Kā Dievs to pieļāva?

11_septembrisJoprojām visā pasaulē turpinās 11.septembra notikumu iemeslu un seku apspriešana. Joprojām Amerikā neapklust diskusijas par tēmu, kas tad visā notikušajā ir vainīgs…

Billija Grehema (Billy Graham) meita Anne bija piedalījusies kādā TV šova raidījumā, kas bija veltīts 11.septembra notikumiem ASV. Uz raidījuma vadītājas jautājumu „Kā Dievs varēja pieļaut kaut kam tādam notikt?” Annes atbilde bija ļoti dziļa un vieda.

Viņa teica: „Es ticu, ka Dievs tāpat kā mēs par to, kas noticis, dziļi sēro. Bet mēs taču gadiem ilgi esam dzinuši Dievu no mūsu skolām, no mūsu valdības, no mūsu dzīves. Un es domāju, ka Dievs ir džentlmenis, viņš vienkārši atkāpās.

Vai mēs varam cerēt uz Dieva svētību un aizsardzību, ja mēs vienlaikus pieprasām, lai Viņš mūs pamet?”

Pamēģināsim atcerēties… Manuprāt, viss sākās, kad Madeleine Murray O’Hare (viņu nogalināja) paziņoja, ka skolā lūgšanām nav vietas un mēs pateicām „Labi”.

Pēc tam kāds teica, ka skolā Bībeli labāk nelasīt (Bībeli, kurā teikts: „Tev nebūs nokaut!”, „Tev nebūs zagt!”, „Tev būs savu tuvāku mīlēt, kā sevi pašu!”). Un mēs pateicām „Labi”.

Pēc tam doktors Bendžamins Spoks teica, ka mums nevajadzētu izmantot miesassodus pret mūsu bērniem, kad viņi rīkojas nepareizi, jo tā mēs ievainojam viņu mazo personību (doktora dēls izdarīja pašnāvību). Un mēs teicām: „Viņš ir eksperts un zina, ko runā”. Un tā mēs pateicām „Labi”.

Tad kāds teica, ka skolotāji un direktori nevar sodīt mūsu bērnus. Bet skolas administrācijas saviem skolotājiem stingri aizliedza stundentiem-likumpārkāpējiem pat pieskarties, jo skolām nav vajadzīga slikta reklāma, un vēl jo vairāk, viņas nevēlas atbildēt par to tiesas priekšā (ir liela atšķirība starp sodīšanu un pērienu, pazemošanu, sišanu, utt.) Un mēs pateicām: “Labi.”

Tad kāds teica, “Atļausim mūsu meitām taisīt abortus, ja viņas to vēlas. Viņas pat varēs par to neteikt vecākiem”. Un mēs teicām: “Labi.”

Tad kāds „gudrs” skolas valdes loceklis teica: “Zēni vienmēr būs zēni un vienmēr ar to nodarbosies. Tāpēc dosim mūsu dēliem tik daudz prezervatīvu, cik viņi grib, lai viņi var priecāties kā viņiem tīk. Bet mums nebūs jāstāsta viņu vecākiem, ka viņi tos dabūja skolā.” Un mēs teicām: “Labi”.

Tad kāds no mūsu pašu izvēlētās valdības teica, ka nav svarīgi, kas mums notiekpar_11_septembra_notikumiem privātajā dzīvē, ja mēs savu darbu darām labi.

Un piekrītot tam, mēs teicām, ka mums nav svarīgi, kas (ieskaitot prezidentu) ar ko privātajā dzīvē nodarbojas, ja mums ar darbu un ekonomiku ir viss kārtībā.

Tad kāds teica: “Drukāsim žurnālus ar kailu sieviešu attēliem un sauksim to par veselīgu sievietes skaistuma un ķermeņa baudīšanu. Un mēs teicām “Labi. ” Tad daži, ar šo augsto baudīšanu apbruņojušies, gāja vēl tālāk un sāka publicēt kailu bērnu fotogrāfijas un tad vēl tālāk – sāka tās izvietot internetā. Un mēs teicām: “Labi, viņiem ir vārda brīvība.”

Tad izklaides industrija teica: “Veidosim filmas un TV šovus, kas propagandē vardarbību, zaimošanu un aizliegto seksu. Un sāksim ierakstīt mūziku, kas atbalsta narkotiku lietošanu, izvarošanu, slepkavību, pašnāvību un sātanismu.” Un mēs teicām: “Tā ir tikai izklaide, šai mūzikai nav negatīvas ietekmes, neviens to nopietni neuztver, tāpēc turpiniet tādā pašā garā.”

Un tagad mēs sev jautājam, kāpēc mūsu bērniem nav sirdsapziņas, kāpēc viņi nevar atšķirt labu no slikta, kāpēc viņi, nevilcinoties, nogalina svešiniekus, savus klasesbiedrus un paši sevi. Iespējams, ja mēs nopietnāk un ilgāk par to aizdomāsimies un tajā iedziļināsimies, tad varēsim to saprast. Es domāju, ka visa problēma ir šajā – „Ko sēsi, to pļausi”.

Kāds jauneklis uzrakstīja: “Dārgais Dievs, kāpēc Tu neizglābi mazo meitenīti, kuru nogalināja viņas klasē? Ar cieņu, Tavs noraizējies students”.

Lūk, atbilde: “Dārgais noraizējies student, man nav atļauts ienākt skolā. Patiesi tavs, Dievs.”

Smieklīgi, kā cilvēki viegli atbrīvojas no Dieva un pēc tam brīnās, kāpēc pasaule pārvēršas par elli. Smieklīgi, ka mēs ticam tam, ko raksta avīzes, bet apšaubām to, ko runā Bībele.

Ir smieklīgi – visi grib nokļūt debesīs bez ticības, pie tam nedomājot, nesakot un nedarot to, kas teikts Bībelē.

Smieklīgi, kad kāds saka: “Es ticu Dievam”, bet pats seko sātanam, kurš arī, starp citu, “tic” Dievam.

Ir smieklīgi, kad mēs tik viegli nosodām citus un grūti paciešam, kad nosoda mūs. Smieklīgi, kad stulbi joki izplatās ar gaismas ātrumu, bet cilvēki ilgi domās vai dalīties ar statusu, kas attiecas uz Dievu. Tas ir smieklīgi, kad viss netiklais, rupjais, neķītrais un vulgārais mierīgi atrodas internetā, bet skolā vai darbā atklāta diskusija par Dievu nav iespējama.

Smieklīgi, kā var būt “ar visām abām par” Jēzu svētdienās, bet pārējās nedēļas dienās būt neievērojamam kristietim.”

Jūs vēl nesmejaties? Tas ir smieklīgi, ka šo vēstuli Jūs pārsūtīsiet tikai dažiem cilvēkiem, tāpēc, ka Jūs neesat pārliecināts, ka zināt, kam viņi tic vai ko viņi padomās par jums, kad saņems šo vēstuli. Smieklīgi, ka mums vairāk rūp tas, ko par mums domā citi cilvēki, nekā tas, ko par mums domā Dievs…

Uz tikšanos tepatās,

Aija

P.s. Materiāls tulkots izmantojot interneta avotu snopes.com un vairākus citus.

Interesanti raksti :

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Atradu kādu stāstu-pamācību. To iztulkoju - lai var izlasīt gan jauns, gan ne tik jauns, gan vecs. Gan vīrietis, gan sieviete. Tā noderēs katram. ...

 • Cik pareizi spriež Igaunijas eksperti, sakot, ka liekais svars traucē tikai tām sievietēm, kas ir laulībā nelaimīgas, var saprast tikai sieviete, ...

 

Tags: , , ,

Atbildes pavisam: 7

Man ir ko teikt »

 
 • Līga

  Skumji, bet patiesi….Mēs tiekam aicināti būt toleranti pret dažādām perversijām, bet Dieva patiesības tiek noliktas malā, kad sākas runas par “cilvēktiesībām”. Skolās arī pie mums vēlams izvēlēties bezpersonisku ētiku nevis kristīgo mācību(lai tikai bērni nekļūst par daudz kristīgi) un tiek atbalstīti praidi un aborti tā vietā, lai audzinātu veselīgu uz kristīgām un arī latviskām vērtībam balstītu sabiedrību, kurā ģimene un bērni ir vērtība, kurā valda cieņa pret vecākiem cilvēkiem un kurā neienāk prātā dzīvniekus mocīt vai bērniem darīt pāri…

   
   
   
 • Biruta Mežale

  Piekrītu katrai šīs sievietes domai, tikai kā mēs varētu atgriezt Dievu atpakaļ? Varbūt sāksim katrs ar sevi un nekavējoties, jo var būt par vēlu?

   
   
   
  • Piekrītu, Biruta, Jums it visā teiktajā – sāksim katrs ar sevi, ar lūgšanām par sevi, ģimeni un noteikti mūsu valsti, valdību, mūsu priesteriem un mācītājiem, visu pasauli. Un tieši to un neko jau citu arī Dievs no mums negaida :).

    
 • edna

  Izcils raksts! Paldies, kaut tadu butu vairak rakstu, kas liek domat……Jo vairak sakam Dievam ne, jo brivakas rokas tam otram……..

   
   
   
 • Dace

  Cik esmu dzirdējusi, teroristi- pašnāvnieki pārsvarā tiek motivēti ar ticības palīdzību. Vai tiešām vajadzētu miesassodus bērniem un aizliegumu veikt abortus pieaugušām sievietēm? Man likās, ka Dievs ir stiprāks par aizliegumu ienākt skolā. Kā tad īsti ir – Dievs var, bet negrib novērst netaisnīgas nelaimes, jeb grib, bet nevar? Manuprāt šai rakstā ir pilnīga demagoģija.

   
   
   
  • Un kas šo motivāciju izmantojot “ticību” veic – Dievs vai cilvēks? :) Dievs neko nevienam neaizliedz. Viņš jau no sākuma ir devis mums izvēles brīvību – elli vai paradīzi. Un mūsu – cilvēku lieluma mānija, alkatība un kāre pēc tā, kas mums nepieder, iedomājoties ka paši esam dievi, arī noveduši pie nelaimēm. Bībelē ir pateikts viss, kas ar mums notiks. Un notiek ar. Ja jau mēs esam TIk gudri un taisnīgi, tad kamdēļ Dievam iejaukties mūsu lēmumos un novērst netaisnīgas nelaimes, kā cēloni esam mēs paši – tā ir mūsu izvēle kā reaģēt uz katru situāciju, notikumu, rīcību. Dievs var visu, bet mūsu dzīve uz zemes, šī dzīve ir tikai pārbaudījums tam, kā ievērosim Dieva baušļus. Un nekas cits.

    
   • Tieši tā – motivāciju un izvēli veic cilvēks un cilvēks ir sarakstījis bībeli un cilvēks izvēlas darīt labu vai sliktu. Tieši tādēļ cilvēkam ir jābūt gudram, taisnīgam un stipram. Starp citu “tev nebūs nokaut”, “tev nebūs zagt”, “tev būssavu tuvāku mīlēt kā sevi pašu” ir ētikas normas. Arī tās bezpersoniskās ētikas, kuru māca skolā. :)

     
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata