Kad jāveic dzīvokļa remonts – ziemā vai vasarā

dzivokla remonts (2)Kad pienāk remonta laiks, dzīvokļa īpašniekam rodas jautājums: kurš laiks ir vislabākais dzīvokļa remonta veikšanai – ziema vai vasara?

Pamēģināsim ar šo jautājumu tikt galā jau šodien.

Vispirms nosaki cik sarežģītu remontu tu vēlies veikt. Logu nomaiņu, droši vien, labāk veikt vasarā, jo pat izmantojot vislabākās tehnoloģijas, dzīvoklis dažu stundu laikā izsals. Tāda pati situācija būs ar kondicioniera uzstādīšanu vai balkona iestiklošanu. Apkures radiatoru nomaiņu arī labāk veikt vasarā, jo karstā ūdens padeves noslēgšana var radīt kaimiņu neapmierinātību.

Santehnikas nomaiņu, vannas istabas remontu, plaisu un salaidumu aizpildīšanu paneļu mājas sienās arī labāk veikt siltā gada periodā.

Ir jāzina, ka lielākā daļa iekštelpu būvmateriālu jāizmanto virs nulles grādu temperatūrā, bet pie mīnus temperatūras šie materiāli var bojāties un kļūt nelietojami.

Varētu secināt, ka galu galā remonts būtu jāveic tikai vasarā? Tomēr, ne vienmēr tas ir tā. Ziemas periodā būvmateriālu cenas un darba spēka izmaksas ir daudz zemākas, jo šis ir laiks, kad remonti tiek veikti mazāk. Iespējams, ziemas laikā var domāt par grīdas seguma nomaiņu, jo parketa, lamināta vai linojela uzklāšana nav atkarīga no laika apstākļiem.

Vasaras laiks ir atvaļinājumu laiks un ne vienmēr tik nedaudzās siltās dienas gribas tērēt būvmateriālu iegādei vai darba spēka vai remonta veicēju darbības kontrolēšanai.

Ziemas periodā uzmanību būtu jāpievērš virtuves remontam. Uzlīmēt tapetes, nokrāsot sienas vai griestus, ieklāt flīzes var jebkurā gada laikā. Instalācijas nomaiņa un jaunas izlietnes uzstādīšana arī nav atkarīga no gadalaika. Pie tam, Ziemassvētku izpārdošanās var iegādāties kvalitatīvu sadzīves tehniku par daudz zemākām cenām. Ja tu jūti, ka nauda remontam tev var iekrāties tikai tuvāk pavasarim, ziemā tu vari izdomāt telpu dizainu vai pamazām sākt jau iepirkt materiālus remonta veikšanai. Vasaras remonti nav izdevīgi ne tikai tā iemesla dēļ, ka cenas aug uz augšu, bet arī putekļu daudzuma un, iespējams, arī palielināta mitruma dēļ, kas var ietekmēt remonta rezultāta kvalitāti.

dzivokla remonts (4)Ir vēl viens remonta veikšanas veids jebkurā gada laikā – uz laiku īrēt dzīvokli, bet savējo pilnīgi atdot remonta brigādes rokās. Bet šis variants ne katram ir pa kabatai.

Kad tad vislabāk veikt remontu? Ideālais dzīvokļa remonta laiks – aprīļa un maija mēneši, jo šai laikā jau ir pietiekoši silti, apkure ir atslēgta, bet karstais ūdens ir. Ja dzīvokļa remontu izdosies paveikt šajos divos mēnešos, tad tu spēsi izvairīties no daudzām problēmām un diezgan daudz arī ieekonomēsi.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata