Kā izvēlēties ideālas papēžu kurpes

pareiza_apavu_izveleAugstpapēžu kurpēm, laikam, piemīt kaut kāda burvju vara…Tās uzvelkot, sieviete uzreiz sāk justies kā SIEVIETE – gracioza, trausla, eleganta un maiga, kurai atbalstam nepieciešama spēcīga vīrieša roka.

Tiesa gan, lai tādas brīnišķīgas pārvērtības notiktu, nepieciešams, lai dāma šādos apavos justos pārliecinoši, citādi vizuāli skaistie un modernie apavi var radīt diametrāli pretēju efektu. Kaut vai atceries pasakas varones pelnrušķītes māsas bēdīgo stāstu, kas centās savu kāju iestīvēt nepiemērotās kurpēs.

Apavus ir jāprot izvēlēties un pēc tam arī nēsāt. Šodien parunāsim par to, kā pareizi izvēlēties augstpapēžu kurpes, kuras varētu kļūt par tava skaistuma arsenāla spēcīgo ieroci.

Kā izvēlēties augstpapēžu kurpes: praktiski padomi

Izvēloties papēžu kurpes, tev ir jāņem vērā daži svarīgi kritēriji.

Kritērijs Nr.1. Kvalitāte.

Kad tu izvēlies augstpapēžu kurpes, tad klāt pie visām prasībām ir jāpievieno arī kvalitātes prasības. Protams, priekšroka būtu jādod apaviem no dabīgās ādas. Tādos apavos tavas kājas „elpos”. Pie tam, ādas apavi iznēsājas, pieņemot tavas pēdas individuālo formu.

Augstpapēžu apaviem īpaši svarīga ir iekšējās daļas mīkstuma pakāpe. Par cik šādos apavos slodze uz pēdu netiek sadalīta vienmērīgi, vēlāk jebkurš uzradies vai pērkot neatklātais defekts var būt jūtams dubultstipri. Seko tam, lai zolīte būtu pielīmēta akurāti un nekur nebūtu nevienas ielocītes, izspiedušās vīles vai salaiduma vietas, kuras, ejot, var sākt rīvēt pēdu.

Kritērijs Nr.2. Papēža augstums.

Pretrunā ar daudzu kundžu uzskatiem, bieži vien kurpes ar papēdīti var būt pat ērtākas,ka_izveleties_apavus nekā apavi bez papēža. Bet tikai ar noteikumu, ja ir pareizi izvēlēts papēža augstums. Eksistē vairāki optimāla papēža augstuma noteikšanas varianti. Ortopēdi rekomendē pēdas garumu dalīt ar 7 un tas arī būtu vispiemērotākais apavu papēža augstums. Arī es tik zemus nenēsāju, bet tie noteikti nav sliktākā izvēle.

Daži mediķi uzskata, ka katras sievietes optimālais apavu papēža augstums ir 2-4 cm – tieši šie parametri no fizioloģiskā viedokļa mūsu kājām nodrošina pareizu slodzi. Ir vēl viens uzskats, ka papēža augstumam jābūt tieši proporcionāli atkarīgam no sievietes auguma garuma. Sievietēm, kuru garums ir 150 -154 cm, derēs 5 cm augsts papēdis. Ja augums ir 155-164 cm, tad var atļauties 6 cm papēdi. Bet jaunkundzes un kundzes, kuras ir garākas par 165 cm, drīkst atļauties arī 8 cm augstus papēžus.

Kritērijs Nr.3. Papēža forma.

Veikalos šobrīd redzams ļoti plašu papēžu formu dažādību – gan spicus papēdīšus, gan platus, gan platformu, gan visneiedomājamākās formas papēžus, no kuriem daži izskatās visai interesanti, bet lielākā daļa drīzāk bezgaumīgi un kroplīgi (pēc manām domām). Bet…mode ir mode un vienīgais mans ieteikums – nekad tai nesekot akli. Bet, kas attiecas uz papēža formas izvēli, tad ieteikumi ir sekojoši: protams, laiviņas ar smalku augstu papēdi izskatās viselegantāk, bet, izrādās šo papēža formu nevar nosaukt par kājām visērtāko un stabilāko…

moderni_apaviJa tu nekādi nevari sev atteikt kurpes ar ļoti augstajiem, kārdinošajiem papēžiem, tad labāk pievērs uzmanību apaviem ar nelielu platformiņu priekšējā pēdas daļā. Šāds modelis ir daudz stabilāks un kaut nedaudz mazāk kaitīgs tavām pēdām…

Izvēlētā papēža formai jābūt atkarīgai arī no tava svara. Ar lielu lieko svaru nēsāt pārāk tievus, nestabilus papēžus ir bīstami veselībai. Tāpēc, izvēloties apavus, pret šo procesu izturies godprātīgi. Piemēri abas kurpes. Pāris apļus pastaigā pa veikalu. Pārliecinies, ka tava gaita ir droša, stabila, nevis balansējoša, it kā baidoties zaudēt līdzsvaru.

Skaistums nepieprasa šādus upurus. Pie tam, apavi ar vidēja biezuma zolīti un vidēja augstuma papēdi, ar kuriem gaita ir viegla un stāja cēla, tu izskatīsies daudz efektīgāk, nekā pat vizuāli visbrīnišķīgākajās augstpapēdenēs, ja tās nēsājot tev ir jāklūp un jāsaspringst.augstpapezu_kurpes

Izvēloties apavus ar papēdi, neaizmirsti arī par to, kurp ejot tu tos uzvilksi. Piemēram, ofisā 10 cm papēži izskatīsies pārāk izaicinoši…

Domāju, ka šie daži padomi tev neļaus lieku reizi izvēlēties nepareizos vai pārāk augstus papēžus. Ja tev šobrīd ir 40 un vairāk, tu mani noteikti saproti. Bet, ja tev ir šobrīd 20 vai 25, tad tici man – ja šos padomus lasot, vīpsnāsi, pavisam drīz var pienākt laiks, kad tu nespēsi uzvilkt pat viszemāko papēdi… Jo šobrīdējā apavu mode un neloģiski un nedabiski augstie papēži nedara neko citu, kā tikai kropļo mūsu izskatu, kājas un veselību. Un nekā eleganta un pievilcīga tajā visā nav. Pēc dažiem gadiem tu mani sapratīsi.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata