Kā tikt galā ar slinkumu jeb 1 minūtes princips

57306513

„Ar pirmdienu sākšu jaunu dzīvi – iešu uz baseinu (trenažieru zāli), veikšu pašmasāžu, vingrošu mājās…” – mēs visas ik pa laikam sev uzstādām kaut kādus mērķus, un tos nesasniedzot, pārliekam uz nākamo pirmdienu, nedēļu, mēnesi vai gadu. Bet izradās, ka mēs ieplānoto nesasniedzam, jo gribam daudz un uzreiz un šie plāni mums uzveļas virsū kā smaga nasta, beigās neļaujot izdarīt pat pašu mazumiņu.

Dažreiz mēs ar lielu skubu sākam pildīt ieplānoto, bet, izdarot to pāris reizes vai dienas pēc kārtas, metam pie malas un uz ilgu laiku. Kāpēc tas tā notiek? Tāpēc, ka izmaiņas mēs gribam pārāk straujas un uzreiz lielas, tāpēc jaunās darbības ātri apnīk, bet paradums vēl nav izstrādājies.

Šodien es tev piedāvāju vienas minūtes metodi.

Tā ir nākusi no Japānas un metodes pamatā ir ideja, ka cilvēks precīzi 1 minūti nodarbojas ar noteiktu lietu un svarīgākais – katru dienu un precīzi vienā un tajā paša laikā. Viena minūte – tas ir pavisam maz, bet tas nozīmē, ka ieplānoto izdarīt ir viegli jebkuram. Slinkums tavā ceļā nenostāsies un pat nepaspēs to izdarīt, gribēdams. Tos pašus soļus, darbības, ko tu nevarēji sev likt izdarīt pusstundas garumā, izdomājot visdažādākās atrunas vai attaisnojumus, tu ļoti viegli un ar prieku izdarīsi 1 minūtes garumā.

Protams, tas neattiecas uz visu, jo ir darbi, plāni, kurus vienā minūtē nevar izdarīt, bet palēkāt ar lecamauklu, palasīt grāmatu svešvalodā, izdarīt sejas vai pēdu masāžu, izpildīt konkrētus vingrojumus … – to visu var, kad ir laika ierobežojums tikai 1 minūte. Nodarbības vairs neliekas grūti izpildāmas, bet tieši otrādi, nes prieku un gandarījumu.

Bet, izdarot mazus solīšus, tu pilnveidojies un sasniedz daudz lielākus rezultātus, nekā izpildot šos vingrojumus vai nodarbes pirmās 3 dienas un tad visu atlikušo laiku sevi lamājot un šaustot par savu slinkumu un visu pārējo.

Svarīgi ir arī tas, ka tu uzvari nenoteiktību par savām spējām, atbrīvojies no šīs vainas sajūtas un bezpalīdzības, sāc sajust veiksmi un uzvaru. Iedvesmojoties no šīs veiksmes sajūtas, tu šīs 1 minūtes nodarbības pakāpeniski pagarini līdz piecu minūšu un ilgākām nodarbībām. Un tad… lēnām un pamazām tu nonāksi arī līdz pusstundas nodarbībām. Un progress būs acīmredzams!

Kā jau minēju, šī metode cēlusies no Japānas. Tās autors uzskata, ka to vienlīdz veiksmīgi var izmantot gan biznesā, gan personīgajā dzīvē.

Varbūt Rietumu kultūras pārstāvjiem šī japāņu metodika var likties neefektīva, jo pie mums pastāv uzskats, ka bez lielām pūlēm labus rezultātus sasniegt nav iespējams. Bet liela mēroga programmas, kas patērē daudz enerģijas, var cilvēku salauzt un rezultātus nenest nekādus. Bet šis 1 minūtes princips derēs visiem, un to piemērot var daudzās dzīves jomās. Japāņi, piemēram, to izmanto pakāpeniskas un pastāvīgas menedžmenta sfēras uzlabošanai.

Nu ko – tev tagad atliek noteikt savas vēlmes, mērķus un sākt šo principu pielietot praksē! Vai ne?

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Atbildes pavisam: 3

Man ir ko teikt »

 
 • ilona

  Tiesi taa, pa druscinai, un pamazaam uz merki.

   
   
   
 • Gerda

  briniskigs padoms. tiesi prieks manis paldies.

   
   
   
 • Līga

  Arī es, kad pēc bērna piedzimšanas nevarēju divus gadus atgūt sev tīkamas ķermeņa aprises, izmēģināju dažādas vingrošanas metodes. Un dažus mēnešus atpakaļ atklāju, ka vajag pavisam nedaudz, bet katru dienu, kaut 2 minūtes dienā!!!! Tas tiešām darbojas

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata