Kā pareizi strīdēties

ka_pareizi_strideties

Mēs visi zinām, ka izvairīties no strīdiem nav viegli. Pat vislaimīgākajās ģimenēs strīdi notiek. Protams, izveidot attiecības tā, lai no strīdiem izvairītos pilnībā, gandrīz nav iespējams. Bet izvairīties no konflikta situāciju saasināšanās ir jāiemācās. Jo kuram gan ir vajadzīgs skandāls?

Visoptimālākais variants ir kompromiss. Atrodi to risinājumu, kas derētu gan vienai, gan otrai pusei. Atceries – ja viena puse piekāpjas, bet paliek pie savām domām, problēma nav atrisināta. Laika gaitā jūs sadursieties ar to atkal.

Lūk, daži padomi, kā samazināt konfliktsituāciju līdz minimumam. Šie padomi būs noderīgi ne tikai mums sievietēm, bet arī vīriešiem.

1. Iemācies emocijas savaldīt. Tikt galā ar savām emocijām nav nemaz tik grūti, kā šķiet pirmajā acu uzmetienā. Pamēģini uz situāciju palūkoties it kā no malas. Iedomājies, ka skaties filmu. Jā, tev ir žēl galvenā varoņa, bet viņš – neesi tu, tāpēc situāciju vari analizēt bezkaislīgi. Tas nekas, ka tev varbūt neizdosies ar pirmo reizi, jo galvenais ir treniņš.

2. ”Neuzskrūvē” sevi. Nav vērts. Ja vīrs pēc darba beigām aizkavējas, nav vērts piebāzt galvu ar briesmīgām domām par avāriju vai citu sievieti. Nesāc skandālu, tiklīdz viņš atgriežas mājās. Pirms viņa ierašanās atceries pirmo padomu un atbrīvojies no negatīvām emocijām. Mēģini izprast, kāpēc tu esi tik ļoti noraizējusies un ko tad tu jūti patiesībā.

3. Izvēlies sarunas laiku. Nav ieteicams to darīt saspringtā situācijā. Ja vīrs ir atgriezies sastresojies – sarunu atliec. Un atceries, nav vērts uzsākt sarunu ar izsalkušu, neizgulējušos un, vēl jo vairāk, iedzērušu cilvēku.

4. Cīnies ar cēloni, nevis ar sekām. Noskaidro, kas ir konflikta cēlonis. Ir jāapspriež un jāatrisina tieši cēlonis, nevis pats strīds. Tas krietni vien paātrinās problēmas atrisinājumu.

5. „Nerušini” pagātni. Pie tam atceries, ka sākt strīdu, pieminot pagātnes grēkus, nav ieteicams. Koncentrējies tikai uz to, kas notiek šobrīd, šajā momentā.

6. Nekrāj problēmas. Problēmas risini tiklīdz tās ir radušās. Negaidi, kamēr to sakrāsies pietiekoši daudz. Analizē un risini tās pakāpeniski un nekad pie tām vairs neatgriezies.

7. Nekrāj sevī aizvainojumu. Runā par to mierīgi un bez histērijas lēkmēm. Neiznēsā to sevī – jo ātrāk par to izrunāsies, jo tas ātrāk izzudīs.

8. Nenolaidies līdz apvainojumiem. Tas ir ļoti svarīgi. Apvainojumi – tie ir jauni strīdu iemesli.

9. Neironizē. Atceries, ka dažreiz aizvaino nevis vārdi, bet gan tonis, ar kuru vārdi tiek izrunāti.

10. Nerīko histērijas. Vai tu zināji, ka histērija ir viena no manipulācijas metodēm? Neskatoties uz to, ka tas ir diezgan spēcīgs ierocis, atrisināt problēmu tā nepalīdzēs.

Bet, ja konflikta iniciators neesi tu? Kā rīkoties šādā situācijā?

Mute ciet. Atceries, kā skolas gados jums ieteica aizvērt muti ciet? Izdari to arī šoreiz. Lai tiešām neko lieku nepateiktu, ieņem mutē ūdeni un gaidi, kamēr vīrs nepateiks visu, ko gribējis. Ja ūdeni pēkšņi norīsi, paņem vēl. Cilvēks nespēj ilgi runāt pats ar sevi. Drīz vien viņam tas apniks un viņš apklusīs. Bet pašu situāciju pārrunāsiet vēlāk, kad viņš norimsies.

Pamēģini rīkoties neierasti. Ja uz tevi kliedz, pamēģini vīru apskaut vai noskūpstīt. Diez vai pēc tā viņš gribēs strīdu turpināt. Tāpat var sarunu novērst uz citu tēmu. Palūdz viņam pasniegt glāzi ūdens vai aizvērt logu. Nekoncentrē uzmanību vārdiem. Frāze, kas ir izrauta no konteksta, sākotnējo jēgu zaudē.

Nekoncentrē uzmanību arī uz atsevišķiem vārdiem, jo grandiozs skandāls, tad garantēts būs noteikti.

Nedomā, ka tu esi strīda sākotnējais pamatcēlonis. Ne vienmēr strīda iemesls esi tu. Iespējams, ka šī visa sākums ir nepatikšanas darbā, strīds ar draugiem vai citu cilvēku nekaunīga rīcība. Galu galā, ne viss taču riņķo tikai ap tevi…

Atceries, ka ar pareizu pieeju jebkuru agresiju vai strīdu var samazināt līdz minimumam. Galvenais – zināt, kā to izdarīt.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

  •   Jo tuvāk Ziemassvētku laiks, jo dziļākās pārdomās mēs grimstam – par sevi, par tuviniekiem, par Zemi, kurā esam dzimuši mēs un, kurā dzi ...

  •   Reiz skolotājs jautāja saviem skolniekiem: -Kāpēc cilvēki, kad strīdas, viens uz otru kliedz? -Tāpēc, ka zaudē savaldīšanos, - teica k ...

  • Visa mūsu dzīve caurcaurēm ir piesātināta ar attiecībām - un tas ir brīnišķīgi. Draudzīgs atbalsts, cieņa, mīlestība, ko izstaro apkārt esošie c ...

  •   Kas var būt augstāks, cēlāks par mīlestību divu starpā? Cieņa? Kāpēc? Mīlestība var būt dažāda. Ir kalpa mīlestība pret kungu, ir kunga ...

  •   Šī multfilma ir balstīta uz seno stāstu par badu un par viens otra atbalstu. Tā māca mūs, ka tad, kad mēs cīnāmies, lai pabarotu tikai s ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata