Atjaunojam virtuvi bez remonta

virtuves_interjersJo komfortablāk saimniecei virtuvē, jo garšīgākas sanāk vakariņas. Kā tad varētu mainīt virtuves telpu, bez sienu laušanas un liekiem naudas tēriņiem?

Pārmaiņas vienmēr ir uz labu. It īpaši, ja tās notiek virtuvē. Tik ļoti patīkami gatavot brokastis, pusdienas un vakariņas virtuvē, kur mums ir ērti, vai ne? Lūk, daži padomi, kā bez remonta kaut nedaudz atjaunot virtuves interjeru.

Starp citu, lūk, ne slikta ideja: vecās virtuves mēbeles var pārkrāsot citā krāsā. Ja vēlies iegūt matētu fasādi, izmanto krāsu, kas domāta mēbelēm, bet, ja lakotu – izmanto automašīnu emaljas krāsu.

Veco mēbeļu fasādi var arī aplīmēt ar pašlīmējošu plēvi, pie tam šāda materiāla izvēle šobrīd ir ļoti plaša. Tie var būt arī dekoratīvi profili. Var nomainīt arī veco furnitūru, piemēram, pieskrūvēt jaunus, modernākus rokturīšus.

virtuves_interjers (2)virtuves_interjers (3)virtuves_interjers (4)KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Oriģināls dizaina paņēmiens – fasāžu kontrasts. Nekrāso visas fasādes vienā krāsā. Piemēram, daļu var pārkrāsot zilā krāsā, bet daļu baltā. Var dažus skapīšus no sienas noņemt un tos aizvietot ar vaļējiem piekaramajiem plauktiņiem.

virtuves_dizains

Plauktiņus nokrāso skapīšu krāsā vai tieši otrādi – kontrastainā tonī vai arī speciāli „novecini” un dekorē ar dekupāžas tehnikas palīdzību.

Veco virtuves leti var izklāt ar keramikas flīzēm. Virtuves darba virsmu var arī nokrāsot.

Virtuves „priekšautu” nomainīt ir sarežģīti. Bet tas arī nav vajadzīgs. Lai to atjaunotu, būs gana, ja to pārklāsi ar kaut ko citu. Piemēram, var izveidot uzliekamu organiskā stikla paneli, kas no otras puses dekorēts ar pašlīmējošu plēvi.

virtuves_prieksauts (2)virtuves_prieksauts (3)virtuves_prieksauts (4)virtuves_prieksauts (6)virtuves_prieksauts

Var sameistarot organiskā stikla divslāņu paneli, starp slāņiem skaisti izklājot kaltētas lapas, zālītes, krāsainas spalvas utt. Ja „priekšauts” ir vienkrāsains, tad atsevišķas flīzes var nokrāsot ar vajadzīgā toņa keramikas krāsu.

Virtuves „priekšautu” var mainīt arī ar reilinga palīdzību. Šajā gadījumā uz tā jāuzkarina ne tikai virtuves „tehniskie” priekšmeti, bet arī dekoratīvie: spilgtas krūzes, paliktnīši, garšaugu podiņi utt.

virtuves_reilings (2)virtuves_reilings (3)virtuves_reilings (4)virtuves_reilings (5)virtuves_reilings (6)virtuves_reilings

Varbūt tavai virtuvei līdz šim nav bijis atrasts savs stils? Tad veido to! Tas uzreiz radīs iespaidu, ka tavā mājā ir jauna virtuve. Piemēram, lai radītu provansas stilu, pārkrāso fasādes zilgani-baltā krāsā, vai izklāj sienas ar raibām zilgani-baltām flīzēm, novieto šur tur pītus grozus, cinkotos podiņos garšaugus, bet galdu pārklāj ar baltu galdautu.

provansas_stils (2)provansas_stils (3)provansas_stils (4)provansas_stils (5)provansas_stils

Telpas izskatu ļoti spēcīgi var mainīt aizkari. Vislabāk virtuvē ir izmantot īsas rulložalūzijas. Savukārt, jauni, spilgti aizkari virtuves izskatu var mainīt pilnībā. Bet to, protams, jāuztur arī ar attiecīgiem traukiem, galdautu un aksesuāriem.

virtuves_aizkari (2)virtuves_aizkari (3)virtuves_aizkari (4)virtuves_aizkari

Arī ārējais galda izskats virtuves izskatu var pilnībā mainīt, un to var panākt ar galdautu.

virtuves_galdauts (2)virtuves_galdauts (3)virtuves_galdautsvirtuves_galdauts

Visas pārmaiņas var noslēgt ar spilgtu sienas panno. Tā var būt tapešu kolāža, liels grezns dekoratīvs šķīvis vai aplikācija uz maisauduma… – galvenais, lai tas saskaņotos ar tavas jaunās virtuves stilu.

virtuves_panno (2)virtuves_panno (3)virtuves_panno (4)virtuves_panno (5)virtuves_panno

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
 • Monika

  Ļoti jaukas idejas un padomi.

   
   
   
 • Liza

  Jā, man arī patīk, tiešām lieliski padomi!

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata