Kā „gāzt kalnus” un nepārpūlēties

ka_visu_paspet

Kāpēc vieniem dienas laikā izdodas padarīt ļoti daudz, bet citiem tik tikko pietiek spēka un laika dažiem jautājumiem, pie tam vairākumu no tiem vakarā vienalga ir jāpārceļ uz nākamo dienu?

Ir vairāki faktori, kurus mēs ne vienmēr apzināmies, lai tos atklātu. Vispirms sevi jāpapēta. Kā paiet tava diena? Ar ko tu nodarbojies dienas garumā? Ko tu domā un ar ko kontaktējies?

Ja šim jautājumam pievērsīsi pastiprinātu uzmanību, tu ievērosi, cik daudz mums apkārt esošo mantu, nodarbju, sarunu… izrādās ir liekas un novērš mūsu uzmanību tā vieta, lai to veltītu tam, kas mums tobrīd ir svarīgāks.

Īpašu uzmanību pievērs sekojošiem iemesliem:

1. Apkārtējā vide. Kad tu vēlies mainīties, apkārtējos vienmēr pārņems nemiers un trauksme. Pie tevis iepriekšējās jau visi pierada un tu viņiem biji kļuvusi ērta. Kad tu pārtopi par ideju pārņemtu viesuli, sāc dalīties ar saviem ambiciozajiem plāniem, tavs spiediens sāk apkārtējos biedēt un tu vari sastapt spēcīgu pretestību.

Ierobežo kontaktus ar tiem, kas tevi bremzē un laupa pārliecību. Kā likums, šādi cilvēki ne tikai izmantos visus iespējamos līdzekļus, lai dabūtu tevi atpakaļ vecajā purvā, bet arī izsūks enerģiju. Esi mierīga un turpini virzīties izvēlētajā virzienā. Ļoti drīz viņu vietā nāks tie, kuriem, tāpat kā tev, būs interesanti sapņot un virzīties tajā pašā virzienā, kurā virzies tu.

2. Maz ideju un projektu. Tava veiksme un attīstības dinamika nav atkarīga no tā, cik ideāli tu tiksi galā ar savu vienīgo uzdevumu, bet gan no ideju un uzdevumu daudzuma.

Uzstādi sev kritēriju, ar kuru tu noteiksi to, ka tavs darbs vai uzdevums ir padarīts vai mērķis sasniegts. Kad būsi pielikusi punktu, atpakaļ neatgriezies. Turpini darboties vairākos virzienos. Jo vairāk projektu savā dzīvē īstenosi, jo lielāka iespēja, ka tu sasniegsi to, ko tu vēlies.

3. Nekārtība. Palūkojies uz savu darba galda virsmu. Visdažādākie papīri, trauki, spēles, sīkumi, kuriem nav nekādas saistības ar tavu veicamo darbu – tas viss nemanot nozog tavu uzmanību, spēkus un enerģiju. Tas attiecas ne tikai uz nekārtību reālajā pasaulē, bet arī virtuālajā.

Aizvāc prom nevajadzīgās lietas, atbrīvo savu e-pasta kastīti no vēstulēm, kuru saņemšanas datums ir vecāks par 3 mēnešiem. Izņēmums var būt tikai biznesa sarakste ar saviem partneriem. Nevajadzīgās un mazsvarīgās vēstules, kuras tu saņem automātiski, nekavējoties izdzēs. Svarīgās vēstules saglabā atsevišķā mapē. Tādējādi, sakārtotais galds (arī datora virsma) ieviesīs kārtību arī tavās domās.

4. Nogurums. Ja esi izveidojusi nepareizu darba un atpūtas grafiku, tad nevar būt runa ne par kādu darba ražīgumu. Prasme atgūt spēkus un enerģiju īsā laika posmā visu šo procesu paātrinās.

Ik pēc 1-2 stundām ieplāno 5-10 minūšu pārtraukumu. Atrodi nodarbošanos, kas dos tev prieku un palīdzēs pilnīgi atslēgties no tekošā uzdevuma. Orientējies uz trīs sfērām: fizisko, emocionālo un intelektuālo. Ja tu pildi fizisku darbu, tad pārslēdzies uz emocionālu vai intelektuālu nodarbi. Ja darbs prasa garīgu piepūli, tad piecelies, pakusties, pavingro vai piepildi sevi ar patīkamām emocijām. Lai atgūtu spēkus, vienmēr izvēlas pretējo sfēru.

5. Trūkst skaidra mērķa. Dažreiz tieši vēlme paspēt visu rada nevajadzīgu uztraukumu un tavu darbu padara neefektīvu. Sistemātiska un sakārtota attieksme pret to, ko tu vēlies un kas tev patiešām ir svarīgs, palīdzēs paātrināt visu tavu plānu realizāciju.

6. Nosaki sev vissvarīgāko virzienu. Piemēram, ja šobrīd tev ir svarīgi nopelnīt naudu, tad no plānoto darbu saraksta izvēlies vismaz piecus, kas tuvākajā nākotnē tev var dot peļņu. Ja tu uztraucies par veselību, tad vispirms savu enerģiju ieguldi to piecu uzdevumu sasniegšanā, kas saistīti ar šo sfēru.

Mēs pievērsām uzmanību tiem galvenajiem faktoriem, kas ietekmē mūsu darba ātrumu. Katra no mums šo sarakstu var papildināt ar saviem novērojumiem. Bet atceries, ka galvenais šo tavu pētījumu mērķis vispirms ir vēlme mainīt pašreizējo situāciju. Veido jaunus ieradumus, vienmēr laikus atpūties, nosaki šī brīža prioritātes, un tu redzēsi, ka tava darba rezultāti tevi pārsteigs ļoti ātri.

Neatmet malā piedāvāto plānu. Ja tu, šo izlasot, padomāji „kamdēļ šādām muļķībām tērēt laiku”, tad tici man – tu kļūdies. Ja tu šo visu izdarīsi, tu atbrīvosi gan savu prātu, gan darba vietu, gan vietu jaunām idejām un laiku, lai to visu sasniegtu.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • Andris

  Tas laikam par neizdegšanu. Lieliski ieteikumi labākai ikdienai …

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata