Kā viegli tikt galā ar bailēm

 

bailesBailes – tas ir tas, kas virza un tas, kas neļauj virzīties. Cik bieži tieši bailes liek cilvēkam dzīvot ne savu dzīvi, iet ne savu ceļu, atteikties no savām patiesajām vēlmēm un vienkārši apstāties.

Padomā pati, kāpēc tu atrodies tieši tur, kur šobrīd esi? Kāpēc tu nedari un nesaņem to, ko tu gribētu? Kas tevi šķir no taviem sapņiem?

Šodien parunāsim par to, kā tikt galā ar bailēm, nemeklējot palīdzību pie psihologiem un nemeklējot nekādus striktus veidus un pieejas.

Bailes – tas ir reaģēšanas veids uz situāciju. Bailēm vienmēr ir divi izpausmes veidi – bēgšana vai agresija. Aiz jebkuras agresīvas uzvedības vienmēr stāv BAILES. Jebkuri nepazīstami apstākļi, situācija var nest briesmas. Mēs baidāmies no visa jaunā un nezināmā, jo zemapziņas līmenī jaunais un nezināmais vienmēr mums asociējas ar briesmām. Pat, ja situācija nemaz nav tik sveša, pat, ja caur to jau izgājuši daudzi cilvēki, mēs baidāmies.

Bet patiesībā ir tāda, ka jebkura jauna mūsu darbība saistās ar daudzām mums jau pazīstamām darbībām.

Kā piemēru paņemsim bailes aizbraukt vienai pašai uz svešu valsti. Tas ir kaut kassieviete_celo_viena nezināms. Un iztēle uzreiz jau steidzas zīmēt veselu kaudzi briesmu bilžu… Tagad ņemsim un saskaldīsim tās uz soļiem, uz darbībām, kuras mēs protam darīt un, no kurām mums bailes nav. Un kuras arī nerada mūsos bailes. Tu vari uzzināt tūrisma aģentūras adresi? Protams. Aiziet uz tūrisma aģentūru, tu vari? Iegādāties ceļojumu tu pratīsi? Sakravāt mantas čemodānā? Aizbraukt līdz lidostai? Lidostā pieiet pie informācijas centra un uzzināt, kur uz tavu reisu notiek reģistrācija? Izkāpt no lidmašīnas tu pratīsi? Pieiet pie sagaidītāja tu varēsi? To visu tu darīt proti. Un saņemt bagāžu arī. Sarunāties ar līdzbraucējiem autobusā tu arī varēsi. Izkāpt no autobusa tu vari. Arī apmesties viesnīcā pratīsi. Ierasties laikā uz pusdienām arī. Un tā tālāk. Ja arī šādas darbības rada bailes, tad arī tās sasmalcini vēl sīkākos soļos.

 

Pa soļiem

Viss ir diezgan vienkārši. Saskaldi jebkuru biedējošu notikumu, pasākumu daudz smalkākās darbībās, kuras tu jau proti un jau atpazīsti. Galvenais izdarīt pirmo soli. Soļa lielumu vai platumu nosaki tādu, lai tev nav bailes, lai ir droši. Tas var būt pat tiktāl, ka izdarīt soli, piecelties vai iziet no dzīvokļa.

organdevJa „ceļā” sastopies ar nepazīstamu situāciju, saskaldi to daudz smalkākās darbībās, pazīstamās un ej tālāk.

Dari pašu darbību un neasociē to ar visu notikumu. Jo darbība ir pazīstama un bailes nerada, bet viss notikums kopā ir kaut kas svešs un nezināms. Kad iziesi cauri visam procesam pilnībā, situācija tev vairs nebūs sveša. Līdz ar to, nebūs arī bīstama.

Šāds baiļu pārvarēšanas veids ir diezgan universāls. Tā var pārvarēt nepārliecinātību, bailes iepazīties, bailes iet uz eksāmenu, uz darba interviju, bailes par jebkādu situāciju utt. Šādi var iemācīt nebaidīties arī bērnam. Patiesībā šī metode der visām situācijām, kas saistītas ar darbības nepieciešamību pat, ja nav baiļu, bet ir vienkāršs slinkums.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 •   Es jau otrdien, mūsu iknedēļas jaunumu vēstulē visām mūsu sekotājām pavēstīju, ka tuvojas 3 sirsniņdienas arī buduāra grāmatplauktā . Un n ...

 • Daudzām no mums noteikti garderobē ir arī zilā krāsa. Un vismaz dažām no jums noteikti ir jautājums – kādas krāsu kombinācijas ar šo krāsu var v ...

 

Tags: ,

Atbildes pavisam: 3

Man ir ko teikt »

 
 • Paldies par ieteikumu bailes sadalīt.Tiešām,ja veicamjā ir arī zināmi posmi,baiļu apmērs samazinās

   
   
   
 • Meitene

  Kā saskaldīt bailes no suņiem?

   
   
   
 • Es3

  Ka saskaldit bailes no sajuksanas prātā? Dzīve viss ir ideāli un laime uz katru stūri un dzīve ir ideāls :)

  Bet viens mīnuss traucē pilnai laimei

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata