Kā pārstāt kautrēties no sava ķermeņa

ka_parstat_kautreties_no_sava_augumaMums sievietēm piemīt viens tāds nesaprotams paradums – kautrēties no sava ķermeņa. Resni ceļgali, mazas krūtis, lielas krūtis, īsas kājas, garas kājas, liels vēders, plakana pēcpuse, pārāk taisni mati, pārāk cirtaini mati, plāni mati, cieti mati, mazas acis, liels deguns, mazas lūpas, pārāk lielas lūpas, īss kakls, pārāk garš kakls, plati pleci, šauri pleci… laikam nav ķermeņa daļas, kura nav kļuvusi par sieviešu kautrības vai kompleksu iemeslu. Atzīšanās “Es kautrējos no sava ķermeņa,” iespējams, ir populārākā starp visām psiholoģiskajām sieviešu problēmām. Tad, ko darīt?

Ir pieņemts, ka par kautrēšanās iemesliem ir jārunā. Mediju, visapkārt izkarināto skaisto bildīšu, reklāmās un filmās bez celulīta un skaistām kājām redzamo aktrišu ietekme… vārdu sakot „visi kā cilvēki, tikai es…”

Nosaki savu figūras tipu

Paši pirmie kautrīguma iedīgļi sākas ar to, ka mēs gaidām no sevis neiespējamo. Ja Dievs nav devis tev garas kājas, tad ir ļoti muļķīgi par to uztraukties, vai ne? Jo tu taču esi „liela meitene” un saproti, ka garas tās tev nebūs nekad. Un punkts.

Es domāju, ka tu esi dzirdējusi par to, ka ir tādi figūru tipi: smilšu, trijstūra, taisnstūra, bumbiera. Katram tipam ir savi plusi, savi mīnusi – bet tos taču tu nesalīdzini, jo tu zini, ka katrs var izskatīties ļoti labi!

Un šajā brīdī es atcerējos, ka varu tev piedāvāt manis novadīto vebināru ierakstus un prezentācijas materiālus par katru no šiem tipiem.

Šos materiālus tu vari izpētīt šajā lapā >>>.

Bet tagad turpināsim… Nu, piemēram, ir tāda Anfisa Čehova (TV šovu vadītāja, aktrise, dziedātāja) – varbūt tev viņa patīk, varbūt nē, bet sabiedrība viņu atzinusi par skaistuli, kaut arī viņai ir ļoti apaļīga figūra, kas ne tuvu neatgādina Merilinas Monro auguma proporcijas. Arī Beyonce figūra patīk ļoti daudziem, neskatoties uz to, ka viņas kājas nebūt nav ideālas. Un Kellija Osborna nemaz neuztraucas par to, ka viņas figūras tips („ābols”) ne tuvu nav ideālais. Viņas dzīvo!

anfisa_cehova beyonces_auguma_ipatnibasKellija_Osborna

Pārstāt kautrēties no sava auguma – tas nozīmē pieņemt sevi. Kaut ko sevī mainīt tu varēsi tikai pēc tam, kad būsi sevi pieņēmusi.

Vārdu sakot, ja Dievs tev nav devis šmaugu vidukli, samierinies, jo arī ar tādu, kāds ir tavējais, vari dzīvot „svilpodama”!

Bet uzdevums, kas jāizpilda ir „tagad” – apzināties to, kāda tu esi un, ja ir tāda vēlēšanās, padarīt sevi savās acīs labāku.

Izveido savu vingrojumu kompleksu.

Visvienkāršākais paņēmiens pārstāt beidzot kautrēties par savu figūru – padarīt to pievilcīgu sev pašai. Dejo, ej uz fitnesa zāli vai izveido kaut vai nelielu rīta vingrojumu kompleksu. Pievieno tam visam klāt pareizāku, sev tīkamu ēdienkarti un tu pamazām sāksi sev patikt. Un mainīsies arī tavi figūras parametri. Un pat, ja tie mainīsies pavisam nedaudz, tavs pašvērtējums savās acīs būs ļoti cēlies!

Bet, ja tu kautrējies no sava ķermeņa tā dēļ, ka mainīt tajā nevari neko, skaties nākamo padomu.

Apgūsti „kailo” vingrinājumu.

Izklausās dīvaini, bet tas darbojas! Kad mājās esi viena, staigā kaila, sarīko sev skati –nostājies kaila spoguļa priekšā un aplūko sevi. Arī guli kaila.

Kad tu lūkojies uz sevi, nomierinies, bet, ja pēkšņi tu sāc dusmoties uz kādu savu ķermeņa daļu („Nu kas tas par vēderu!”), skaties vienalga uz to, sāc pierast, aptausti. Visu to ieteicams apvienot ar kādām patīkamām afirmācijām. Katram trūkumam, no kura tu kautrējies, izdomā kaut ko labu (mazas krūtis = varu staigāt bez krūštura utt.)

Šos padomus ieteicams izmantot tik ilgi, kamēr tu sāksi sevī saskatīt labo, kad beidzot tavs ķermenis tev sāks patikt. Tas ir labi ne tikai tamdēļ, lai beidzot tā dēļ vairs nekautrētos, bet arī tamdēļ, lai attīstītu sevī seksualitāti.

Rūpējies par sevi.

Kad tu iemācīsies savu ķermeni mīlēt, tad tev nebūs no tā jākautrējas. Kā tev var būt kauns par to, ko tu tik rūpīgi kop? Tas ir jādemonstrē! Protams, ne visiem.

Atrodi sava auguma plusus.

Un visādos veidos tos akcentē! Uzmanības novēršanas metode darbojas vienmēr! Ja tev ir lielas krūtis un nav vidukļa, akcentē uzmanību uz krūtīm, bet no vidukļa zonas novērs uzmanību ar attiecīga apģērba palīdzību. Un tu redzēsi – cilvēki uz tevi skatīsies ar sajūsmu, tavs pašvērtējums celsies un kautrēties no sava auguma tev vairs nebūs iemesla.

Jā, vajadzēs nedaudz laika veltīt, lai izpētītu visu par figūras tipiem, par pareizas garderobes veidošanu un jānopērk būs sev šis tas jauns.

Bet, kā izģērbties un pārstāt kautrēties sava auguma dēļ? Arī vīrieši taču pievērš uzmanību tam, ko mēs rādām… Jā, viņš varbūt arī ievēros, ka tev nav izteikta vidukļa vieta, bet diez vai uzmanību akcentēs uz to, ja tu viņa uzmanību pievērsīsi saviem plusiņiem. Pie šīs domas ir vienkārši jāpierod.

Lūdz izteikt komplimentus.

Protams, uzprasīties gan nevajadzētu. Bet, ja vīrietis kādreiz tev pasaka, ka viņam, piemēram, patīk tavas kājiņas (bet tu tās tik ļoti bieži bāri!), pasaki viņam, ka tev patīkami to dzirdēt. Un viņš pats sapratīs, ka tas ir jāatkārto biežāk. Ļoti vienkārši, vai ne?

Es kautrējos no sava ķermeņa tuvības brīžos…

 • Lieto patīkamus aromātus. Labāk izmantot ēteriskās eļļas – tās nav tik asas un uzmācīgas un….veido pieradumu.
 • Uzklāj uz ķermeņa krēmu ar mirdzuma efektu. Tas vizuāli ķermeni slaidina (ja tev ir komplekss attiecībā uz savu svaru).
 • Dienas apgaismojuma vietā iededz sveces.
 • Neizģērbies pilnībā. Ja kāds apģērbs uz tevis paliks, tu mazāk domāsi par to, ka „tev netīkamo” saskatīs arī tavs vīrietis.
 • Un vispār…pārstāj domāt par kaut ko citu, izņemot to, ko dari tai brīdī.

Un vēl divi padomi: nevienam nestāsti par saviem trūkumiem un neizrādi neapmierinātību sakarā ar savu izskatu. Iespējams, neviens līdz šim to nav ievērojis, toties turpmāk neapzināti tiem sāks pievērst uzmanību. Un vienmēr atceries, ka no savas iekšējās mīlestības pašai pret sevi ir atkarīgs arī apkārtējo viedoklis. Ja tu sevi uzskatīsi par ideālu, arī cilvēki tavam atzinumam piekritīs.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata