Petūnijas ziedēs ilgi un bagātīgi

petuniju_audzesanaDomāju, ka nav nevienas mājas saimnieces, kas savu dārzu vai terasi vasarā kaut reizi nebūtu rotājusi ar krāšņo petūniju stādiem vai podiem. Un par cik ir vasara un laiks ir krāsām mūsu dārzā, šodien parunāsim par to kā panākt, lai šī puķe ziedētu pēc iespējas ilgāk un krāšņāk.

Petūnijas labi augs, ja tās stādīsim noteiktā attālumā. Tās petūnijas, kas zied daudz, bet smalkiem ziediem jāstāda vienu no otras 15-20 cm attālumā, bet tās, kas zied lieliem ziediem – 20-25 cm, bet nokarenās petūnijas – 25-30 cm attālumā vienu no otras. Petūnijas izstādot balkonu kastēs, vāzēs vai piekaramajos podiņos, attālumus starp tām jāsamazina par pusotru reizi.

petuniju_audzesana (5)petuniju_audzesana (11)

Ņemot vērā to, ka petūniju sakņu sistēma ir ļoti liela un spēcīga, arī augsnes tai ir nepieciešams diezgan daudz. Jārēķina apmēram tā: 5 litri augsnes uz vienu stādu. Ja 10 litru apjoma traukā iestādīsiet vairāk kā divus stādus, spēcīgākie sāks nomākt vājākos.

petuniju_audzesana (2)petuniju_audzesana (6)

Galvenais krāšņas un ilgas ziedēšanas priekšnoteikums ir regulāra augsnes irdināšana un barošana. Pirmo reizi mēslojumu ievada jau pēc nedēļas pēc pārstādīšanas, bet pēc tam reizi divās nedēļas un līdz pat ziedēšanas beigām.

2234101_March3853

Sākuma stādiem augšanai nepieciešams mēslojums, kurš satur slāpekli, bet vēlāk, lai sāktu veidoties ziedkopas – mēslojums, kas satur fosforu un kāliju, ko pievieno laistīšanas ūdenim (1,5 – 2 grami kompleksā mēslojuma uz 1 litru ūdens).

Svarīga loma ir arī dzelzij, kura, ja trūkst, augs reaģē ar nodzeltējušām lapām. Ar mēslojumu, kas satur dzelzi, petūnijas baro 3-4 reizes ar dažu dienu intervālu.

petuniju_audzesana (7)

Labs rezultāts tiek sasniegts, ja petūnijas mēslo ar organisko mēslojumu, tai skaitā arī ar atšķaidītiem govs mēsliem.

Petūnijas ir gaismas un siltummīļi, diezgan izturīgas pret sausumu, tomēr, ja ilgstoši netiek laistītas, var iznīkt. Labi izcieš spēcīgu augsnes mitrumu, toties nepacieš sastāvējušos ūdeni.

petuniju_audzesana (12)

Ir svarīgi atcerēties, ka lielziedu petūnijas pret siltumu, mitrumu un barošanu ir daudz prasīgākas, nekā smalko ziedu petūnijas.

Starp citu – atkal un atkal jaunu ziedu veidošanos veicina regulāra noziedējušo ziedkopu nokniebšana.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Ja tu mīli puķes, tad noteikti gribēsi tās redzēt it visur - ne tikai dārzā, tām atvēlētajā vietā, bet arī uz lieveņa, uz laukumiņa pretī ...

 • Ja tavā skapī ir melna bītlene – tu esi vinnētāja. Bet zini arī to, ka tu praktiski nekad vairs nevarēsi pateikt, ka tev nav ko uzvilkt mugurā, ...

 •   Mēteļi, kas izskatās tā, it kā būtu adīti no mohēras vai angoras dzijas, bet patiesībā ir austi no auduma, kuram pievienota mohēra vai ang ...

 •   Lai paļāvība, miers un prieks mājo mūsu dvēselē!   

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata