Ja nav prieka no dzīves…

ka_uzlabot_dzivi

Droši vien tev ir bijušas situācijas, kad visi apkārt esošie tevi apskauž un ir nesaprašanā: „Kāpēc tu skumsti? Tev ir darbs! Tev ir nauda! Brīvība! Viss taču ir super!” Bet tu jūti, ka viss kaut kā ne tā…. Nav prieka no dzīves.

Kad tu, smagi nopūšoties, saki, ka „tāda dzīve man noriebusies”, tu diez vai tajā brīdī vari konkretizēt, kas ir ne tā. Ārēji it kā viss ir ideāli, ja nu vienīgi… Un te tu uzmanīgi sev atgādini par sasāpējušo problēmu.

Protams, kā jau „spēcīgs un veiksmīgs cilvēks”, tu to dari ļoti nelabprāt. Nedod Dievs saskābt! Tu steidzīgi lec augšā sava mīļotā zirdziņa mugurā un cik vien var dziļāk „ierocies” sev skaidrajā, paredzamajā un plaukstošajā darbošanās lauciņā vai biznesā.

Bet, lai vai kā tu necenstos izvairīties no iekšējām problēmām, iestāstīt sev, ka viss ir „brīnišķīgi”, tavas neapmierinātības ar dzīvi līmenis tiks diktēts ar tām lietām, kurās tev viss ir kaut kā ne tā, kuras tevi satrauc un sāpina.

Ar dzīvi neapmierināts var būt arī bagāts cilvēks, kuram ir viss, izņemot sievu un bērnus. Daudzbērnu mamma, kura ir zaudējusi savas kādreizējās ideālās figūras formas, var sevi uzskatīt par visnelaimīgāko sievieti pasaulē. Bet sabiedrībā pazīstama persona, neskatoties uz savu popularitāti, var dzīvot, cenšoties neizrādīt savas neskaidrās skumjas.

Lielāka cilvēku daļa dzīvē uz priekšu virzās kā partizāni, slēpjoties no tā, kas viņos rada spriedzi un prasa īpašu uzmanību. Bet, kā jau esam ievērojuši, laimīgākus tas mūs nepadara. Dzīve aiziet šķērsām. Cilvēkam pa pēdām sāk sekot ilgas, neapmierinātība, skumjas, pazeminās vispārējais dzīves tonuss.

Lai skaidrāk redzētu, kā tad tev šobrīd iet, un kas tavā dzīvē ienes disharmoniju, paņem papīra lapu un pildspalvu.

Uzzīmē palielu apli un sadali to 8 sektoros: 1.mīlestība, personīgā dzīve, ģimene; 2.bizness, darbs; 3.finansu uzkrājums; 4.veselība, ārējais izskats; 5.personīgā izaugsme, attīstība; 6.sociālās aktivitātes; 7. Garīgā attīstība, iekšējais miers; 8.dzīves apstākļi.

dzives_lidzsvara_aplis

Bet tagad pēc 10 baļļu sistēmas novērtē savu emocionālo apmierinātību ar katru no šiem sektoriem. Esi godīga pret sevi. Kamēr tu sēdi ar šo lapiņu, tev nav neviena priekšā jāizliekas, ka tev „viss ir brīnišķīgi”. Šobrīd tavs uzdevums maksimāli objektīvi noteikt īpaši aktuālās savas dzīves sfēras un nebaidīties tajās ielūkoties godīgi. Tādā veidā tu iegūsi skaidru tavas šobrīdējās dzīves situācijas ainu.

Ja tu kādā no sektoriem esi sev ielikusi „godīgu divnieku”, tad uzreiz vari sevi paslavēt. Tu JAU esi nostājusies uz harmoniskas dzīves ceļa. Bet tagad, lai risinātu šo problēmu, ievēro sekojošu algoritmu.

1.Apzināšanās. Ja tu savu dzīvi novērtēji godīgi un konstatēji nepilnības, tad uzskati, ka ar šo punktu tu jau esi tikusi galā.

2. Pieņemšana. Paslēpes pašai ar sevi labumu nenesīs nekādu. „Izklāj” savā priekšā visu kā ir! Svarīgi ir ne tikai pieņemt, ka vietām tavā dzīvē ir absolūts sabrukums, bet arī to, ka tu pati pie tā esi vainīga. Dažiem ar šī statusa, vecuma, dzīves līmeņa un veselības stāvokļa pieņemšanu rodas problēmas. Jo godīgāk un patiesāk tu pieņemsi savu šobrīdējo stāvokli, jo labvēlīgāka būs tavas nākotnes prognoze.

3. Pārmaiņas. Tagad tev ir divi ceļi. Vai nu turpināt pasīvi sēdēt un „meditēt” uz šo „8-daļīgo apli”. Vai arī – plānot tālākās darbības un pamazām savu dzīvi jeb šo savu apli izlīdzināt līdz ideālam stāvoklim.

prieksLai sāktu virzienu uz mērķi, tev būs jāpieslēdz ne tikai tavs saprāts, bet arī zemapziņa. Ja tu esi pieradusi virzīties tikai caur apziņu, tad tu riskēsi uzsākt iešanu pa nepareizo ceļu. Apziņa brīnišķīgi uztur sapratni par pasauli, palīdz tur, kur viss ir paredzams, bet nav spējīga radīt kaut ko jaunu. Zemapziņa palīdz izstrādāt jaunu stratēģiju, jaunus darbības veidus. Kamēr tu meklē savu ceļu, ieklausies savā ķermenī. Caur iekšējo sajūsmu, pozitīvām emocijām, enerģijas pieplūdumu un vieglumu tā norādīs īsto ceļu.

Drosme, pacietība un neatlaidība palīdzēs tev izlīdzināt tava dzīves apļa bojātos posmus. Ļoti svarīgi ir sekot tam, kā mainās tavas sajūtas dažādās dzīves jomās. Iekārtojies darbā, sāki nodarboties ar labdarību, papildināji bankas kontu, bet tagad ielūkojies kā tad iet tavā ģimenē, kā tu jūties, kā tu izskaties. Tieši tādā veidā tu sāksi savu dzīvi sakārtot un beidzot sāksi sajust vieglumu, komfortu un prieku par katru jaunu dienu.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata