Dzeltenā krāsa uz modes podestiem

 

Moschino_2013 (5)Mode mainās, bet tendences paliek. Un to apstiprina arī dzeltenā krāsa, kura pēdējo sezonu moderno krāsu vidū joprojām ieņem stabilas līderes pozīcijas. Arī pavasara-vasaras apģērbu modes kolekcijas šī trenda aktualitāti ļoti labi demonstrē.

Galvenā modes „rozīnīte” – apģērbs izteikti lietišķā stilā un piesātinātā monohromā dzeltenā tonī.

Dzeltenās krāsas psiholoģija ir konstatēta jau sen – šī krāsa brīdina un koncentrē uzmanību. Ja to izmanto apģērbā, tad tā liecina par neordināru, un sevī pārliecinātu personību. Tik spilgtu un „kliedzošu” toni izmantot apģērbā uzdrošināsies ne katrs. Dzeltena tērpa īpašniece cilvēku pūļa vidū nepaliks bez ievērības – viņa burtiski kā magnēts pievilks visu apkārtējo skatienus. Tomēr ievēro to, ka 2013.gada mode piedāvā izvēlēties dzīvespriecīgus, nevis agresīvus toņus.

Dzeltenā – pašpietiekamības krāsa

Daudzi modes nami šogad dzelteno krāsu nodemonstrēja kā absolūti klasisku un vienīgo – bez jebkādiem piejaukumiem un toņiem.

Frida Giannini dzeltenajai krāsai savā kolekcijā iedalīja īpašu vietu – vairākas modes demonstrētājas vienlaikus izgāja uz podesta monohromos dzeltenos tērpos, demonstrējot ikdienas un svētku modeļus.

gucci_2013

Analogi rīkojās arī Itāļu brends Moschino – viņa kostīmi 70.gadu stila bija spilgti un pozitīvi. Dzeltenais – piesātināts u klasisks.

Moschino_2013 (6)Fashion Show - Moschino collection (Fall-Winter 2012-2013) RunwayMoschino_2013 (4)Moschino_2013 (2)

Etro aprobežojās ar vienu dzeltenu tērpu, toties no galvas (auskari) līdz pat pirkstu galiem (apavi).

Etro_2013

Fendi demonstrēja savu dzeltenās krāsas kleitu, bet Kenzo ietērpa savas modeles dzeltenos zābaciņos.

Mugler piedāvāja spilgti dzeltenu kostīmu – garu tuniku un īsus šortus, bet kulta brends Tommy Hilfiger nodemonstrēja oriģinālu dzeltenu sarafānu.

tommy-hilfiger_2013

 

Dzeltenā krāsa printos

Līdera vieta pieder Jeremy Scott. Draiskie, smalkie raksti uz melna fona, dzelteni raksti pār mežonīgo zvēru printiem, svītras saskaņojumā ar gaiši zilo un dzelteno zeltu….tas šī brenda 2013.gada pavasara-vasaras modeļos redzams it visā.

Savukārt, Kira Plastinina jauniešu kolekcija dzelteno burtiski izstaro! Tie ir gan „dedzinošie” gandrīz oranžie kostīmi, gan viscaur pamanāmie dzeltenie plankumi krāsaino printu raibuma vidū.

Kira_Plastinina_2013Kira_Plastinina_2013_1Kira_Plastinina-2013Kira_Plastinina-2013_3

Sakārtots kontrasts – šādu modernās dzeltenās krāsas ģeometriju tērpos izmanto Ralph Lauren, Lacoste un Fendi.

 

Modernās dzeltenās krāsas kombinācijas

Modes tendenču aktualitāte ir sekojoša: vadošie modes dizaineri moderno dzelteno krāsu saskaņo klasisko tradīciju stilā: ar melnu, baltu un brūnu.

 • Franču brends Balmain demonstrēja apburošas mežģīņu kleitas un kostīmus – izsmalcināti cēlus, kuros dzeltenais tiek kombinēts ar balto.

Balmain_2013_1Balmain-2013_1

 • Otrs variants – abstrakti ģeometriski zīmējumi, kuros piesātinātā dzeltenā fons ir melnais.
 • Balenciaga modes nama bālgani-dzeltenais (tai pašā klasiskajā kombinācijā ar melno un balto) izskatās ļoti izsmalcināti un eleganti.

Jaunajā 2013.gada pavasara-vasaras modes sezonā dzeltenā krāsa ieguva jaunu priekšrocību – arī elegantajam apģērbam ir tiesības būt ļoti spilgtam.

2013.gada mode pilnīgi transformē radušos priekšstatu par to, ka dzeltenā krāsa pieder bērnu modes un reklāmas industrijai. Mūsdienās katras sievietes garderobē būtu jāatrodas vismaz vienam tērpam šai pozitīvajā un saulainajā krāsā. Tev tikai jāizvēlas savs īstais tonis!

P.s. Starp citu, arī par to mēs runāsim 30. maija modes un stila video-konferencē jeb vebinārā „SĀKAM RĪKOTIES UN KĀRTOJAM SAVU VASARAS GARDEROBI”.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

 •   Vasaras sezona beidzot ir klāt! Grili izvilkti, notīrīti un jau iemēģināti. To mūsmājās dara stiprais dzimums. Kas atliek dāmām? Rūpētie ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 •   Viens no skaistākajiem, sirdij un acij tīkamākajiem un krāšņākajiem veidiem, kā atsvaidzināt mājas interjeru, ir ziedu kompozīcijas. Šajā ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata