Ziemas sals – labs palīgs mūsu veselībai

 

ziemas_sala_ietekme_uz_veselibuZiemai iestājoties, daudzi no mums ar šausmām domā par tuvojošos salu, aukstumiem, tumšajiem vakariem, ar skumjām iedomājas bezgalīgi garās slimību dienas un īsās pastaigas aukstā laika dēļ…

Tomēr ir cilvēki, kas ziemas aukstumu, ilgās slēpošanas vai slidošanas stundas, vai vienkārši pastaigas pa sniegotajām ielām, gaida ar optimismu. Un pēdējie ir visgudrākie, jo sals ir ļoti veselīgs.

Imunitātes paaugstināšana

Reti kurš zina, ka, parādoties pirmajiem saliem, gaiss kļūst ārstniecisks, jo skābekļa daudzums tajā palielinās par veseliem 30%. Pie tam cilvēki, kuriem patīk pastaigas aukstā laikā, daudz retāk slimo ar vīrusu slimībām nekā tie, kas mīl brīvo laiku pavadīt siltās (pat karstās) telpās. Tas tiek izskaidrots ar to, ka aukstajā sala gaisā slimības izraisošo baktēriju un vīrusu ir daudz mazāk, nekā tad, kad ir + grādi.

Un vēl – ja paralēli pastaigām tev patīk ārā ziemas laikā nodarboties ar dažādiem sporta veidiem, tad gripas epidēmija ziemā tev nav bīstama.

Un viss noslēpums ir tajā, ka salā, nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm, cilvēka organismā aktivizējas aizsardzības šūnas, leikocīti, kas cīnās ar infekcijām, kuras apdraud mūsu organismu. Pie tam, pastiprinās interferona ražošana un tas, savukārt, spēcina mūsu imunitāti.

Starp citu, ir pētījumi, kas viennozīmīgi pierāda sala pozitīvo ietekmi uz imunitāti, jo cilvēki, kas dzimuši ziemā, slimo daudz mazāk par pārējiem un viņu dzīves ilgums ir vidēji par vienu gadu garāks, nekā tiem, kas dzimuši vasarā. Turklāt bērni, kas dzimuši ziemā, ir ar lielāku ķermeņa svaru.

 

Organisma atveseļošana un atjaunošana

Sals – tas ir jaunības un veselības eliksīrs! Izrādās, ka zemas temperatūras ietekmēpastaiga_ziema mūsu organismā aktivizējas termoregulācijas mehānisms. Precīzāk sakot – pierodot pie komfortablas temperatūras, mūsu organisms darbojas ar pusjaudu, bet aukstumā tas aktivizē visas savas funkcijas. Rodas savdabīgs enerģijas lādiņš un tonuss, kurus saņem visas mūsu orgānu sistēmas. Šāds „grūdiens” rada ļoti labvēlīgu ietekmi uz ādu, muskuļiem, sirds-asinsvadu sistēmu un… arī uz asins sastāva izmaiņām. Jā, jā! Sals spēj paaugstināt hemoglobīna līmeni un eritrocītu veidošanos!

Bez tam, aukstais gaiss ir gan kā profilakse, gan kā zāles tiem cilvēkiem, kas cieš no sirds-asinsvadu slimībām. Kad cilvēks ieelpo auksto sala gaisu, organismā pastiprinās holesterīna sadedzināšanas procesi, kas arī IR galvenais sirds un asinsvadu problēmu vaininieks.

Aukstais sala gaiss parūpēsies arī par mūsu skaistumu un jaunības saglabāšanu. Tas „sapurina” mūsu organismu, kā rezultātā ievērojami uzlabojas asinsrite, paātrinās vielu maiņa, un tas nozīmē, ka biežas pastaigas uztur tonusā mūsu ķermeni un ādu. Ne velti medicīnā un kosmetoloģijā tiek izmantota krioterapija jeb aukstumterapija. Cilvēks tiek ievietots kriokamerā, kurā tiek uzturēta zema temperatūra, kā rezultātā uzlabojas iekšējo orgānu asinsrite, orgāni piesātinās ar skābekli un glikozi.

 

Sals – stresa ienaidnieks

Varētu likties, ka ziema ir vispiemērotākais gadalaiks depresijai un stresam. Tomēr tas attiecas tikai uz tiem cilvēkiem, kas, atsakoties no ziemas pastaigām, mīl vairāk laika pavadīt telpās. Visiem pārējiem – tās ir brīnišķīgas pretstresa zāles. Kad tu izej ārā, pastaigājies pa sniegotajām taciņām vai trotuāriem, tavs ķermenis saņem pozitīvu impulsu. Kaut vai tikai sniegotas pilsētas skats vien jau rada bērnišķīgu sajūsmu, bet aukstais gaiss pastiprina laimes hormonu – serotonīnu izstrādi, kas novērš stresa veidošanos.

ziemas_pastaigas

Ir pierādīts, ja katru dienu iziesi ārā uz vienu stundu, tu daudz mazāk nervozēsi, būsi imūnāka pret stresu, jo aukstajā sala gaisā nostiprinās veģetatīvā nervu sistēma.

 

Kāda vēl ir sala vērtība?

Bez visa iepriekš minētā, salam piemīt vēl vairākas pārsteidzošas īpašības:

  • Sals palīdz tikt galā ar sāpēm. Ja temperatūra ir zemāka par 5 grādiem, nervu gali zaudē jūtību un sāpju signāls smadzenēm netiek raidīts. Dažreiz, kad ir galvassāpes, ir vērts iziet 30 min. garā pastaigā un tu jutīsies daudz labāk.
  • Sals mazina arī garīgo saspringumu. Ja esi nogurusi darbā un ir svarīgi ātri atgūt formu, izej uz balkona vai nelielā pastaigā un dziļi paelpo. Tomēr, ja āra temperatūra ir zemāka par 7 grādiem, centies, lai šī elpošana būtu lēna, pretējā gadījumā tu vari saslimt.
  • Sals palīdz mazināt arī fizisko nogurumu. Pēc smagas darba dienas, ja ir iespējams, atsakies no transporta un izvēlies pastaigu mājup – nogurums būs kā ar roku noņemts!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

  •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

  •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

  • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

  •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

  •   Vasaras sezona beidzot ir klāt! Grili izvilkti, notīrīti un jau iemēģināti. To mūsmājās dara stiprais dzimums. Kas atliek dāmām? Rūpētie ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata