodas gulta, zemē nebūtu ūdens āderu, plaisu utt. Guļamistabas dizainam nav jābūt agresīvam – centies radīt relaksācijas un ērtības atmosfēru un toni sienām izvēlies no bēšīgi mierīgās krāsu gammas.

gultas vieta (7)gultas vieta (8)gultas vieta (9)gultas vieta (10)gultas vieta (11)gultas vieta (12)gultas vieta (13)

Gultas atrašanās virzienu tev būs jānosaka intuitīvi – ar mēģinājumu un kļūdu metodi. Paeksperimentē un atradīsi sev ērtāko vietu. Ja no rīta pamodusies, tu jūties labi, tad izvēlētā gultas vieta ir pareiza.

gultas vieta (14)Starp citu, saskaņā ar fen-šui, sievietei jāguļ pa labi no vīrieša. Šis fakts tiek izskaidrots sekojoši: sievietes ķermeņa kreisā puse ir ievainojamāka un vārgāka, tāpēc tai jāatbalstās pret vīrieša stipro – labo pusi. Tādā veidā vīrietis un sieviete miega laikā rada pareizu un dabisku enerģijas apmaiņas procesu – sieviete iegūst aizsardzību, bet vīrietis realizē sava spēka aspektu.

Pievērs uzmanību arī tam, ka:

 • virs gultas nedrīkst karāties ne smagas lustras, ne skapji, ne plaukti;
 • spogulim guļamistabā nav jābūt novietotam pretim durvīm vai pretī gultai;
 • padomā vai televizors ir tas, kam būtu jāatrodas guļamistabā…? Elektrosmoga lielā lauka dēļ (no trīs līdz pieciem metriem), televizors guļamistabā var kļūt arī par sliktas veselības iemeslu. Miega laikā imūnā sistēma pārdzīvo lielu stresu. Cietīs pat tas, kurš guļ aiz sienas, pusmetra attālumā no televizora. Šajā gadījumā ir noteikti jāizmanto aizsardzības ierīces vai vēl vienkāršāk un pareizāk – aizvāc televizoru no guļamistabas prom.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Izvēloties un iekārtojot mājas interjeru, ļoti svarīga ir guļamistabas telpa. Šai vietā cilvēks pavada diezgan lielu savas dzīves daļu un tas nozī ...

 • Šodien es izveidoju šī gada modernāko kokteiļkleitu pārskatu. Zinu, ka daudzām no mums tuvojas ballīšu, tusiņu, kokteiļvakaru un citu jauku pa ...

 • Arvien vairāk sieviešu priekšroku dod tieši īsiem matu griezumiem un tas nav nekāds brīnums. Tas ir ērti, stilīgi un vēl viens liels pluss mums, 4 ...

 • Šodien apskatīsim tos mēteļu modeļus, siluetus, krāsas un audumus, kas ir moderni 2010-2011 sezonā. Ja tev vēl jāizvēlas jaunā pavasara mēteļa mod ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 

Tags: , , , , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
 • Māra

  Labprāt gribētu skaidrojumu, kāpēc guļamistabā spogulis nedrīkst atrasties pretī durvīm. Tas manā šaurajā (kā koridorī) guļamistabā atrodas blakus gultai, sanāk pretī durvīm. Diemžēl lielas izvēles mēbeļu iekārtošanā hruščovkā nav :)
  Un sanāk gulēt vīram pie kreisā sāna. Tad man būtu jāpārvietojas uz gultas ārmalu? :)
  Vienu gan ievēroju – galvu likt austrumu virzienā.

   
   
   
  • Šis ieteikums, Māra, atkal saskaņā ar fen-šuj. Un tām saimniecēm, kas šiem ieteikumiem seko, nebūtu spogulis guļamistabā jāliek vispār, bet ja nekādi bez tā nevar, tad tas jānovieto tā, lai spogulis netvertu gultas un cilvēku atspulgu. Tas radot negatīvu ietekmi uz personīgajām attiecībām, atņem labklājību un veiksmi. Vai tam sekot, vai to ievērot – izvēlamies pašas :).

    
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata