Kā darba stresu (ne)nest uz mājām: „Manu nepatikšanu koks”

darba_stress_majasStress un nepatikšanas darbā? Kam to nav? Tomēr ne visas no mums tās ‘pārnes’ mājās.

Tu jūties vainīga, ka atvēli maz laika mierīgām sarunām ar saviem mīļajiem?

Es tevi saprotu, kad tu man saki, ka atkārtota ieklausīšanās sava prāta neapturamajā pļāpāšanā, kad tas jau kuro reizi “pārmuļļā” problēmas un nepatikšanas darbā, neveicina harmoniskas ģimenes attiecības.

Stress ir šīs kaitinošās prātā pļāpāšanas gan cēlonis, gan sekas.

Ir neiespējami atpūsties un baudīt vakaru (un dzīvi), ja tavs prāts visu laiku ‘spēlē’ darba kreņķu plati: nepadarāmo uzdevumu sarakstu, saspringto sarunu ar bosu, rītdienas uzstāšanos…un negatīvo domu virkne nekad neizsīkst. Kāds stress, tu saki! Patiesi!

Tu noteikti esi dzirdējusi sakām: atstāj darba problēmas aiz mājas durvīm.

Es tev pateikšu vairāk: mierīga un harmoniska mājas un ģimenes dzīve ir līdzsvarotas dzīves būtiska sastāvdaļa. Darba stresam tur nav vietas.

Stāsts ‘Manu nepatikšanu koks’ tev var palīdzēt atbrīvoties no nomācošās prāta pļāpāšanas un saņemt dāvanu, kas saucas no stresa brīvs dzīves balanss.

Manu nepatikšanu koks

Namdaris, kuru es biju nolīgusi, kā palīgu vecās lauku mājas atjaunošanai, tikko bijanepatiksanu-koks1 pabeidzis pirmo grūto darba dienu. Caura riepa lika viņam zaudēt stundu, viņa elektriskais zāģis saplīsa, un tagad viņa vecais pikaps atteicās piestartēt.

Kamēr es vedu viņu mājās, viņš sēdēja ļoti kluss. Kad ieradāmies galā, viņš aicināja mani ienākt un iepazīties ar viņa ģimeni. Kamēr mēs gājām uz ieejas durvīm, viņš neilgi apstājās pie neliela koka un pieskārās ar abām rokām tā zaru galiem.

Atverot durvis, viņš pilnīgi pārvērtās. Viņa iedegusī seja atplauka plašā smaidā un viņš apskāva un sabučoja savus bērnus un sievu.

Pēc tam viņš pavadīja mani uz mašīnu. Kad gājām garām kokam mana ziņkāre mudināja mani pajautāt par darbībām, ko biju  redzējis viņu darām agrāk.

“Ak, tas ir manu nepatikšanu koks,” viņš atbildēja. “Es zinu, ka nevaru izvairīties no nepatikšanām darbā, bet par vienu lietu gan es esmu pārliecināts: nepatikšanām nav vietas manā mājā, kur dzīvoju kopā kopā ar sievu un bērniem. Tāpēc katru vakaru kad es pārnāku mājās es tās vienkārši pakarinu koka zarā. Tad no rīta es tās atkal paņemu.”

“Jocīgākā lieta ir tā,” viņš smaidīja, “ka, kad es nāku no rīta, lai tās paņemtu, to vairs nav tik daudz, kā es atceros biju atstājis vakarā. ”

Mani šis stāsts ļoti uzrunā. Un tevi?

Mani ļoti interesē tavas domas. Dalies ar tām komentāru sadaļā.

Uz tikšanos tepatās,

Inese

Interesanti raksti :

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Atradu kādu stāstu-pamācību. To iztulkoju - lai var izlasīt gan jauns, gan ne tik jauns, gan vecs. Gan vīrietis, gan sieviete. Tā noderēs katram. ...

 • Mums katrai šodien diena jau saplānota – vieniem baznīca, viesu galds, citiem viesošanās pie draugiem…TV…. Atrodiet brīdi šovakar vai rīt, izslēd ...

 

Tags: ,

Atbildes pavisam: 5

Man ir ko teikt »

 
 • Arta

  Šeit atkal gribu pateikties, Aija, Tev un Inesei par kolosālo iespēju pabūt šo pēcpusdien kopā vebinārā ! Visi, kas piedalījās, ir sajūsmā ! Tu esi lauva ! Laikam gan, iespēju robežās, visas, kas šodien piedalījās, izmantos šādas iespējas arī turpmāk. Tas ir ļoti ērts pasākumu veids- nekur neiziet no mājas, bet tai pat laikā būt kopā ar interesantiem cilvēkiem. Tātad, uz sadarbību!

   
   
   
  • Paldies Arta, man liels prieks, ka visi „sajūsmā”. Man ir liels prieks, ka spēju dalīties ar savām gadu garumā uzkrātajām zināšanām. Saprotu, ka stresa teorija jau nevienu tā īsti neinteresēt: mums gribas ātras un efektīvas receptes. Vienīgi tādu nav, vismaz ne, lai sasniegtu ilgtermiņa rezultātus. Stresa menedžments ir visa pamata, un tam pieejam holistiskā veidā – strādājot vienlaicīgi ar prāta, ķermeņa un gara komponeti rezultāti būs WOW!!! – tie būs noturīgi, un beidzot dzīvē/ēdienkartē/ attiecībās/mīlestībā iestāsies līdzsvars. Tām kurām ir interese ir iespēja saņemt 20 min. BEZMAKSAS konsultāciju. Rakstat man uz info@imesemillere.com, vienosimies par ērtu laiku. Saruna notiek Skype. Tiksimies nākamajos vebināros, un, protams, 27.decembrī.

    
 • Irina

  Man ļoti žēl,ka nebija iespējams piedalīties vebinārā,kaut es ļoti biju gatavojusies.Tomēr teātris un friziera apmeklējums pirms tā ievilka savas korekcijas tādā līmenī,ka nekāds vebinārs man vairs nebija apmeklējams….Atvainojos,ka pieteicos,bet … gaidīšu citu reizīti. Vienalga paldies,ka esiet gatava tādu veidot atkal!

   
   
   
  • Nekas, Irina! Visur paspēt nevar un katrs jau atrodas tur, kur viņam tobrīd jābūt :). Mēs vēl tikai sākam un nākamais vebinārs ir jau pavisam tuvu, vēl šogad – 27.decembra vakarā! Ja katru otrdienas rītu saņemat buduars.lv jaunumu vēstulīti, tad šo otrdien par to uzzināsiet. Lai svētīgs šis vakars! :)

    
 • Šodien man kaut ko paprasīju.Uzskatu,ka to nevajadzēja prasīt un novērsu prasītāja domas uz citu ko.Prasītājs nerimās-pateica,ka man prasītā vispār nav/iekoda/.Varēju jau kost pretīm.Ēst?-nē negribējās ne strīdēties,ne prasītāju pazemot,ne arī pierīties /proza/……..Es vienkārši pasmējos.

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata