Dzersim biešu sulu

biesu_sulas_vertibaInteresanti, ka senie persieši bietes uzskatīja par nesaticības, nesaskaņas un tenku simbolu. Ja kāds vēlējās ieriebt pretiniekam, šo dārzeni slepeni ienesa ienaidnieka mājā.

Arī seno romiešu vidū šim dārzenim slava nebija nekāda labā, bet tas netraucēja to ēst ar vislielāko prieku. Savukārt, senajiem saksiešiem ar bieti saistījās ļoti amizanta paraža. Ja līgavainis atbrauca uz līgavas mājām lūgt roku un viņu cienāja ar ķīseli, tas nozīmēja, ka viņu šai mājā gaida labprāt. Bet, ja viņam tika pasniegta biete… labāk bija no šīs mājas prom braukt ātrāk.

Bet senie grieķi pret šo dārzeni izturējās ar lielu cieņu, zināja tā ārstnieciskās īpašības un tās izmantoja.

Biešu sulas vērtīgās īpašības kļuva zināmas pateicoties „medicīnas tēvam” Hipokrātam, kas šo dārzeni iekļāva desmitiem zāļu receptūrās, atzīstot biešu sulu par ļoti vērtīgu slimnieku ārstēšanā. Par bietēm savā laikā rakstīja Plūtarhs, Vergīlijs, Cicerons un citi seno laiku slavenie domātāji, pie tam katram no viņiem bija ko teikt šī dārzeņa labā. Nopietnu darbu par biešu sulas vērtību aiz sevis atstāja slavenie Avicenna un Dioskorīds. Tiesa, Avicenna, slavējot bietes terapeitiskās īpatnības, pietiekoši nenovērtēja paša dārzeņa uzturvērtību.

Svaigi spiesta sula satur ļoti daudz vērtīgu vielu un tautas medicīnā tiek izmantota cilvēka veselības uzlabošanai vēl joprojām.

Ar ko šī dārzeņa sula ir tik vērtīga?

Zinātnieki pierādīja, ka biešu sula ļoti spēcīgi uzlabo onkoloģiski slimo cilvēku kopējo veselības stāvokli, jo no organisma tiek spēcīgi izvadīti toksīni, tādejādi palielinot paša organisma izturību. Šis brīnumainais dabas dzēriens attīra gandrīz visus mūsu organisma iekšējos orgānus: aknas, nieres, asinis, asinsvadus.

Biešu sula brīnišķīgi palīdz iesnu gadījumos, noder bezmiega ārstēšanai, aterosklerozes, stresa un aptaukošanās gadījumos.

beetroot isolated on white backgroundŠis dzēriens lieliski mazina nepatīkamos menopauzes simptomus. Kā rāda pētījumi, biešu sulas ietekme uz sievietes organismu nemaz nav sliktāka par hormonālo preparātu iedarbību.

Varikozo vēnu paplašināšanās un sacietējumi, paaugstināts asinsspiediens un asins sabiezējumi, ko izraisa asinsvadu sistēmas disfunkcija, ir tās kaites, kad rezultatīvas ārstēšanas procesā šim dzērienam var būt noteicošā loma. Biešu sulu izmanto arī mazasinības, aterosklerozes, neirožu un anēmijas gadījumos.

Labāk esot izmantot sulu, kas iegūta no vienmērīga, tumši-bordo krāsojuma, cilindriskas formas bietēm.

Biešu sulas attīrošās īpašības

Par cik biešu sula organismu attīra, to lietojot, var būt vemšanas sajūta un galvas reiboņi.

Vispirms biešu sulu rekomendē dzert kopā ar burkānu sulu ( 200 gr burkānu sulas + 20 grami biešu sulas). Tikpat vērtīgs būs arī ābolu un biešu sulas maisījums. Pamazām proporcijas tiek mainītas un 1-1.5 glāze biešu sulas, kas tiek izdzertas dienas laikā divos piegājienus, būs absolūti gana.

Kā jālieto biešu sula?

2 stundu garumā tai ledusskapī ir jāļauj nostāvēties un tad jāizdzer.biesu_sula

Ilgāk par 2 nedēļām biešu sulas terapijas kūrei nebūtu jāilgst. Par cik šīs sulas sastāvs mīkstina zarnu traktu un pazemina arteriālo spiedienu, šāda terapija nav ieteicama slimajiem, kuri cieš no diarejas un cilvēkiem ar pazeminātu arteriālo spiedienu.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Visiem ir zināms, ka svaigi spiestas sulas ir ne tikai garšīgas, bet arī veselīgs slāpju remdēšanas veids. Bet ir jāzina arī tas, ka šis brīnums ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Šobrīd ļoti daudzas latviešu virtuves rotā dzelteni milzeņi – ķirbji. Tie ir visur - gan uz skapjiem, gan zem galdiem... Ir ķirbju laiks. Mēs esa ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata