Rudens depresija nepastāv?

Deep depressionDaudziem no mums rudens asociējas ar drēgnu laiku, pastāvīgām lietavām, drūmu garastāvokli un mūžīgo miegainību. Kad debess aiz loga ir pelēka un drūma, arī ap sirdi bieži vien kļūst kaut kā skumji.

Pie tam šāds stāvoklis var ievilkties ilgi, līdz pat ziemai. Nemitīgi sastopoties ar terminu “rudens blūzs” un attaisnojot savu biežo slikto garastāvokli, gandrīz katrs otrais sev diagnozē “rudens depresiju“.

Bet ASV zinātnieki ir konstatējuši, ka lielākā daļa cilvēku, kuri cieš no tā sauktās sezonālās depresijas, patiesībā nekādas skumjas neizjūt. Zinātnieki atklāja, ka šie cilvēki vienkārši nemīl aukstumu.

ASV Oregonas štata Valsts Universitātes eksperti noskaidroja, ka lielākajai daļai cilvēku nekādi gada laiki un nekādi laika apstākļi neietekmē depresijas simptomu pastiprināšanos. Rudens vai ziema – šie gadalaiki paši par sevi nevar būt iemesls jebkādām psiholoģiska rakstura problēmām. Drūmajam gadalaikam iestājoties, “rudens depresijas” upuru vairošanās neesot nekas cits kā pašiedvesma.

Teiciens “Visi skrien un es ar skrienu” šajā gadījumā pārtop par “visi sūdzas par sliktu garastāvokli un es arī”. Lai šo faktu apstiprinātu, zinātnieki pētīja cilvēku grupu, kuri sevi uzskata par sezonālās depresijas upuriem. 92% respondentu tiešām bija biežas garastāvokļa svārstības ziemā, bet tās bija daudz mērenākas nekā tās būtu īstas depresijas gadījumā. Tādējādi runas par to, ka sezonālā depresija raksturīga daudziem cilvēkiem, ir bez pamata.

Pētījuma autors Dr. David Kerr pastāstīja, ka nepieciešamība nēsāt smagnēju, siltu apģērbu, salt ​​drēgnā vējā un samierināties ar īsām, tumšām dienām, protams, garastāvokli var sabojāt, bet tomēr, – skumjas, bezcerības sajūta, problēmas ar apetīti un miegu – tie nav depresijas simptomi. rudens_depresija (2)

Veselīgs dzīvesveids, pareizs uzturs un regulāras fiziskās aktivitātes spējīgi likvidēt jebkādus kreņķus par lapkriti vai lietu aiz loga. Kad ir labi laika apstākļi, pavadiet vairāk laika ārpus telpām, un mazāk veriet ciet logus ar aizkariem, nenolaidiet žalūzijas, ķeriet katru saules stariņu.

Zinātnieki uzskata, ka katram cilvēkam ir iekšējie laba garastāvokļa resursi, tos vienkārši ir sevī jāatrod. Un kad to izdarīsim, tie liks mums atbrīvoties no jebkādām nepatīkamām emocijām.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Rudens apavu mode vienmēr ir konservatīvāka, nekā pavasara vai vasaras apavu kolekcijas, kas allaž ir raibas, krāsainas un dažnedažādiem fasonie ...

 • Veci ļaudis saka, ka ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Un tā ir balta patiesība! Arī gatavošanās nākamajam pavasarim notiek jau tagad, pašlai ...

 • Cik pareizi spriež Igaunijas eksperti, sakot, ka liekais svars traucē tikai tām sievietēm, kas ir laulībā nelaimīgas, var saprast tikai sieviete, ...

 

Tags: , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • rudens ar krāsainajām lapām ir mans gadalaiks

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata