Mājas Ziemassvētku rotājumi

Ziemassvētki majas rotāšanaZiemassvētku rotājumi, kompozīcijas un citi šim gada periodam atbilstoši elementi palīdz iegrimt tuvojošos svētku atmosfērā.

Izdomāt un radīt rotājumus ir aizraujošs pasākums. Tamdēļ nav nepieciešamas nekādas speciālas zināšanas un prasmes.

Galvenais ir neierobežot savu fantāziju un izgudrot prasmi. Protams, tu vari jebkādus rotājumus iegādāties veikalā, bet ir daudz patīkamāk realizēt savu izdomu un radīt savai mājai kaut ko vienreizēju savām rokām.

Ziemassvētku vainags

Ar tādiem vainagiem Ziemassvētkos rotā māju, dzīvokļu un ofisu galvenās ieejas durvis. Ja ir vēlēšanās, tos var karināt arī durvju iekšpusē vai uz sienām.

P.s.Visas fotogrāfijas varēsi redzēt palielinājumā , ja uz tām nospiedīsi ar “peles” kreiso taustiņu.

Majas rotašana Ziemassvētkos (13)Majas rotašana Ziemassvētkos (14)Majas rotašana Ziemassvētkos (15)Majas rotašana Ziemassvētkos (16)Ziemassvētku vainags (13)Ziemassvētku vainags (30)

Vari iegādāties gatavus, jau nopītus egļu zaru vainagus un pašrocīgi izrotāt. Vainaga rotāšanai der viss, kas izskatās jautri un interesanti.

Galvenais – tava fantāzija un spēja izgudrot. Izdomā vispirms kopējo vainaga krāsas gammu (sudrabs vai zelts), vienu galveno pamatkrāsu izņemot zaļo un vienu pamatelementu – uzmanības centru. Cik daudz dažādu priekšmetu izmantot un kā tos izkārtot uz vainaga ir tava gaumes lieta un tava izvēle. Idejām zemāk pievienoju dažādu stilu Ziemassvētku vainagu paraugus. Tu vari pagatavot kaut ko līdzīgu vai pilnīgi atšķirīgu. Vainaga elementu nofiksēšanai tev būs nepieciešama speciāla pašfiksējošā līme un zaļas krāsas vadiņi – to visu tu vari iegādāties kancelejas preču vai dārza centru veikalos.

Ziemassvētku vainags (2)Ziemassvētku vainags (3)Ziemassvētku vainags (4)Ziemassvētku vainags (5)Ziemassvētku vainags (6)Ziemassvētku vainags (7)Ziemassvētku vainags (8)Ziemassvētku vainags (9)Ziemassvētku vainags (10)Ziemassvētku vainags (11)Ziemassvētku vainags (12)Ziemassvētku vainags (14)Ziemassvētku vainags (15)Ziemassvētku vainags (17)Ziemassvētku vainags (18)Ziemassvētku vainags (19)Ziemassvētku vainags (20)Ziemassvētku vainags (21)Ziemassvētku vainags (24)Ziemassvētku vainags (25)Ziemassvētku vainags (26)Ziemassvētku vainags (27)Ziemassvētku vainags (28)Ziemassvētku vainags (29)Ziemassvētku vainagsZiemassvētku vainags

Ļoti jauki izskatās, ja vainaga veidošanā ir izmantoti „dzīvie” zaļumi – tie kompozīcijai rada papildus kuplumu.

Aromātiskie Ziemassvētku popuriji

majas rotasana Ziemassvetkos (8)Angliski tos sauc par Christmas Potpourri. Tie vēl nav tik populāri pie mums, bet citās valstīs Ziemassvētku laikā tie jau gadsimtiem ilgi rotā mājas. To radīšanai vienmēr tiek izmantotas „ziemas” specijas – kanēļa miza un pulveris, krustnagliņas, ingvers, muskatrieksts, kakao un citrusaugļi.

Šādu popuriju var novietot uz jebkuras virsmas: uz pusdienu galda vai viesistabas kafijas galdiņa, uz virtuves galda vai letes, uz terases vai vannas istabā. Aromāta uzturēšanai to periodiski var apsmidzināt ar kādu iederīgu aromātisku eļļu, piemēram, apelsīnu eļļu. Tikai tas ir jādara uzmanīgi, jo daži kompozīcijas elementi tajās vietās, uz kurām nokļūs eļļa, var zaudēt krāsu. Ja savam popurijam izmanto sveces, tad dari to tā, lai kompozīcijas elementi nesaskartos ar degošu liesmu.

majas rotasana Ziemassvetkos (2)majas rotasana Ziemassvetkos (3)majas rotasana Ziemassvetkos (5)majas rotasana Ziemassvetkos (9)

Kompozīcijā var izmantot veselus kaltētus granātābolus, sausus antūrijas ziediņus, brūnas koksnes mizu, kaltētas neļķes, ar zelta laku pārklātus čiekurus, kaltētus jasmīna zarus utt. Tam visam var pievienot sausus ziedus, kaltētas rožlapiņas un rožu augļus, sakaltētas apelsīna un ābola miziņas.

majas rotasana Ziemassvetkos (6)majas rotasana Ziemassvetkos (7)majas rotasana Ziemassvetkos (11)majas rotasana Ziemassvetkos (12)majas rotasana ZiemassvetkosZiemassvētku rotajumi

Kompozīcijas var darināt arī no pomanderiem – aromātiskām bumbiņām, kas veidotas no apelsīniem un krustnagliņām. Apelsīnu var apsiet ar skaistu lentīti (var izmantot samta, atlasa, zīda vai darinātu no organzas). Krustnagliņas ap apelsīnu var sadurstīt vienmērīgi bez jebkāda nodoma, bet var veidot kādu konkrētu rakstu vai zīmi. Pamazām izkalstot, apelsīns kļūs mazāks un šī procesa laikā izdalīs burvīgu aromātu.

Ziemassvetku rotajumi (3)Ziemassvetku rotajumiZiemassvetku rotajumi (2)

Pomanderus var karināt eglē, no tiem var veidot galda kompozīcijas un tos var pasniegt katram viesim, kas pie tevis ierodas uz svētku pasākumu. Beidzoties svētkiem, pomanderus nav obligāti jāmet ārā. Tos uz dažām nedēļām var ievietot slēgtā traukā, kas piepildīts ar specijām. Tas palīdzēs tiem atgūt savu brīnišķo aromātu.

Ziemassvetku rotajumi (2)Ziemassvetku rotajumi (3)Ziemassvetku rotajumi (4)Ziemassvetku rotajumi (6)Ziemassvetku rotajumi (8)Ziemassvetku rotajumi (10)Ziemassvetku rotajumi (9)

Dzīvi augi un puķes

Neaizmirsti arī par tradicionālajiem ziemas augiem, kurus vienmēr izmanto, lai svētkos rotātu telpas. Vispopulārākā, laikam, ir puansetija jeb Ziemassvētku zvaigzne (Euphorbia pulcherrima) un baltais āmulis (Viscum album).

Mājās brīnišķīgi izskatīsies skaistos kašpo goltjēra (Gaultheria), japāņu skimmija (Skimmia japonica), korālene (Solanum), mākslinieciski apgriezti mūžzaļie bukši un ar dzeltenīgi-zaļu viducīti nelielas sarkanas krizantēmas.

Īpašu svētku atmosfēru radīs speciāli uzziedinātas Ziemassvētku hiacintes, krokusi vai narcises.

dzīvie ziedi Ziemassvētkos (3)dzīvie ziedi Ziemassvētkos (4)dzīvie ziedi Ziemassvētkos (6)dzīvie ziedi Ziemassvētkos dzīvie ziedi Ziemassvētkos (5)

Svētku galda buķeti var izveidot no svaigi grieztiem sarkokokas (Sarcococca) un hēbes zariņiem, no krizantēmas un ar sudraba laku pārklātiem jasmīna zariņiem. Arī sarkokokas un hēbes zariņus var pārklāt ar sudraba laku – rotāti ar melnām, spīdīgām ogām, it īpaši ziemā tie izskatās ļoti interesanti.

Tuvojas paši svarīgākie un mīļākie gada svētki – Ziemassvētki un Jaunais gads.

Majas rotašana Ziemassvētkos (2)Majas rotašana Ziemassvētkos (4)Majas rotašana Ziemassvētkos (5)Majas rotašana Ziemassvētkos (6)Majas rotašana Ziemassvētkos (7)Majas rotašana Ziemassvētkos (8)Majas rotašana Ziemassvētkos (9)Majas rotašana Ziemassvētkos (10)Majas rotašana Ziemassvētkos (17)Majas rotašana Ziemassvētkos (18)Dining room set table chairs unusual, candelabra bauble decorations L etc 12/2008 pub origMajas rotašana Ziemassvētkos (27)

Pirmssvētku kņada pārņem mūs jau no paša decembra sākuma. Un nav brīnums, jo ir TIK daudz jāpaspēj: jāiegādājas un jāiesaiņo dāvanas, jāizsūta jaukus apsveikumus, jāparūpējas par mājas un svētku galda izrotāšanu, jāizvēlas un jāizrotā egle, laicīgi jāizdomā ēdienkarte, jāizvelas vai jāpašuj tērpus sev un bērniem…

Jā, un pats galvenais – neaizmirsti, šai visā virpulī esot, sajust svētku burvību un kaut kā ļoti, ļoti svarīga tuvošanos – Jēzus dzimšanas dienu.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Nav obligāti Jaungada pienākšanas mirklis jāsagaida ar mežā cirstu egli, pie tam, dabas mīļotāji katru gadu atgādina: egles vieta ir tur, k ...

 • Arvien vairāk sieviešu priekšroku dod tieši īsiem matu griezumiem un tas nav nekāds brīnums. Tas ir ērti, stilīgi un vēl viens liels pluss mums, 4 ...

 • Šodien apskatīsim tos mēteļu modeļus, siluetus, krāsas un audumus, kas ir moderni 2010-2011 sezonā. Ja tev vēl jāizvēlas jaunā pavasara mēteļa mod ...

 • Šodien es izveidoju šī gada modernāko kokteiļkleitu pārskatu. Zinu, ka daudzām no mums tuvojas ballīšu, tusiņu, kokteiļvakaru un citu jauku pa ...

 • Brīnišķīga sieviete, talantīga aktrise un skaista daudzbērnu māte – tās ir tikai dažas īpašības, ar kurām varētu raksturot Angelina Jolie. Kad tie ...

 

Tags: , , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • Lauma

  Skaisti ! Tik daudz ideju un skaistuma vienkopus! Paldies par bagāto informāciju!

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata