Kādus apavus jāizvēlas pilnīgu kāju īpašniecei

 

thumbMarlēna Dītriha reiz teica: „Labāk, lai ir viens ideāls apavu pāris, nekā vairāki slikti”. Protams, katras sievietes sapnis ir daudz skaistu apavu, bet ne katra to spēj realizēt un tad ir ieteicams sekot Marlēnas Dītrihas padomam.

Slaidām sievietēm izvēlēties apavus ir diezgan vienkārši, bet, jo pilnīgākas ir sievietes kājas, jo tas kļūst grūtāk.

Šodien mēģināsim saprast kā izvēlēties apavus pilnīgai kājai. Šādu kāju īpašniecei būtu jāseko sekojošiem principiem: apaviem jābūt ne pārāk apjomīgiem un uz visiem laikiem jāpasaka “nē” kvadrātveida (klučveida) papēžiem.

Ir skaidrs, ka uzmanību pēdām nebūtu jāpievērš, tāpēc pilnīgu kāju īpašniecēm apaviem būtu jābūt bez pārmērīga spīduma, bez liekām, spožām sprādzēm un masīviem, dekoratīviem elementiem. Pilnīgu kāju īpašniecēm noteikti nav ieteicami tievi, smalki papēdīši! Tāds papēdis vēl vairāk uzsvērs kāju apaļīgumu. Nav ieteicami gan pārāk zema, gan pārāk augsta pacēluma apavi. Zems pacēlums vizuāli augumu saīsina un kājas padara vēl pilnīgākas. Lasot šo, vieglāk nekļūst, jo automātiski rodas jautājums – KO TAD DRĪKST?

Sievietēm, kuru kājas var nosaukt par apaļīgām, apaviem jāizskatās apmēram tā: ne visai augsts papēdis vai platformiņa (4 cm), vēlams vienkrāsaini apavi, lakonisks nedaudz noapaļots purngaliņš un bez jebkādiem spīdumiem un uzkrītošiem elementiem.

Ziemas zābakiem jābūt pieguļošiem, augstiem. Pievērs uzmanību apaviem ar gumijiņām vai šņorējumu. Izvairies no zābakiem ar atlokiem, krokojumiem un no botiljoniem – šādi modeļi tavu kāju saīsina un apjoma ziņā palielina vēl vairāk.

zabaki

Ir viens mazs triks, kas palīdzēs kājas vizuāli padarīt slaidākas – iegādājies apavus ar vertikālu ielaidumu, kas izdalās. Tas var būt no kontrastainas faktūras materiāla vai krāsas, tās var būt vertikālas acīmredzamas nošuves, jebkāds vertikāli virzīts elements utt.

Vēl daži padomi:

ieteikumi_pilnigam_kajam

1.zīmējums: Tev jāatceras, ka jebkādā veidā (detaļas, zīmējumi, aplikācijas, krāsas utt.) rotāti apavi tavām kājām uzmanību pievērsīs vēl lielāku.

2.zīmējums: Pirkstgalos noapaļoti apavi kājas pēdu saīsina vēl vairāk, tāpēc vēlams izvelēties purngalos nedaudz saasinātus apavu modeļus, kas vizuāli kāju pagarina.

3.zīmējums: Smalki, tievi papēdīši kāju vizuāli padarīs vēl smagnējāku, tāpēc ieteicams izvēlēties tanketes vai vairāk sabalansētu modeli attiecībā pret kājas formu.

4.zīmējums: Vaļēji apavi kājas vizuāli pagarina un pateicoties tam tās izskatās slaidākas. Attēlā redzamās kurpes panāk pretēju efektu.

5.zīmējums: Balerīnčībiņas izskatās labi, jo, kā likums, tās pievērš uzmanību vairāk pirkstgaliem, tomēr jābūt uzmanīgai arī ar šiem apaviem, jo šādus modeļus labāk izvēlēties kaut vai ar nelielu papēdīti, jo absolūti plakans modelis tavu kāju simpātiskāku nepadarīs.apavi_pilnigam-kajam

6.zīmējums: Zābakus labāk izvēlies garus ar vertikāli virzītiem elementiem vai detaļām – tas acu skatienu virzīs augšup un lejup un radīs optisko garuma ilūziju.

Izvairies: no apaviem ar siksniņu vai jebkādu citu elementu pāri pēdas virspusei.

Ceru, ka šie padomi palīdzēs. Atceries tos un izmanto, kad iepērcies, bet noteikti tos pakārto arī katrai konkrētai situācijai, jo ne vienmēr viss jāievēro šabloniski.

Labā ziņa ir tā, ka, pērkot apavus sev, tu tos ļoti labi var aplūkot spogulī uz savas kājas un tad arī secināt – vai tie tevi padara slaidāku un pievilcīgāku, vai nē? Un, ja redzamais spogulī tevi neapmierina, dodies pie nākamā apavu plauktiņa.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Pirms kāda laika mūsu blogā es jau biju izveidojusi publikāciju ar 10 padomiem kā izskatīties slaidākai. Šodien par nākamajiem desmit. Šie pado ...

 • Rudens apavu mode vienmēr ir konservatīvāka, nekā pavasara vai vasaras apavu kolekcijas, kas allaž ir raibas, krāsainas un dažnedažādiem fasonie ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 

Tags: , , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • Inese

  Man kā pusmūža kundzītei vēl gribētos piebilst, ka nereti pilnīgās kājas iet “roku rokā” ar platu pēdu un izvirzītu īkšķa pamatnes kauliņu, kas spēj vēl vairāk sarežģīt dzīvi tad, kad naivu un laimīgu mednieces sapņu pārņemta pielaikojot lidinies pa apavu veikalu, lai nopirktu sev elegantas, ērtas, bet uz papēža, modernos krāsu toņos un ilgstošai staigāšanai, nevis tikai pieņemšanās foto pozēšanai domātas kurpes.

  Un tad no visa bagātā tupeļu klāsta paliek tikai tās, kas man reāli der – pazemas, ērtas, ikdienišķā krāsā. Toties ērtas.
  Bet tik un tā sirds ilgojas pēc nepraktiskām, košām augstpapēdenēm ar bagātu mirdzošu akmentiņu rotājumu :-)

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata