Saglabāsim jaunību ar pužļu palīdzību

ka_mazinat_demences_attistibuSaskaņā ar jaunu pētījumu rezultātiem, ja sieviete risina krustvārdu mīklas un liek pužļus, viņa spēj ļoti spēcīgi palēnināt novecošanas procesus.

Kad sievietes sasniedz brieduma gadus, viņām ļoti bieži pasliktinās psihiskās funkcijas, novērojama atmiņas, runas, orientācijas un domāšanas spēju pasliktināšanās.

Pētījumu rezultāti apstiprināja to, ka pacientes, kuras savu atmiņu un prātu trenēja regulāri, ikdienišķus uzdevumus spēja izpildīt divas reizes efektīvāk, nekā tās, kuras to nedarīja. Saskaņā ar šiem pētījuma rezultātiem, ir skaidrs, ka, lai izvairītos vai kaut vai samazinātu to nervu sistēmas saslimšanu attīstību, kas saistās ar novecošanu, smadzeņu darbība ir jāuztur aktīva.

Vācijas pētnieki secināja, ka sievietēm, kas min krustvārdu mīklas un liek pužļus vismaz četras reizes nedēļā, demences attīstības risks ir krietni zemāks, nekā tām sievietēm, kuras nedēļas laikā spēj atrast laiku tikai viena no šiem uzdevumiem risināšanai.

Pētījumā tika iesaistīti 98 cilvēki, kuri dzīvoja Bavārijas pansionātos. Pētījumu rezultātā vecuma pazīmju attīstība palēninājās tieši pēc tam, kad sievietes sāka piedalīties šajā gada ilgajā pētījuma programmā, kurā tika iekļauti gan fiziskas dabas, gan psihiskas dabas vingrinājumi.

Pie tam, šai sieviešu grupai kurā daudzām sievietēm bija arī Alcheimera slimība, bija ievērojamas nopietnas atveseļošanās pazīmes. Lielas pārmaiņas bija vērojamas arī tām, kuras aizrāvās ar dārzkopību, ēdienu gatavošanu, dziedāšanu un kontaktēšanos ar citiem cilvēkiem.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata