Kā saglabāt frizūru sliktos laika apstākļos

ka saglabat frizuruRudens – vējš, mitrums, līņājošs lietus, slapjš sniegs… īsts pārbaudījums mūsu matiem. Bet tā gribās vienmēr būt skaistai un ar elegantu frizūru un, lai mūsu centieni saglabāt ieveidotos matus nezustu pie pirmā vēja pūtiena.

Kā saglabāt frizūru sliktos laika apstākļos?

Ja mati vējā pinās

Iemesls: Ja mati pinās no vēja, tiem nepietiek mitruma.
Ko darīt? Pirms matu ieveidošanas uzklāj tiem balzāmu,kas nav jāmazgā nost vai arī spreju-kondicionieri, bet pēc matu ieveidošanas izslidini pirkstus caur lokām ar vasku. Mati kļūs paklausīgi, mīksti un iegūs dabisku spīdumu. Vasks ir neaizstājams arī veidojot gludas, spīdīgas, labi fiksētas frizūras.

Ja frizūra noplok un  zaudē apjomu

Iemesls: Plāni, mīksti mati.
Ko darīt? Atsakies no matu veidošanas pieniņa – tas matus padara smagnējus, bet negarantē frizūras saglabāšanu drēgnā laikā. Lai matus piepaceltu pie saknēm, iegādājies matu ieveidošanas līdzekli styling. To lietojot, mati pie saknēm būs nofiksēti, toties visā garumā tie būs joprojām gaisīgi un viegli. Izmanto tikai vieglas fiksācijas matu laku. Spēcīgas fiksācijas matu laka tavus plānos matus padarīs vēl smagākus un ātri vien frizūra noplaks.

Mati elektrizējassieviete ar fēnu

Iemesls: sausi mati.
Ko darīt? Pirmais, ko izdari – pamaini matu celiņa atrašanās vietu. Lokšķēres izvēlies tikai keramiskās vai ar jonizatoru. Nekaltē matus ar fēnu, izmantojot karstā gaisa režīmu – tev der tikai aukstā gaisa režīms. Pirms kaltēšanas noteikti uzklāj uz matiem termolīdzekli, kas domāts pirms matu ieveidošanas. Matu ķemmes izvēlies tikai koka vai tādas, kurām zobiņu galos ir bumbiņas. Matu sukas lieto tikai dabīgas.

Mati pūkojas

Ko darīt? Tev der šampūni un kondicionieri, kuru sastāvā  ir kāds mitrinošs komponents, eļļas un proteīni. Pirms matu ieveidošanas ar fēnu vai lokšķērēm, izmanto termo aizsargājošu veidošanas līdzekli matiem. Tev der stipras un vidējas fiksācijas matu laka.

Mati ātri kļūst taukaini

Iemesls: Taukaina galvas āda vai arī nepareizu matu veidošanas līdzekļu izvēle.
Ko darīt? Izvēlies tos matu veidošanas līdzekļus, kuros ir mazs silikona un mitrinošo komponentu sastāvs. Labākais variants – matu kopšanas līdzekļus, kuri satur kumelītes un nātres. Centies pēc iespējas retāk izmantot fēna karsto režīmu – tas liek galvas tauku dziedzeriem būt vēl aktīvākiem un, līdz ar to, mati kļūst netīri vēl ātrāk. Matus ieveido, izmantojot putas vai pieniņu, bet izvēlies tikai tos palīglīdzekļus, kuri uz plaukstas atstāj lipīgas pēdas. Pārējie tev neder, jo tie ne tik daudz saglabā matu formu, cik tos padara netīrākus.

Vēl daži noslēpumi un padomi:

• Vienmēr ņem vērā savu matu tipu: nav jēgas taisnot sprogainus matus mitrā laikā. Arī Holivudas lokas taisnos matos neturēsies ilgi.

• Lietainā laikā izmanto divus matu veidošanas palīglīdzekļus: vispirms uz mitriem matiem uzklāj putas vai termospreju, bet pēc tam nofiksē frizūru ar matu laku.

• Matu griezums ar filējumu pie matu saknēm matu kuplumu sliktos laika apstākļos saglabās daudz ilgāk.

• Ja atļauj līdzekļi, vari izmēģināt salona pakalpojumu BIO laminēšanu. Mati tiek pārklāti ar dabisku celulozes plēvīti, kas matiem ļauj elpot un tai ir ūdeni atgrūdošs efekts. Pateicoties šādai procedūrai, frizūra saglabājas arī sliktos laika apstākļos. Mazgāties nost biolamināts sāk tikai pēc 1-2 mēnešiem, līdz ar to, veikt šo procedūru nav vajadzības biežāk kā reizi pusgadā.

matu bio laminešanaKā redzi – ir pietiekoši daudz variantu kā saglabāt frizūru sliktos laika apstākļos. Ir tikai jāizvēlas pareizā metode un matu kopšanas līdzekļi. Lai mati vienmēr izskatītos skaisti un veselīgi, tos regulāri jāspēcina un pareizi jāizvēlas matu kondicionieris un veidošanas palīglīdzekļi.

Lai tavi mati priecē tevi  arī sliktākos laika apstākļos! Esi skaista un laimīga par spīti rudenim, vējiem un lietiem!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Arvien vairāk sieviešu priekšroku dod tieši īsiem matu griezumiem un tas nav nekāds brīnums. Tas ir ērti, stilīgi un vēl viens liels pluss mums, 4 ...

 • Samazināt stresu daudzumu, vairāk atpūsties, labi izgulēties – tās ir katrai mums zināmas nepieciešamās darbības, lai ne tikai labi izskatītos, be ...

 • Pavisam nedaudz laika atliek līdz Jaunajam 2011.gadam. Tas nesīs jaunas, savādākas modes tendences, novirzienus un tai skaitā jaunus matu griezum ...

 • Šodien piedāvāju dažus modernus matu sakārtojumus un frizūru aprakstus 2011.gada pavasara un vasaras sezonai. Kuri ir mātei, kuri meitai – izvēli ...

 • Nezinu kā tev, bet man pēdējā laikā ziemas paskrien tik ātri, ka nav laika aizdomāties ko es darīšu ziemā... Nepaspēju atjēgties, saprast, kas būt ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata