Par tēmu – brīnumprodukti pašu rokām un viena dziedējošas ziedes recepte

pasgatavota_ziede

Pirms dažām dienām telefona sarunā ar māsu es vēlreiz guvu apstiprinājumu tam, ka ir bezgala daudz iespēju, recepšu un variantu, kā atveseļot, uzlabot labsajūtu, mājas noskaņu vai kā izārstēt sevi un savus mīļos ar pašas gatavotiem līdzekļiem vai tējām.

Māsa man pastāstīja sevis pašas gatavota dezodoranta recepti un, pie tam, pie tās viņa nonāca tikai tad, kad bija iztērējusi naudu pat ļoti dārgiem dezodorantiem, no tiem negūstot solīto rezultātu un arī atmetot skepsi par to, ka no vienkāršām, ikdienā sastopamām izejvielām var pagatavot ļoti efektīgus skaistumkopšanas līdzekļus. Bet par šo recepti nākošreiz.

Nekādā gadījumā mani nepārproti – es nenoliedzu patiešām labu kosmētiku vai ārstu nepieciešamību, jo IR jāzina diagnoze, lai nedod Dievs kādu, bieži vien pat nevainīgu kaiti neielaistu. Bet es zinu to, ka ļoooti bieži, ja tā tiešām nav mirstamā kaite, mēs varam „tikt uz pekām” arī ar dabiskiem un ne mazāk efektīviem līdzekļiem, par aptieku plauktos esošajiem un bieži vien ļoti dārgajiem.

Protams, ir jābūt gudrām un ne pārgudrām. Ir jāprot analizēt, vērtēt un vēl, izlasot kādu recepti, jāatmet slinkums un šad tad kaut kas tomēr jāpagatavo pašām. Es noteikti nebūšu tā, kad laikā, kad pieejamas labas ziepes, tās gatavošu pati. Bet, kā jau bieži vien esmu minējusi blogā, uz mana kosmētikas galdiņa un aptieciņā ir tikai dažas pudelītes un šobrīd tikai divas – vīnogu kauliņu eļļa un kokosriekstu sviests.

Bet zemāk redzamo recepti es atradu internetā. Protams, šobrīd tādas receptes var atrast simtām, bet šī mani piesaistīja, sava tiešām neticami vienkāršā sastāva dēļ. Neesmu vēl to pagatavojusi, bet ievietošu te tamdēļ, lai to nepazaudētu un, varbūt, tā var noderēt arī tev. Ja izmēģināsi ātrāk par mani, lūdzu, uzraksti par saviem vērojumiem un secinājumiem komentāros.

Ziede pret jebkādiem iekaisumiem.

Nepieciešams: 40 grami dabiskā vaska, 100 grami olīveļļas, 2 ēdamkarotes cukura.

Pagatavošana: Vasku sasmalcināt, sabirdināt eļļā, pievienot cukuru un uzlikt uz ļoti mazas uguns liesmas. Visu laiku bez apstājas lēnām maisot, vasks un cukurs eļļā izkusīs. Tas būs lēns un diezgan ilgs process. Galvenais, visu laiku maisīt. Iespējams, ka cukurs sāks nedaudz piedegt, bet tas nekas. Procesa rezultātā vaskam jāpārtop no cieta stāvokļa mīkstā un rezultātā ir jāiegūst viendabīga masa.

Tiklīdz masa atdzisusi, nepieciešamības gadījumā to uzreiz var lietot. Visērtāk to pārlikt tukšā krēma bundžiņā un to var uzglabāt pat veselu gadu.

Kāda ir ziedes iedarbība? Izrādās, tā likvidējot jebkādus iekaisuma procesus. Ja ir iesnas un aizlikts deguns – ieziest deguna virsmu vai ieziest katru nāsi. Īpaši noder, ja ir mazi bērni, kuriem ir jāpilina deguna pilieni. Palīdzot uzreiz. Ja ir sāpošs kakls – ieziest no ārpuses mandeļu rajonā un aptīt kaklu ar siltu šalli. Ja ir klepus, ierīvēt krūšu rajonu. Ja ir kaut kādas pumpas, iekaisumi mutē, uz lūpām, jebkura rēta uz ādas virsmas ar sākušos iekaisuma procesu, jebkāda krika, muskuļu sastiepums, locītavu sāpes utt.

Gribas izmēģināt, vai ne? Bet, varbūt, tev jau ir kādas pašas izmēģinātas receptes – pastāsti arī mums!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata