Augstpapēžu apavi – cik, kad un kā

Papēži – tas ir skaisti un, laikam, katrai sievietei garderobē ir kaut viens augstu papēžu apavu pāris – pat, ja viņa tos apauj tikai vienreiz gadā.  Starp citu, pirmie, kas novērtēja papēža priekšrocības ir vīrieši un kas tad vēl, ja ne francūži – 16.gadsimtā viņi apavus uz papēžiem nēsāja, lai izskatītos augumā garāki, slaidāki un lai ērtāk būtu jāt uz zirga.

Vai augstpapēžu apavi ir kaitīgi veselībai?

Augsti papēži ir kaitīgi, viennozīmīgi! Bet kad papēži skaitās augsti? Ir pieņemts, kas tie ir papēži, kas ir augstāki par 8,5 cm. No 6 – 8,5 cm – vidēji un zemāki par 6 cm – skaitās zemi papēži. Tad, lūk, šo 6 cm papēžu augstumu arī pieņemts uzskatīt par vispieņemamāko ikdienas nēsāšanai. Visi apavi, kuru papēži ir augstāki par 6cm ir pārlieku liela slodze tavām kājām un mugurkaulam.

Pie tam, neaizmirsti,ka papēža augstumu ir jāmēra nevis no grīdas, bet gan no pirkstgalu zoles pamatnes.

Lūk, kāda anonīma vīrieša replika internetā:

“Kā vīrietis teikšu –  es kaifoju, kad redzu kājiņas, kas tērptas apavos ar augstu papēdi. Kā ārsts teikšu – pastāvīga šādu apavu nēsāšana ir ļoti kaitīga veselībai. Patiesība, kā vienmēr, atrodas pa vidu: viss ir labs, kas ar mēru.”

Protams, augsti papēži piedod tādu kā „odziņu” sievietes izskatam, šarmam. Tie pagarina siluetu, liek izskatīties daudz slaidākai. Bet kā tos nēsāt, lai tas būtu  nesāpīgi tavām kājām un mugurai? Pēc ilgas šādu apavu nēsāšanas tavas kājas droši vien „dūc” un pašas lielākās augstpapēžu nēsātājas periodiski izjūt sāpes mugurā, ceļgalos, pēdās …

Lūk, daži vērtīgi padomi kā samazināt šīs mokas:

 • Labākais padoms kā nēsāt augstpapēžu apavus – nenēsāt tos vispār. Bet, ja, tomēr, esi izlēmusi tos nēsāt –  izvēlies apavus ar pēc iespējas zemāku un platāku papēdi.
 • Centies, pērkot apavus, vienmēr ievērot savas pēdas izmaiņas. Tava pēda vairs lielāka, loģiski, nepaliek, bet ar gadiem tā maina savu formu, jo mainās tava ķermeņa svars uz to. Nekautrējies, ja nepieciešams, mērīt  arī par izmēru lielākas kurpes. Gēla pēdu ieliktnīši un spilventiņi apavu papēžu daļā padarīs augstu papēžu apavus komfortablākus.
 • Apavus jāizvēlas precīzi, pēc izmēra – lai tie būtu tieši pa  kājai, bet nekādā gadījumā nespiestu.  Stingri vai, tieši otrādi, vaļīgi apavi var radīt nopietnas problēmas pat, ja šiem apaviem vispār nav papēžu.
 • Vienmēr atceries – vispirms, sperot soli, liec kāju uz papēža un tad svaru pārnes uz pirkstgaliem. Turi galvu piepaceltu uz augšu, bet plecus atvirzi uz aizmuguri. Tas ne tikai samazinās sāpes, ko rada augstpapēžu apavu nēsāšana, bet tu radīsi par sevi pārliecinātas sievietes iespaidu.
 • Nodarbojies ar pilatēm, jogu – tavi muskuļi iegūs tonusu, kustības būs plastiskākas, bet siluets kļūs pievilcīgāks.
 • Pirms apavu uzvilkšanas izdari pāris vingrojumus, kas izstaipīs augšstilbu muskuļus un zem ceļgala cīpslas. Tas ļaus tavam ķermenim pārciest augsto papēžu nēsāšanas  stundas.

 • Ja tu esi spiesta augstpapēžu kurpēs pavadīt visu dienu, tad neslinko, atrodi iespēju kaut vai ik pēc stundas tās uz brīdi noaut un izdarīt ļoti vienkāršus vingrojumus: pastiep kājas pirkstgalus uz sevi un tad prom no sevis. Un tā vairākas reizes turp, atpakaļ. Tas pēdās palīdzēs atjaunot asinsriti.

 • Kop savas pēdas! Vakaros, kad esi atgriezusies mājās, palutini tās ar siltu medus vannu un vieglu pēdu masāžu. Medus ir labs antiseptiķis un pie reizes tas arī nomierinās tavas, dienas gaitā, piekusušās kājas.

Šo vannu pagatavot ir pavisam vienkārši:

Vienu tasīti medus izšķīdini 4 litros ūdens. Kāju vannai jāilgst apm. 15 min. Pēc tās pēdas norīvē sausas.

Nēsā ērtus apavus un neekonomē uz personīgās veselības rēķina! Labāk iegādājies lētāku T-kreklu,  bet neskopojies attiecībā uz labu, dabīgās ādas apavu iegādi.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Izrādās, ka darbošanās vispasaules tīklā, ko sauc par internetu, ir vērtīga, īpaši 50+ sieviešu un vīriešu cilvēces daļai. Tas tika noskaidrots u ...

 • Skatoties un klausoties šo video manās acīs sariesās asaras…Ne tikai par mums sievietēm pēc 50. Vispār par mums, sievietēm. Par mums cilvēkiem. Pa ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 

Tags: , , , , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata