7 padomi kā krāsot sirmus matus

sirmo-matu-krasosana (3)Arvien biežāk sirmie mati parādās jaunām sievietēm un runā, ka pie tā vainīga ekoloģija un stress…

Agrāk krāsu, kas tika galā ar sirmo matu nokrāsošanu, bija ļoti maz, bet tagad to ir it kā daudz, tomēr ne vienmēr un, laikam, ne katrai šis process padodas ideāli. Nezinu kā un cik labi tas izdodas tev, bet es savu krāsu vēl neesmu atradusi.

Tāpēc papētīju informāciju  internetā. Vispirms atradu interesantus septiņus padomus kā to darīt pareizāk un tad atradu dažus praktiskus ieteikumus. Neturēšu šo informāciju tikai pie sevis, padalīšos arī ar tevi. Ja arī tev ir savs noslēpums un pieredze, pastāsti.

Izrādās, matus krāsojot, var pielaist pāris kļūdas, tāpēc palūkosimies uz to kā savu sirmo matu nokrāsošanu veikt kvalitatīvāk un saudzējošāk.

1.padoms. Izvēlies savu krāsu.

Nav obligāti matus krāsot savā dabiskajā tonī, bet ir svarīgi, lai matu krāsa izskatītos dabiski. Pievērs uzmanību arī tam, vai šī krāsa piestāv tavam ādas tonim.

2.padoms. Izvēlies savu tipu.

Pārliecinies vai izvēlētā krāsa ir pietiekoši stipra. Izlasi uz paciņas informāciju par to cik ilgi tā turēsies. Pārliecinies, ka izvēlētā krāsa domāta arī sirmu matu nokrāsošanai. Izlasi uz iepakojuma to, kāds krāsas daudzums nepieciešams tavu matu garumam un noteikti pērc nepieciešamo daudzumu. Neaizmirsti veikt krāsas iedarbības testu. Tas ir labākais veids kā izvairīties no matu izkrišanas un ādas kairinājuma.

3.padoms. Padari matus mīkstākus.

Lai atvieglotu sirmo matu nokrāsošanu, izmanto spēcīgu mīkstinošu kondicionieri.

Sirmie mati bieži vien ir daudz cietāki, mazāk uzņem krāsojošo līdzekli un var nokrāsoties daudz sliktāk. 5-10 minūtes pirms matu krāsošanas izmanto intensīvu kondicionieri – tas mīkstinās matu folikulas un sirmie mati krāsu uzņems daudz labāk.

4.padoms. Vispirms sirmie mati.

Vispirms nokrāso sirmo matu laukumus, atstājot krāsu matos uz pusi īsāku laiku kā norādīts instrukcijā. Ja instrukcijā jau ir doti norādījumi kā krāsot sirmus matus, sekojiet tiem.

5.padoms. Sadali matus sekcijās.

Matu sadalīšana sekcijās loti labi der tad, kad runa iet par matu ieveidošanu, griešanu un taisnošanu. Tāpat tā noder arī matus krāsojot. Sadali matus zonās un krāso tās pēc kārtas. Tu taču nevēlies iztērēt laiku matu krāsošanai un pēc tam konstatēt nenokrāsoto šķipsnu esamību? Matu sadalīšana zonās palīdzēs pārliecināties vai ir nokrāsotas visas matu šķipsnas.

6.padoms. Izmanto dušas cepurīti.

Lai matu krāsas piles nenokļūtu uz ādas, apģērba un lai mati labāk uzņemtu krāsojošo sastāvu, pēc krāsas uzklāšanas uzliec galvā celofāna cepurīti. Kaut arī lielākajā daļā krāsu lietošanas instrukciju šī metode nav pieminēta, tomēr sirmie mati ir mazāk uzņēmīgi un cepurītes izmantošana nodrošinās labāku krāsošanas efektu.

7.padoms. Kop matus.

woman dyeing hairsPēc matu krāsošanas to kopšanai izmanto tikai tos šampūnus un balzāmus, kas domāti krāsotiem matiem. Tas atvieglos nākamo krāsošanas procedūru un palīdzēs matiem izskatīties spīdīgiem un veselīgiem.

Tāpat kā daudzas lietas, arī matu krāsošanai nepieciešama prakse. Ar laiku sirmo matu krāsošana liksies par tikpat vieglu nodarbi kā citas pierastās ikdienas skaistumkopšanas procedūras. Lai tavu noslēpumu neviens neatklātu, matu krāsošanu veic ik pēc 6 nedēļām.

————

Kas attiecas uz mani – joprojām esmu labas, noturīgas krāsas meklējumos, jo pēc katras nokrāsošanas ar šausmām konstatēju, ka sirmie mati jau pirmajā dienā izskatās daudz gaišāki un tas nozīmē tikai to, ka krāsu tie zaudēs ļoti ātri. Sapratu,ka daru kaut ko nepareizi…Tāpēc sēdos pie datora un meklēju citu sieviešu vai profesionāļu ieteikumus – kā viņas rīkojas, kādu krāsu izmanto. Iegūto informāciju neturēšu pie sevis, bet padalīšos ar tevi. Protams, ka tas viss jāizanalizē un to, kas liekas pieņemams, jāpārbauda uz sevis. Komentārus netulkoju – atstāju krievu valodā:

Ksenija:

L`oreal Exellence, 100% вам подойдет. Моя свекровь красится только ей, у нее тоже очень густые, толстые волосы, она перебрала кучу красок, результат дала только эта.

Markiza (cik sapratu – frizieris):

matu-krasa-estelВ профессиональном магазине купите Estel (можно Essex, она подешевле, можно De Lux – она подороже). Красьте на 6% оксиде, время выдержки 45 минут. Если седины более 70% – то покупайте краску, в которой есть два нуля (5.00, 6.00 и т.д. – эта линия хорошо закрашивает седину) +6% оксид, время выдержки тогда уже 45 минут. К краскам натурального ряда (т.е. 5.00, 6.00 – все, что с нулями) можно добавлять краски модного ряда, чтоб получить оттенки (т.е. краски с оттенками) в пропорции 1 к 1. Оксид и время выдержки такие же. Седина плохо берется из-за того, что маленький процент оксида. Но только покупайте краску с магазинах для парикмахеров.

И если будете покупать – возьмите сразу какой-нибудь бальзам для окрашеных волос, который применяют СРАЗУ после окрашивания, чтоб прекратить процессы в волосы. Бальзамов много, но вам нужен тот, который применяется непосредственно сразу после окрашивания. Тогда больше вероятности, что краска дольше останется на ваших волосах.

Wella, если это профессиональная Wella, – очень хорошая краска. Надо только найтиmatu-krasa-wella мастера, который умел бы соблюдать все технологии. Можно взять даже очень хорошую краску и неумелыми действиями испортить и цвет и волосы. А можно сделать так, что эта краска смоется посте 2-го мытья. Повторяюсь еще раз – ищите специалиста, салон, где работают ТОЛЬКО на этой краске, где и шампуни и лосьоны и бальзамы – все этой фирмы. У нас часто моют голову одним шампунем, наносят краску другой фирмы, бальзам еще какой-нибудь. А потом все хают краску и фирму, ее выпускающую. Соблюдение технологий – 95% того, что вы будете выглядеть лучше всех!

P.s. Varbūt arī tu vari padalīties ar savu pieredzi? Kādu krāsu tu izmanto un kādi ir tavi paņēmieni, lai matu krāsa sirmos matos būtu noturīgāka?

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • Diāna

  Nezinu,kā ir citām,bet,ja es krāsotu matus ik pēc sešām nedēļām,tad mans noslēpums jau sen būtu atklāts.Matus krāsoju katru 3-4 nedēļu,jo tie šajā laikā ataug vismaz par puscentimetru,un sirmie mati uzreiz kļūst redzami.Man 44 gadi,sirmie mati parādījās jau no 25 gadu vecuma.

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata