7 sievišķīgi padomi tūlītējai garastāvokļa uzlabošanai

ka_uzlabot_garastavokli

Kaut arī esam sievietes, mēs daudzo rūpju pārņemtajā ikdienā bieži vien aizmirstam, ka garastāvokļa uzlabošanai mums dažreiz vajag pavisam maz… Un esmu droša, ka starp šiem septiņiem, sievišķīgajiem, bezgala vienkāršajiem padomiem „savējo” atradīs katra no mums.

Ja ir tūlīt jāuzlabo garastāvoklis, pamēģini pielietot kādu no šiem padomiem. Tie neprasīs daudz laika un pūļu, bet rezultāts noteikti būs!

1. „Riekstainais” prieks. Ja tavs garastāvoklis mainās regulāri, turi pa rokai bļodiņu ar riekstiem. Izrādās, garastāvokļa uzlabošanas noslēpums slēpjas omega-3 taukskābēs. To pozitīvo ietekmi uz garastāvokli un depresijas samazināšanos atklāja Pitsburgas universitātes zinātnieki. Viņi konstatēja, ka tie cilvēki, kuru asinīs ir augsts omega-3 taukskābju līmenis, ir laimīgāki, viņiem ir labāks garastāvoklis un šie cilvēki sasniedz augstākus psiholoģisko testu rezultātus.

2. Pārskati vecās fotogrāfijas. Izmisuma brīžos pamēģini atrast vecos albūmus un sāc pārskatīt savu bērnu vai savas fotogrāfijas. Apvienotās Karalistes universitātes eksperti konstatēja, ka iegrimšana atmiņās, pētot senas fotogrāfijas, garastāvokli uzlabo par 11%, bet alkohola patēriņš tikai par 1%.

3. Iededz aromātiskās sveces.

Šis padoms var tev likties kā romantiska klišeja, bet Austrālijā veiktie pētījumi parādīja, ka aromātiskām esencēm (vai nu aromatizēto sveču veidā, vai kā aromātiskās lampas), īpaši apelsīnu vai lavandas, ir ļoti pozitīva ietekme uz cilvēku noskaņojumu. Tikai daži pilieni – un tava diena viena mirklī var kļūt daudz jaukāka. Bet, lai uzlabojumi būtu stabili, izmanto šo metodi regulāri.

4. Baudi saules starus. Lai justos kaut nedaudz laimīgāka, mēģini uzņemt vairāk saules gaismas. Īpašu pozitīvo ietekmi rada rīta saule – tieši tā uzlādē mūs ar enerģiju visai garajai darba dienai.

5. Izej pastaigā. Ja tev ir kaut vai dažas brīvā laika minūtes, izej nelielā pastaigā. Šo minūšu būs absolūti gana, ja tavs pārvietošanās temps būs mēreni intensīvs – tas veicinās tava garastāvokļa uzlabošanos. Tas notiks ne tikai endorfīna izstrādes rezultātā, bet arī psihiskās relaksācijas dēļ, kas dos labumu tavam stāvoklim un noteikti ietekmēs arī noskaņojumu.

6. Sakārto darbagaldu. Šis padoms var tikpat labi attiekties gan uz darba galda virsmu, gan virtuves galda virsmu vai jebkuru citu vietu, kur tu uzturies visbiežāk. Ja tavs darba galds ir pārkrauts ar dokumentu kaudzēm, grāmatām utt., garastāvoklis būs daudz sliktāks. Pēc psihologu domām pie vainas var būt fakts, ka nekārtība pastāvīgi atgādina par visām nepabeigtajām lietām, kuras tu vēl lavandas_aromatsneesi atrisinājusi, un neļauj tavam prātam atpūsties. Ja sakārtosi savu „vietu”, tīrā virsma “samelos” tavai psihei, un tā noteikti tev pateiks paldies ar labāku noskaņojumu.

7. Investē naudu.

Varbūt tev piemīt tendence tikt galā ar sliktu garastāvokli, iztukšojot savu bankas kontu kādā iemīļotajā veikalā? Empire State College psihologi apgalvo, ka daudz efektīvāka metode ir ieguldīt naudu romantiskās vakariņās, kino vai koncertu apmeklēšanā. Lai uzlabotu garastāvokli un emocijas, tas esot daudz pareizāk, salīdzinot ar parastajiem, ierastajiem pirkumiem.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 •   Šī multfilma ir balstīta uz seno stāstu par badu un par viens otra atbalstu. Tā māca mūs, ka tad, kad mēs cīnāmies, lai pabarotu tikai s ...

 • Šodien parunāsim par ļoti izteiksmīgu aksesuāru – daudzpakāpju kaklarotu. Manuprāt, šī kaklarota patīk ļoti daudzām sievietēm, tikai pavisam ned ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata