Kas sēž pie tava galda

viesi-pie-galdaNav noslēpums, ka dažādi sadzīves ieradumi par mūsu personību var pavēstīt ļoti daudz.

Ne velti, senos laikos, pieņemot darbā strādnieku, saimnieki vispirms to sēdināja pie galda un skatījās kā viņš ēd. Tā viņi secināja, cik labs strādnieks viņš būs.

Pavērosim kā uzvedas pie galda mūsu viesi un mēģināsim secināt, kas viņi ir par cilvēkiem.

Cilvēks virtuozi lieto galda rīkus, viņš brīnišķīgi zina, ka nazis jātur labajā rokā, bet dakšiņa kreisajā utt. Visdrīzāk, ka šis cilvēks arī dzīvē uzvedas ļoti pareizi. Ja kaut kas rit ne pēc plāna, tas viņu var stipri izsist no sliedēm, bet neordinārās situācijās viņš var pat apjukt.

Pret galda rīkiem ciemiņš izturas pietiekoši demokrātiski un rīkojas kā viņam ir ērtāk: piemēram, ja viņam neizdodas veikli aizķert desas šķēli, viņš to paņems ar roku. Šis cilvēks visdrīzāk ir atvērts un bez īpašiem kompleksiem, viņam ir lokana daba un viņš vienmēr prot situācijai pielāgoties.

Tiem, kuriem ir ieradums ēst no kopēja šķīvja (piemēram, salātu), nav ieaudzinātasuzvediba-pie-galda pieklājības normas. Viņi necieš noteikumus un viņus nemaz neuztrauc citu domas un attieksme.

Teiciens „kas ātri ēd, tas ātri strādā” ir pareizs. Tie, kuri ļoti ātri izēd savu šķīvi, patiešām ir spējīgi ātri izdarīt viņiem uzticēto. Tikai tas nenozīmē to, ka arī darba kvalitāte būs laba.

Tiem, kas ēd lēnām ir ļoti lēnīga daba. Viņi visu dara bruņurupuča ātrumā, ar izjūtu, jēgu un plānojumu. Nav jēgas šiem cilvēkiem likt kaut ko darīt operatīvi, bet rezultāts var būt ļoti kvalitatīvs.

Ja ciemiņš piepilda šķīvi pa druskai no visa, kas atrodas uz galda un tad šo maisījumu ēd, tas nozīmē, ka pie tava galda sēž vienkāršs un pieticīgs cilvēks.

Ja viņš liek uz šķīvja vienu, tad otru un visu apēd pakāpeniski, izjūtot katra ēdiena garšu, viennozīmīgi, pie tevis viesojas gardēdis. Dzīvē viņš var būt rafinēts estēts un ar attiecīgiem „izlēcieniem”.

Ciemiņš nekautrējas piepildīt šķīvi ar ēdienu, sniedzas pēc papildus porcijas un lūdz ielikt te vienu, te otru ēdienu? Tas ir cilvēks ar labu apetīti un, kā saka, bez kompleksiem.

pusdienasViņa šķīvis ir gandrīz tukšs? Tas nenozīmē, ka cilvēks ir uz diētas vai viņam ir slikta apetīte.

Iespējams, arī viņam ir vēlēšanās izmēģināt visādus ēdienus, bet baidās izskatīties pēc rīmas, tāpēc arī kautrējas piepildīt šķīvi. Tādiem cilvēkiem ir ļoti svarīgas apkārtējo domas.

Nebūtu lieki pavērot arī to, kur cilvēks, ēdot ar labo roku, novieto kreiso.
Ja kreisā roka ir sažņaugta dūrē, tad tās īpašnieks ir agresīvs un noslēgts cilvēks. Tiesa gan, viņš ir prasīgs pret sevi un mīl šad tad pasapņot.

Tie, kas kreiso roku uz galda novieto ar delnu uz leju vai uz augšu, ir pārlieku paļāvīgi un var viegli kļūt par krāpnieku upuri. Bez tam, mīlas frontē viņiem neveicas.

Tie, kas roku novieto uz ceļgala, ir viltīgi.

Ja kāds ēšanas laikā ar kreiso roku saspiež ceļgalu, viņš ir skops. Viņš ir aprēķina cilvēks un mērķtiecīgs. Viņš var, piemēram, dzīvot ar vienu cilvēku, bet mīlēt citu.

Ja cilvēks brīvi roku novieto uz galda, atbalstot to pret elkoni – viņš nepazīst apjukumu, ir pacietīgs, bet, ja zaudē savaldību, situāciju labot ir grūti.

Tiem, kuru roka ēdienreizes laikā tiek atbalstīta pret galda malu, ir nepastāvīgs raksturs. Ar viņiem ir vieglāk runāt emociju, nekā loģikas valodā.

Daži maltītes laikā ar kreiso roku atbalsta galvu. Visbiežāk šie cilvēki nav no šīs pasaules. Pat baudot ēdienu, viņi turpina domāt par matemātisku uzdevumu risināšanu, par globālām problēmām un citiem abstraktiem jautājumiem, kuri viņus uztrauc vairāk nekā ikdienišķā maize.

Starp citu par maizi. Ja viesis aizkosto maizes gabaliņu novieto uz salvetes vai šķīvjauzvediba-pie-galda (2) maliņas, tad tas neko īpašu par viņu nevēsta.

Bet, ja maizes gabaliņš kreisajā rokā tiek turēts pastāvīgi, tad tāds cilvēks slikti saprot svešus jokus, kaut arī pats labprāt mīl neveiksmīgi pajokot vai arī mīl romantiku – piemēram, dziesmas ģitāras un glāzītes pavadījumā. Galvenā šī cilvēka labā īpašība ir atbildība.

Nu re, ja pie tava galda ir sasēdušies diezgan liels viesu skaits, tad par savām paziņām tu varēsi uzzināt šo to jaunu.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

  • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

  • Pūpolsvētdienas tuvošanās ir laiks, kad jāpadomā par to, kā rotāsim māju un dzīvokli uz Lieldienām. Tas nav obligāti, bet , ja tev patīk mainīt in ...

  • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

  • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

  • Glintveins – garšīgs un aromātisks dzēriens, kas ir kļuvis ļoti populārs aukstos ziemas svētku un brīvdienu vakaros. Tieši tāpēc arī šovakar vai ...

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata