Džeina Fonda atklāj veiksmīgas novecošanas noslēpumus

“Triks pret novecošanu,” Džeina Fonda saka, ” ir –  iet lēni.” Viņa šo mācību apguva sāpīgi, kad 60 gadu vecumā Džeina kāpa viņas iecienītākajā smailē Argentīnā: 12,293 pēdas augstā neaktivizētā vulkānā (Mount Lanin), netālu no rančo, kas piederēja viņas tā laika vīram, Tedam (Ted Turner). „Es gandrīz tiku līdz virsotnei,” viņa atceras, „bet es gāju pārāk ātri, sasvīdu un dabūju hipotermiju.”

Lai atzīmētu savu 70-to dzimšanas dienu, Fonda pievērsa uzmanību sava drauga, atvaļināta biznesmeņa (Lynden Gillis), piedāvājumam nevis kāpt smailē, bet tieši otrādi – nirt ar akvalangu. Viņa ienira 85 pēdu dziļumā un peldēja kopā ar haizivīm, barakudām un rajām. „Es gāju ļoti lēni,” viņa saka. „Tā ir dzīves svarīgākā mācība. Tā ir patiesa, kad runā par kalnā kāpšanu, tā ir patiesa, kad runā par niršanu ar akvalangu vai mīlēšanos.”

Šobrīd Džeina Fonda izbauda dzīvi un aktīvi raksta grāmatas. Viena no pēdējām grāmatām stāsta par veiksmīgas novecošanas sastāvdaļām.

Tātad kāds ir noslēpums !?

„Tā ir lietu kombinācija. Viena trešdaļa no tām ir ģenētika un mēs neko tur nevaram darīt. Bet tas nozīmē, ka ar atlikušajām divām trešdaļām mēs varam kaut ko iesākt, un galvenais, ko mēs varam lietas labā darīt, ir palikt AKTĪVĀM. Tas ir pavisam vienkārši!!! Vienalga vai tās ir pastaigas, peldēšana vai vingrošana, izmantojot vieglos svarus. Plus, svaigas un veselīgas pārtikas lietošana,” saka Džeina Fonda.

„Tas ārstē mūsu ķermeni ar cieņu,” viņa piebilst, „paliekot ziņkārīgām, saglabājot personiskās attiecības, uzturot savu sociālo tīklu, kā arī pieskatot to, lai smadzenes visu laiku ir aktīvas. Tas ir veids, kā iemantot pozitīvu attieksmi un uzveikt stresu.

Fonda apgalvo, ka dzīvot pilnvērtīgu dzīvi nozīmē iekļaut tajā arī sapratni par to, kas tevi ir radījis.

Tiklīdz tu sasniedz savu trešo dzīves cēlienu, tev ir nepieciešams atskatīties atpakaļ uz nodzīvoto dziļi un ar piedošanu. Jo vairāk tu vari saprast par to, kas tu esi bijusi un kāpēc, jo labāk tu vari ieiet trešajā cēlienā „bruņota” ar to, kas tev ir nepieciešams. Fonda saka, ka viņa ir pārsteigta, ka pēc 72 ir iestājies pats interesantākais laiks viņas dzīvē.

Kāpēc tā?

„Es esmu aktīva. Es piedalos. Es strādāju. Es vēl joprojām pelnu naudu. Es esmu iemīlējusies mūzikas producentā Ričardā Perijā (Richard Perry). Man ir divi mazbērni. Maniem bērniem viss ir OK. Vai zini teicienu: Tu esi tik laimīga, cik tavs mazāk laimīgais bērns.”

Piedevām, Fonda apgalvo, ka viņas ticība, viņu uztur fokusētu. Viņa tika audzināta, kā ateists, bet kļuva par kristieti, kad viņai bija 50 gadi.

Ticība palīdz tikt galā ar stresu, palīdz no mušas neuzpūst ziloni un iemāca tevi citronus pārvērst limonādē. Tas liek tev apzināties, ka pasaulē ir kaut kas svarīgāks par tevi. Ir augstāks spēks. Man ir ticība, ka es tieku vadīta tik ilgi, kamēr es klausos balsī, kas mani uzrunā. Fonda apgalvo, ka ticība viņu ir atbrīvojusi no viņas mūžīgajiem meklējumiem pēc pilnības un padarījusi viņu piepildītu. „Es sēžu virtuvē Losandželosā. Es skatos ārā pa logu uz aleju. Es redzu kokus, putnus un es redzu Dievu.”

( Materiāls sagatavots, pamatojoties uz internetā atrastu informāciju )

Vairāk bildes par šo rakstu atrodamas sadaļā-  “Galerijas”.

Uz tikšanos pavisam drīz,

Andra

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , , , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata