Nestrīdieties ar īsziņām un mācieties pareizi atvainoties

ka_pareizi_strideties

Kā padarīt laimīgu sievieti un kā padarīt laimīgu vīrieti – uz šiem jautājumiem atbildes katru mēnesi internetā meklē desmitiem tūkstošu cilvēku. Un tas ir ļoti svarīgi, jo pirmajā laulības gadā laimes un gandarījuma līmenis pāriem sastāda apmēram 86%. Tuvojoties septītajam gadam, tas nokrīt līdz pat 50%. Apmēram puse laulību izjūk. Un iemesls ir ne jau mīlestības trūkums, bet nepareiza, nekvalitatīva, nepietiekama komunikācija. Kā to mainīt vai uzlabot?

Pastāv daži universāli, bet ļoti būtiski un vērā ņemami paņēmieni.

Lutiniet mīļotos

Dariet savu partneri laimīgu, piepildot viņa mazās vēlmes, viņu pārsteidzot vai arī atbalstot viņa mērķus vai hobijus. Dariet to pēc iespējas biežāk.

Ja jūsu partneris mēģina sekot veselīgākam dzīvesveidam, jums nav obligāti to visu ievērot pilnībā (ja jūs to nevēlaties), bet esiet veselīgāki savos ieradumos: piemēram, gatavojiet veselīgāku ēdienu.

Ja jūsu partneris ir sporta fans vai mīl romantiskas filmas, ieplānojiet to kā vienu no brīvā laika pavadīšanas iespējām. Kad jūs piekrītat kopā skriet rīta skrējienu vai noskatīties romantisku filmu, dariet to ar prieku, nevis kā atalgojumu.

Vājuma brīžos nodrošiniet aizsardzību

Kad divi cilvēki viens otram blakus jūtas pietiekami droši, lai varētu atļauties būt un justies ievainojami, attiecības uzlabojas tā, kā jūs nekad neesat pat iedomājušies, ka tā varētu būt – to apgalvo Tuftas medicīnas universitātes profesors Wayne Altman. Ja jūs viens otram varat nodrošināt drošības sajūtu, tas ļauj jums abiem riskēt. Tādejādi divi cilvēki, pat tie, kuri daudzus gadus ir kopā, var uzzināt viens par otru daudz jauna un savām attiecībām pievienot vēl lielāku intimitāti un svaigumu, nekā agrāk.

Nestrīdieties ar īsziņām

To, kas liekas acīmredzams, tagad ir apstiprinājusi zinātne: Brigham Young Universitātes zinātnieku pētījums pierādīja, ka pāri, kuri strīdas ar īsziņām, atvainojas ar īsziņām vai mēģina pieņemt lēmumus ar īsziņām, ir mazāk laimīgi. Kad runa ir par nopietnām lietām, neļaujiet emoji nomainīt jūsu īsto seju.

Izejiet uz kompromisu

Esiet gatavi dažas savas vēlmes un vajadzības ziedot, un lepojieties ar savu gatavību iziet uz kompromisu. Pastumiet malā savu nepieciešamību gūt virsroku. “Tas nozīmē arī to, ka jums ir nepieciešams augstāks slieksnis, kuru sasniedzot, jūs izteiktu neapmierinātību ar jūsu partnera uzvedību. Lielāka tolerance vienam pret otru jūsu ikdienas dzīvi padarīs daudz patīkamāku. Neatkarīgi no tā, kādi kaitinoši ieradumi ir jūsu partnerim tieši šobrīd – ar vecumu to kļūs vairāk, un nevis mazāk, “saka Altman. Iemācieties pieciest jūsu partnera dīvainības un izprast savējās, lai tās mēģinātu ierobežot.

Lepojieties ar savu mīļoto publiski

Runājiet, stāstiet patīkamas lietas par viņu publiski. Vai dažreiz neliekas tā, ka visa pasaule gatava jūs saplēst gabalos? Vienīgais cilvēks, kurš to nekad nedrīkst darīt ir jūsu partneris. Nekritizējiet, nekaitiniet, nezobojieties, neaizvainojiet un neizsmejiet savu partneri citu klātbūtnē.

Iemācieties atvainoties

Atvainošanās ir godprātības akts un apņemšanās apliecinājums. Pareiza atvainošanās attiecības var ietekmēt ļoti pozitīvi. Šādu atvainošanos formulu ierosināja bijušais Masačūsetsas universitātes medicīnas skolas dekāns Aaron Lazar.

Un tā skan sekojoši: neaizmirstiet atzīt savu kļūdu, atzīt sāpi, ko tā radījusi, izrādīt nožēlu, izskaidrot savas darbības un, ja nepieciešams un iederas, piedāvāt kaut ko, ko jūs varat darīt, lai situāciju labotu. Atvainošanās trūkums vai slikta atvainošanās, piemēram, “Man žēl, ka tu tā domā”, attiecībām var būt diezgan toksiska.

Aizmirstiet frāzi „Es taču teicu!”

Runājiet viens ar otru ar cieņu un godīgi, un atcerieties, ka jebkura strīda mērķis ir reālu risinājumu sasniegšana. Domstarpības bez atrisinājuma ir sāpes bez labuma.

Kāpēc jūs ar savu partneri strīdaties: lai uzvarētu vai atrisinātu problēmu? Ja jūs cīnāties dēļ uzvaras, jūs galu galā zaudējat. Cīņai tiešām nav jēgas.

Nekad nesakiet “es taču tev teicu”. Šis paziņojums otru cilvēku pazemo un gandrīz vienmēr liek viņam sevi aizstāvēt, kas situāciju galu galā tikai pasliktina.

Disciplinējiet sevi un pretojieties spēcīgajai vēlmei pateikt savam partnerim, ka jums bija taisnība. Atcerieties, ka ne jau tas ir svarīgi, ka jums ir taisnība. Un, ja jūs atturēsieties, jums būs vairāk iespēju dzirdēt no jūsu otras pusītes: “Atceries, ka tu teici man, ka, ja es to apēdīšu, man kļūs slikti? Tā arī notika. Es tiešām jūtos slikti. Nākamreiz es tevi klausīšu “vai” Vai atceries, ka tu man teici, lai ar šo cilvēku nekontaktējos, jo būs tikai sliktāk? Izrādās, tev bija taisnība. Es sastrīdējos ar viņu, un tagad mans šefs uz mani dusmīgs.”

Gulēt ejiet kopā

Ieradums migt un mosties kopā ar katru dienu vairāk uzlabo kontaktu ar partneri. Tas var palīdzēt uzlabot arī miega kvalitāti un kvantitāti, kas ir ārkārtīgi spēcīgs stresa mazināšanas līdzeklis. Stresa samazināšana attiecībās ir ļoti svarīga lieta.

Esiet draugi un draudzējieties ar citiem

ASV Nacionālais ekonomisko pētījumu birojs konstatēja, ka laulība kopumā palielina laimes līmeni. Vēl vairāk – izrādās, ka cilvēki, kuri uzskata, ka viņu laulātais ir viņu labākais draugs, gandrīz divas reizes biežāk ir apmierināti ar savu laulību nekā citi.

Ne mazāk svarīgi ir tas, lai jums būtu daudz kopīgu draugu. 2013.gadā Facebook nopublicēja atskaiti, kurā tika veikta 1,3 milj. lietotāju analīze, tai skaitā pētot arī tos, kuri ir attiecībās ar pretējo dzimumu. Izrādās, ka pāri, kuriem ir daudz kopīgu draugu, parasti mazāk šķiras nekā pārējie.

Un vēl viena draudzības nianse: saskaņā ar Brauna Universitātes pētījumiem, jums par 75% ir lielāka iespēja būt šķirtiem, ja jūsu draugu vidū ir šķirtās ģimenes. Pētījuma autori paziņoja: „Mēs domājam, ka rūpes par veselīgām draugu laulībām var būt labs atbalsts jūsu pašu laulības attiecībām.”.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
  • V

    1 lieta laikam gan pieņemama man nebūs nekad – gulēšana kopā. Nu viena lieta tur sekss u.t.t. , bet gulēt kopā 1 gultā tas ir totāli garām, nesaprotu, kā vispār var normāli aizmigt 2 cilvēkiem guļot vienā gultā vai pat telpā. Brrr.

     
     
     
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata