8 iemesli, kāpēc dzert ūdeni

ūdens_dzersanaŪdens ir unikāla substance – tas ir dzīvības uzturētājs uz Zemes. Neviena dzīva organisma šūna bez ūdens nespēj eksistēt, tātad arī pats organisms bez tā nav dzīvotspējīgs.

Ūdens ir universāls ķīmisko vielu šķīdinātājs visos dzīvajos organismos. Apmēram 90 % ķīmiskās reakcijas organismā notiek ar ūdens līdzdalību. Bez barības cilvēks var izdzīvot apmēram četras nedēļas, bet bez ūdens – tikai dažas dienas.

Statistikas dati liecina, ka pasaulē ļoti liels skaits cilvēku cieš no dehidratācijas, tātad nepietiekami lieto ūdeni. Mēs visi zinām, ka ūdens ir ļoti svarīgs mūsu organismam, taču bieži vien izvēlamies lietot citus dzērienus un ļoti maz izmantojam ūdeni. Šeit pieminēšu tikai dažas ūdens brīnumainās īpašības, kuru dēļ mums vajadzētu ūdens dzeršanu padarīt par ieradumu.

1.Ūdens palīdz notievēt.

Ūdens stimulē metabolismu un rada sāta sajūtu, uzlabo vielmaiņu. Ūdenī nav ne kalorijas, ne tauki, ne cukurs. Ja aizvietosi citus dzērienus ar ūdeni, samazināsies uzņemto kaloriju daudzums jūsu organismā. Ir izpētīts – ja pirms ēšanas izdzersi glāzi ūdens, apetīte būs mazāka. Ūdeni nevajadzētu dzert vismaz pusstundu pēc ēšanas.

2.Ūdens uzlādē mūs ar enerģiju.liekais_svars_un_udens

Ja organismam nepietiek ūdens, mēs ātrāk nogurstam, zaudējam spēku. Tas notiek tāpēc, ka ūdens palīdz šūnām piegādāt skābekli un barības vielas, bet, ja ūdens ir par maz, šis process tiek kavēts. Ja cilvēks nesaņem pietiekoši ūdeni, šūnas ne tikai pārstāj ražot jaunu enerģiju, bet sāk tērēt uzkrāto. Tāpēc atliek tikai papildināt ūdens rezerves un uzreiz jutīsimies možākas un enerģiskākas.

3.Ūdens samazina stresu.

Mūsu smadzenes sastāv no 70-85% ūdens. Pie ūdens nepietiekamības organismā, smadzenes cieš vienas no pirmajām – tajās rodas stress un šis signāls tiek sūtīts pa visu ķermeni – rodas nemiers, slikts garastāvoklis un saspringums. Vislabāk būtu savā tuvumā vienmēr turēt pudeli ar negāzētu ūdeni, lai pie pirmās izdevības tas būtu pieejams.

4.Ūdens palīdz uzturēt muskuļu tonusu.

Darbojoties sporta zālē vai veicot citu fizisku slodzi, arī ir nepieciešams dzert ūdeni, jo tā tiek novērstas muskuļu spazmas un „ieeļļotas” locītavas. Bez ūdens nav iespējamas pilnvērtīgas kustības. Pat, ja tavs organisms pazaudēs apmēram 3 % ūdens, tavas kustības jau būs apgrūtinātas. Ja ūdens daudzums organismā ir pietiekams, tad tas daudz ilgāk un vienmērīgāk spēj izturēt lielas fiziskas slodzes.

5.Ūdens mitrina ādu.

Ūdens ir pats labākais dabīgais krēms. Ja neesam lietojušas pietiekoši ūdeni, grumbiņas kļūst dziļākas un pamanāmākas un āda nespodrāka. Ūdens ir nepieciešams ādas šūnu mitrināšanai. Labi mitrināta āda kļūst jaunavīga un svaiga, bet defekti izlīdzinās. Ūdens uzlabo asins un limfas cirkulāciju, kā rezultātā āda izskatās tīra, svaiga un starojoša.

6.Ūdens palīdz pareizi darboties gremošanas sistēmai.

Ūdens gremošanas sistēmai ir vajadzīgs, lai pareizi pārstrādātu barību. Ūdens var palīdzēt risināt arī problēmas ar kuņģa skābi un aizcietējumiem, kas radušies nepietiekamā ūdens daudzuma dēļ.

7.Ūdens novērš nierakmeņu veidošanos.

Arvien lielāks skaits cilvēku slimo ar nierakmeņu saslimšanām, tai skaitā arī bērni. Pētījumu rezultātā ir secināts, ka avota ūdens ir otrs lielākais antioksidants, kam piemīt spējas izvadīt indes, toksīnus un pat radioaktīvas vielas, kā arī sāļus un minerālus, kas veicina nierakmeņu veidošanos.

8.Ūdens uzlabo sirds veselību.

Arī sirds darbībai ir nepieciešams zināms daudzums ūdens. Ieradums dzert vairāk ūdeni samazina sirdslēkmju risku.

Amerikāņu zinātnieki ir izpētījuši, ka cilvēki, kas dienā izdzer ne mazāk kā 5 glāzes ūdens, saslimst ar sirds kaitēm par 41 % mazāk nekā tie, kas izdzer tikai 2 glāzes!

udens_un_sirds_veselibaCik ūdens dienas laikā vajadzētu izdzert? Pirmais rādītājs – tu nedrīksti sajust slāpes. Ja tev slāpst, tad tas liecina, ka organisms jau ir saņēmis par maz šķidruma. Lietojamā ūdens daudzums ir atkarīgs no daudziem faktoriem: no tava ķermeņa garuma un svara, no fiziskās slodzes, ko veic, no veselības stāvokļa un laika apstākļiem.

Speciālisti iesaka vidēji izdzert divus litrus dienā šī vērtīgā šķidruma. Vislabāk dzert negāzētu, absolūti tīru, hloru un tā savienojumus nesaturošu ūdeni. Lieliski, ja ir pieejams avota vai akas ūdens. Ar krāna ūdeni gan nevajadzētu aizrauties, tas var nodarīt vairāk ļauna nekā laba. Taču šo problēmu var atrisināt, iegādājoties ūdens filtru. Nu ko, ir vērts padomāt, vai ne? Un varbūt jau šodien tavā darbavietā uz galda vai mājās atradīsies glāze ar dzidru, skaidru ūdeni? Lai izdodas!

Uz tikšanos tepatās,

Sarmīte

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
 • Krika

  Dienā jāizdzer vismaz 8 glāzes ar ūdeni. uz katras glāzes uzraksta ūdens brīnumainās īpašības- to arī šeit ir 8. un lieta darīta. mēs vienmēr zināsim ,kāpēc tagad iedzeram ūdeni . :)

   
   
   
 • Sarmīte

  Arī es kādu laiku atpakaļ īpaši daudz nelietoju ūdeni, iztiku ar glāzi citronūdens no rītiem un viss-pārējā dienas laikā dzēru kafiju un tēju. Taču nu jau esmu izveidojusi ūdens dzeršanu par paradumu-tas gan nemaz nebija tik viegli – no sākuma, nācās krietni piedomāt katru reizi. Uz galda vienmēr stāv liela stikla krūze ar ūdeni un blakus glāze(tā teikt-viss pa rokai) Un tas nudien strādā – ir bijis pat tā, ka sadomāju iet apēst kādu kārumu, bet ieraugot ūdens krūzi – izdzeru saldumu vietā glāzi ūdens. Katrā ziņā, pat nezinot ūdens īpašibas(un to ir daudz daudz vairāk kā tikai šeit aprakstītās), bet vienkārši testējot sajūtas pirms nelietoju ūdeni un šobrīd- jūtos daudz enerģiskāka un daži kilogrami arī pačibējuši..)) Jā, un ,Krika , runājot par īpašibu rakstīšanu uz glāzes…to jau arī droši vien visas zinam, ka ūdenim piemīt atmiņa…tātad-ko domāsim , to arī izdzersim.Nemaz nav jāraksta – ieliec ūdens glāzē labu domu..))

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata