Atbrīvojamies no vecās garderobes
Es blogā jau rakstīju par to, kā veikt garderobes revīziju. Par to runājām arī manā e-grāmatā „Elegantas sievietes garderobes veidošanas principi”.
Bet šodien nedaudz vairāk iztirzāsim tieši to posmu, kad tiek ķidāts viss, kas skapī atrodas un par to, kā saprast – no kā ir jāatbrīvojas, ko vēl var atstāt un ko, varbūt, vērts ir pielabot.
Ja joprojām vēl neesi sadūšojusies un izrevidējusi savu skapi, tad esmu droša, ka, ja vēl nav pienācis, tad drīz vien pienāks brīdis, kad tu beidzot sapratīsi, ka skapja ietilpības resursi ir izsmelti. Tas nozīmē tikai vienu – pienācis laiks atbrīvoties no vecās garderobes un atbrīvot vietu jauniem, moderniem, stilīgiem, tavam vecumam un tagadējam dzīves stilam atbilstošiem tērpiem. Par to mēs vienmēr runājam stila veidošanas vebināros, bet šodien par to, kā līdz tam nonākt.
Es tev piedāvāju izlemt tagad un tūlīt pat – kura būs tā diena, kad tu veiksi šo garderobes revīziju – un jo ātrāk, jo labāk. Varbūt šodien?
Ja esi gatava, tad ķeramies klāt. Vispirms noteiksim no kādā drēbēm tu vari un pat būtu obligāti jāšķiras:
-
Vispirms atsakies no mantām ar defektiem. Aizvāc prom no skapja ieplēstas, izbalējušas vai pēc mazgāšanas deformētas drēbes (un neiedomājies tās nēsāt mājās).
-
Nākamās no pakaramajiem nozūd virsdrēbes, kas vairs nav modernas, bet skapī aizņem daudz vietas.
-
Ja tev nav paraduma nonēsāt līdz galam mājās jau par nemodernām kļuvušās bikses vai kleitas (ko gan arī darīt neiesaku), bez nožēlas atbrīvojies arī no tā. Tu domā, ka šīs drēbes izmantosi vasarnīcā? Tad cik vien ātri vari, aizved tās prom un savā skapī neturi. Šādi rīkojoties, es gan domāju, ka tu visdrīzāk izveidosi nākamo haosu vasarnīcas skapī, jo nemaz tik daudz drēbes mēs nemainām arī vasarnīcā dzīvojot. Tāpēc, ja ir izveidojusies kaudzīte ar prom vedamajām drēbēm, izrevidē to vēlreiz un izvēlies maksimums trīs vai pat vienu, ko atstāsi nēsāšanai vasarnīcā.
-
Tālāk jāatbrīvojas no par maziem kļuvušajiem apģērbiem. Nemaz pat nedomā par to, ka sāksi tos nēsāt, kad atkal paliksi slaidāka. Pat, ja tas notiks, diez vai tu gribēsi uzvilkt novecojušās drēbes (ja vien tā nav elegantā klasika).
-
Tagad par apģērbiem, kurus tu nēsā ļoooti reti. Ja tu nekādi neesi atradusi pietiekošu iemeslu, lai tos izmantotu, vai vienkārši – tu par to eksistenci esi aizmirsusi, tas nozīmē to, ka tu bez tiem brīnišķīgi iztiec. Un atkal tos uzgājusi, tu nesāksi tos nēsāt. Tāpēc liec prom arī tos.
-
Apģērbs, kuram ir īpaša nozīme. Iespējams, ka tavā skapī joprojām atrodas kostīmi, kurus tu nesāji kādreiz uz darbu, tur esošā dress-koda dēļ. Tev sen jau ir cita darba vieta, bet tā laiku formas apģērbu tu uzglabā kā atmiņu. Kamdēļ?
-
Savā garderobē tu noteikti atradīsi arī vienādus apģērbus – dažus līdzīgus džinsus, baltas vai melnas bītlenes vai t-krekliņus. Kārtējo reizi iegādājoties šīs vajadzīgās un iemīlētās mantas, mēs, iespējams, plānojām ar tām aizvietot tādas pašas vecās, nonēsātās – bet aizmirsām to izdarīt.
Kad visas nevajadzīgās drēbes no skapja ir aizvāktas, tev jāizlemj, ko ar tām darīt.
Protams, mest ārā nēsājamu apģērbu būtu grēks, tāpēc:
-
Tavuprāt, nemodernās drēbes piedāvā kaimiņienēm vai radiniecēm, kuras ir vecākas par tevi (tikai dari to tādā gadījumā, ja tavs piedāvājums viņas neaizvainos);
-
modernās, diezgan mūsdienīgās drēbes, kas tev kļuvušas par mazu, iespējams, piekritīs paņemt draudzenes vai jaukas kolēģes;
-
tīras, nēsāšanai derīgas mantas var nodot humanitārās palīdzības punktos;
-
kaut ko, iespējams, ir vērts un, ja tu zini, ka tev būs tam laiks, var pāršūt, bet noteikti to ieplāno tuvākajā laikā, citādi nodoms tā arī nekad nerealizēsies.
Ja tu tā arī nespēji atrast jaunu saimnieci vai izmantošanas iespējas saviem vairs nederīgajiem apģērbiem, saliec tos tīros maisos un atstāj netālu no atkritumu konteineriem. Iespējams, kādam tas viss var noderēt.
Uz tikšanos tepatās,
Aija
Interesanti raksti :
Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...
Es jau otrdien, mūsu iknedēļas jaunumu vēstulē visām mūsu sekotājām pavēstīju, ka tuvojas 3 sirsniņdienas arī buduāra grāmatplauktā . Un n ...
Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...
Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...
Vasaras sezona beidzot ir klāt! Grili izvilkti, notīrīti un jau iemēģināti. To mūsmājās dara stiprais dzimums. Kas atliek dāmām? Rūpētie ...
Tags: garderobes revīzija, kā sakārtot skapi, skapja revīzija
Man ļoti patika šis raksts, jo, lai gan visas zinām, ka skapi vajag palaikam revidēt, kaut kā grūti saņemties uz tādu pasākumu. Bet, ja izlasi tik skaidru pamācību, kā to darīt, tad – aiziet! Un ķeros savam skapim klāt!
Vēlos padalīties arī savā pieredzē par drēbju skapja revīziju. Man ir “klikšķis” galvā par drēbju atdošanu svešiem cilvēkiem – liekas, ka tajās vēl paliek kaut kas no manis, pat pēc mazgāšanas.Tāpēc daļu drēbju vedu uz laukiem – gan jau noderēs, bet pārējās sūtu kādai attālai radiniecei, kas auž brīnišķīgus grīdceliņus. Viņa apģērbus sagriež precīzās strēmelītēs, sašuj tās un ieauž brīnišķīgās krāsainās joslās. Ar gaumi un mīlestību. Šie tepiķīši nav kā plušķaini lupatu deķīši, tie ļoti jauki izskatās pirtiņā, klētiņā, lauku mājas istabā un priekšnamiņā. Varbūt tu arī vari tā darīt?