Deviņas frāzes, kuras noslāpēs jebkuru konfliktu

ka_noslapet_konfliktu

Lai vai cik tas, varbūt, skan skumji, bet man liekas, ka nav attiecību, kurās pāri nestrīdas. Neiet runa uzreiz par trauku plēšanu, bet lielāki vai mazāki strīdi ik pa laikam gadās katrā ģimenē. Es nezinu, kā ar tiem tiec galā tu, bet, lūk, dažas frāzes, kuras iespējams, ne tikai palīdzēs „nodzēst uzliesmojušo strīdu”, bet attiecības stiprinās vēl vairāk:

„PAŅEMSIM PĀRTRAUKUMU, VĒLREIZ PAR VISU PADOMĀSIM UN KOPĪGI PIEŅEMSIM LĒMUMU.”

Lai apturētu negatīvisma un pretenziju lavīnu, labāk ir apturēt apzināto un neapzināto verbālo vārdu plūsmu, atspringt un padomāt, kāpēc vispār šis strīds tika uzsākts? Varbūt jums abiem vienkārši ir slikts garastāvoklis? Ja tas tā ir, tad pēc pārtraukuma, kad būsiet mazliet nomierinājušies, konflikta iemesls izzudīs pats par sevi.

PADOMĀSIM KOPĀ, KĀ, SAGLABĀJOT MŪSU ATTIECĪBAS, ŠO PROBLĒMU ATRISINĀT?”

Ar šo frāzi tu „nošausi divus zaķus” vienlaicīgi: pirmkārt, tā tu parādi, ka attiecības tev ir pirmajā vietā un negribi ar muļķīgām domstarpībām tās sagraut. Un, otrkārt, lai atrastu kompromisu, esi ar mieru uzklausīt visus pamatotos argumentus.

„LABI, ES SAPROTU TEVI.”

Kad divi cilvēki atrodas agresīvu pārrunu stadijā, katrs vispirms cenšas savam sarunu biedram nodot savējo nostāju: kas nepatika, kādas sajūtas izraisīja situācija utt. Bet patiesībā, ļoti, ļoti svarīgi tobrīd uzklausīt otru pusi, mēģināt viņu saprast, un izturēties pret viņu ar maksimāli iespējamu cieņu. Frāze “Es saprotu tevi” nozīmē, ka esat nonākuši tajā līmenī, kad atlicis ir pavisam nedaudz – izlemt, kā konflikta laikā iegūto informāciju izmantot attiecību uzlabošanai.

„PALĪDZI MAN TEVI SAPRAST.”

Gadās, ka divi cilvēki runā par pilnīgi dažādām lietām, atsakoties uzklausīt viens otru. Ja jūs saprotat, ka jūsu viedokļi atšķiras, palūdz sarunu biedram mierīgi un racionāli izskaidrot, kāpēc viņš domā tā un ne citādi, un to, kas ir izraisījis šādu reakciju. Tas palīdzēs atrisināt konfliktu un padarīt attiecības vēl stiprākas.

„LIEKAS, KA ŠO PROBLĒMU VARĒSIM ATRISINĀT, JO IR TAČU BIJIS VĒL SLIKTĀK!”

Ja jūsu kopdzīves laikā jau ir bijuši smagi pārdzīvojumi, kurus esat pārcietuši kopā, tad viss pārējais ir dzīves sīkumi. Atgādini sev un savam partnerim, ka jūs abi, pirmkārt, esat komanda. Bet komanda vienmēr rīkojas tā, lai savienību saglabātu.

„KĀ TU DOMĀ, KO ES VARĒTU IZDARĪT, LAI SITUĀCIJU UZLABOTU?”

Tava partnera galvā noteikti jau ir rezultāts, ko viņš vēlas sasniegt. Ir svarīgi saprast, ko tad viņš īsti grib: tavu piekrišanu vai kaut kādu rīcību. To uzzinot, tu varēsi saprast, kāpēc šis konflikts bija vispār vajadzīgs, kas no tevis tiek gaidīts un vai tu vari piekāpties.

„PALŪKOSIMIES UZ ŠO PROBLĒMU NO CITAS PUSES.”

Protams, viens no galvenajiem jebkuru attiecību noslēpumiem ir prasme uz jebkuru konfliktu palūkoties no dažādām pusēm. Tu dusmojies, ka tavs vīrs nolēma brīvdienās doties ar draugiem zvejot? Protams, ka tu esi sarūgtināta, jo tu gribēji pabūt divatā, bet no otras puses… tev būs laiks pašai sev! Un tas ir jāizmanto cik vien var maksimāli: satiecies ar draudzenēm, pasēdiet kafejnīcā vai aizej uz skaistumkopšanas salonu, masāžu. Vīrs atbrauks, ieraudzīs tevi skaistu un laimīgu un citreiz, pirms dosies prom, trīs reizes padomās Smaidiņš.

KAD ABI BŪSIM TAM GATAVI, PARUNĀSIM PAR TO MIERĪGI.”

Reti kurš var būt mierīgs, ja gaisā vējo draudošas kaislības, no mutes veļas laukā aizvainojoši vārdi, un ir tikai viena vēlēšanās – pierādīt savu taisnību. Ja konflikts ir kļuvis par kaujas lauku, labāk norimt, un turpināt sarunu nākamajā dienā.

PĀRSTĀSIM STRĪDĒTIES ŠAJĀ PAŠĀ MIRKLĪ.

Savstarpēji aizvainojumi, kliedzieni un asaras situāciju tikai pasliktina. Ja strīda partnerim piedāvāsi apstāties, tu ieņemsi saprātīga cilvēka pozīciju. Ir gadījumi, kad nav jēgas censties saprast, kuram taisnība, bet kuram nē.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata