9 padomi kā padarīt dzīvi vienkāršāku un vieglāku

CB101742Ar gadiem dzīves pieredzes, rūgtuma, pārestību un visdažādāko notikumu dēļ mūsos veidojas priekšstati, attieksme, uzskati un pārliecības.

Bet daudzas mūsu problēmas visbiežāk ir mūsu fantāzijas augļi. Tie rodas mūsu slikto mentālo paradumu dēļ. Ja tu pacentīsies vismaz no dažiem atbrīvoties, tu atbrīvosies arī no daudzām problēmām.

1. Neizdari pārsteidzīgus secinājumus.

Šis ieradums iznīcina mūs divos veidos. Pirmkārt, mēs nolēmām, ka mēs zinām, kas notiks, tāpēc esam ļoti neuzmanīgas un rīkojamies, pamatojoties uz šo lēmumu. Otrkārt, mēs iedomājāmies, ka mēs protam lasīt domas, un, it kā zinām, kāpēc citi cilvēki dara to, ko viņi dara, vai ko viņi domā. Atkal nav taisnība, pie tam pilnīgi un galīgi. Tieši šī muļķīgā rīcība iznīcina attiecības vairāk kā jebkas cits.

Domāju, ka šī īpašība raksturīga lielākajai daļai no mums.

2. Nedramatizē.

Daudzas no mums prot radīt katastrofu mazu, nenozīmīgu neveiksmju dēļ un attiecīgi arīsieviete_doma reaģē. Respektīvi mēs radām no mušas ziloni. Šis ieradums veicina trauksmi, kuras patiesībā nemaz nav, vai arī tā ir tik niecīga, ka uztraukumam nav iemesla.

Kāpēc tā rīkojamies? Nu kas to lai zin….varbūt tāpēc, lai mēs liktos daudz svarīgākas un nepieciešamākas?… Jebkurā gadījumā tas ir gan muļķīgi, gan kaitīgi mums pašām. Un bieži vien ar šādu uzvedību sarežģījam ne tikai situāciju, bet arī attiecības ar citiem cilvēkiem.

3. Neizdomā noteikumus.

99% no visiem šiem „vajag” un „jādara”, ar kuriem mēs sevi „apkraujam” ir bezjēdzīgi. Viss, ko tie mums dod ir nervozitāte un vainas sajūta. Kamdēļ? Sekojot šiem iedomātajiem noteikumiem, mēs „aizdambējam” mūsu smadzenes ar nevajadzīgiem ierobežojumiem un bērnišķīgiem noteikumiem. Bet, kad šie noteikumi tiek uzstādīti citiem, tad kļūstam par garlaicīgām īdulēm un pašpārliecinātam fanātiķēm.

4. Izvairies no ierobežojumiem.

Vārdi, kurus tu izmanto, var tevi pārvērst negatīvisma monstrā. Negatīvisms un kritika veicina tādu pašu domāšanu. Cenšoties lietas „iestīvēt” kaut kādās noteiktās kategorijās, tu pārstāj redzēt to reālo nozīmi, tādejādi, savu domāšanu ierobežojot līdz pilnīgai bezvērtībai. Nekarini uz cilvēkiem „birkas” un tu būsi pārsteigta par to, ko redzēsi.

5. Neesi perfekcioniste.

Dzīve nav ierobežota ar duālismiem. Lielākajā daļā gadījumu vārds „pietiekoši” nozīmē tieši to,ko tas nozīmē. Ja tu meklēsi sev ideālu darbu, visdrīzāk, tu to neatradīsi. Pie tam citi darbi tev liksies daudz sliktāki, nekā tie patiesībā ir. Ja meklēsi ideālas attiecības, visdrīzāk, savu dzīvi pavadīsi vientulībā. Perfekcionisms – tā ir „mentāla” slimība, kura tev neļaus baudīt dzīvi, bet katru reizi tev liks meklēt to, kā nemaz nav.

6. Nevispārini.

Viena, divas vai trīs neveiksmes – tās nav mūžīgās neveikšanās pazīme. Bet viena uzvara tevi nepadarīs par ģēniju. Notikums, kas noticis ir vienu reizi – vai tas ir labs vai slikts ne vienmēr ir ilgstošas tendences pazīme. Kā likums, lietas ir tādas kādas tās ir un nekas vairāk.

7. Neņem „tuvu pie sirds”.

Tev ir jāsaprot un tas jāpieņem, ka lielākā daļa tev apkārt esošo cilvēku, pat tavi tuvie draugi, nerunā, nedomā un nerūpējas par tevi 99% no sava laika. Tavā firmā strādājošie cilvēki vai tie,kas dzīvo tev blakus, kaimiņos, droši vien nekad par tevi neko nav dzirdējuši. Un nevēlas dzirdēt. Ja viņi izliksies, tas tev liks tikai justies vēl nelaimīgākai, nekā patiesībā tas ir.

8. Nepadodies apātijai.

Trenējies būt optimiste. Ja tu no dzīves gaidīsi sliktas lietas, tu tās atradīsi un sagaidīsi. Negatīvs noskaņojums – tas ir tāpat, it kā tu skatītos uz pasauli kā greizajā spogulī. Tu laimiga_sieviete (2)saskatīsi tikai trūkumus, bet viss pozitīvais būs nepamanīts. Tas ir apbrīnojami – kā var redzēt to, kā nav? Un, protams, ja tu sāksi meklēt pozitīvas lietas, tu tās atradīsi.

9. Nedzīvo ar pagātni.

Šis padoms ir vissvarīgākais no visiem: aizmirsti un dzīvo tālāk. Lielākā daļa šīs pasaules dusmu, vilšanos, nelaimju un izmisuma nāk no cilvēkiem, kuri ir „iekrampējušies” pagātnes aizvainojumos un problēmās. Jo vairāk tu par tām domāsi atkal un atkal, jo lielākas tās liksies, jo sliktāk tu jutīsies. Ar nelaimi necīnies, bet gan palūkojies uz to no citas puses. Un mazo mīnusu vietā tu atradīsi lielus plusus. Izdari to un tādejādi tu pagātnei atņemsi spēku tevi ievainot.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Mums katrai šodien diena jau saplānota – vieniem baznīca, viesu galds, citiem viesošanās pie draugiem…TV…. Atrodiet brīdi šovakar vai rīt, izslēd ...

 • Skatoties un klausoties šo video manās acīs sariesās asaras…Ne tikai par mums sievietēm pēc 50. Vispār par mums, sievietēm. Par mums cilvēkiem. Pa ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata