Kā pareizi lietot medu

Honey dipper

Droši vien medu mēs lietojam visas, bet vai visas zinām kā tad to pareizi lietot?…Liekas – kas par jautājumu, jo medu mēs lietojam jau gadu desmitiem un no paaudzes uz paaudzi. Bet atkārtošana vai kaut kā jauna uzzināšana nekad nenāk par sliktu, vai ne?

Medus ir viens no senākajām un vērtīgākajām delikatesēm, jo ne velti tas joprojām ir vienīgais saldais produkts, kam nav nepieciešama papildus pārstrāde. Pie tam, medus garšas īpašības tīkamas ne tikai mūsu bērniem, bet arī mums pašiem – pieaugušajiem. It īpaši ar tēju. Medus vērtība ir neapšaubāma.

Īpašā medus īpatnība ir tā, ka prātīgās devās to rekomendē lietot pat cilvēkiem, kuri cieš no diabēta. Tas liekas neticami, bet tomēr – medus nepaaugstina cukura līmeni asinīs vairāk par organismam bīstamo. Bet vērtīgs diabētiķiem ir tikai dabīgais medus un, kā jau saprati –  atslēgas vārds te ir „dabīgais”, jo ir daudz pārdevēju un ražotāju, kas atklāti haltūrē, medum piejaucot klāt cukuru. Tas lai paliek uz viņu sirdsapziņas… Tāpēc diabētiķiem (un ne tikai) medus jāiegādājas tikai pie absolūti godīgiem medus ražotājiem.

Senos laikos ar medus palīdzību tika ārstētas ļoti daudzas slimības, jo medū bez milzīgā ziedputekšņu vitamīnu daudzuma ir arī  īpaši fermenti, kas atrodas bites mutes dobumā un tieši tāpēc medus mums ātrāk palīdz uzveikt dažādas kaites un slimības.

Kā lietot medu – daži padomi un dažas receptes

Zinātnieki jau sen ir pierādījuši, ka medus ļoti spēcīgi paaugstina mūsu organisma aizsargspējas, kā dēļ daudzas slimības tiek novērstas jau to sākotnējā stadijā:
•    Saaukstēšanās, klepus, kakla sāpju gadījumā var līdzēt ļoti vienkārša recepte: 1 ēdamkarote medus uz 1 glāzi ūdens vai piena. Svarīgākais noteikums – lai neiznīcinātu visas vērtīgās medus īpašības,  to nedrīkst atšķaidīt ar verdošu ūdeni. Būs pietiekami, ja šķidruma temperatūra būs 80 grādi.
•    Medu var  sajaukt ar citrona sulu, un lietot pa 1 ēdamkarotei  6-7 reizes dienā.
•    Bet kakla un elpošanas ceļu slimību gadījumos ir pavisam  vienkāršs padoms: turēt medu mutē, līdz tas izšķīst.
•    • Ja ir akūts bronhīts,  veic  30%-tīgu medus šķīduma elektroforēzi.

Medus ietekme uz sirds-asinsvadu sistēmu

  • Medus labvēlīgi ietekmē mūsu sirdi. Tas samazina asins viskozitāti, pazemina asinsspiedienu, veicina sirds koronāro asinsvadu paplašināšanos un sirds muskuļa veselību.  Bet zinātnieki neiesaka lietot vairāk kā 100-200 gramus medus dienā, jo tas var radīt papildus slodzi sirdij.
  • Hipertensijas gadījumā  ieteicams lietot 100-150 gramus medus dienā, un tas būtu jāapvieno ar pārtikas produktiem, kas satur lielu C vitamīna daudzumu (citrons, smiltsērkšķi, ērkšķogas, pīlādži).

Medus ietekme uz  kuņģi

Medus stabilizē kuņģa skābes līmeni un sekrēciju, iedarbojas kā pretsāpju palīglīdzeklis un mazina grēmas un atraugas. Efektīvs, pielietojot gastrīta, kolīta, čūlas, aizcietējumu, un pat hepatīta un hepatotoksicitātes gadījumā.

Bet, ja kuņģa skābes līmenis ir paaugstināts, dažkārt var veidoties  grēmas. Tāpēc medu labāk lietot nevis tīrā veidā vai tukšā dūšā, bet  gan pievienojot  to graudaugu biezputrām vai augļiem.

Kuņģa čūlas gadījumā, lai mazinātu kuņģa sulas skābes līmeni, 1 ēdamkarote medus ir jāpievieno vienai silta ūdens glāzei.

Medus ietekme uz nervu sistēmu

Medus ļoti pozitīvi ietekmē arī mūsu nervu sistēmu, tas nomierina un uzlabo miegu, uzlabo mūsu garastāvokli un nervu sistēmas tonusu. Un medus ir labākās dabiskās miegazāles. Stundu pirms gulētiešanas vienu ēdamkaroti medus jāatšķaida ar 1 glāzi silta ūdens un vienā piegājienā jāizdzer.

medus_receptesUn vēl  medus ir lielisks līdzeklis depresijas un, lai cik tas dīvaini liekas, arī impotences profilaksei. Vecie vīri dalās ar šādu recepti (atrasta internetā): uz vienu litru medus nepieciešams aptuveni viens kilograms valriekstu un tikpat daudz žāvēto plūmju. To visu sajauc kopā un lieto pa 2-3 ēdamkarotēm dienā tukšā dūšā. Tiek apgalvots, ka efekts esot pārsteidzošs…

Vai tu zināji, ka medum piemīt tāda īpatnība, ka ar laiku tas nevis pasliktinās, bet kļūst labāks un vērtīgāks? Un, ja mēs to turētu hermētiski noslēgtā traukā, tas nebūtu sabojājies pat pēc  100 gadiem?!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata