Četri pakāpieni ceļā uz Ziemassvētku brīnumu

adventa_laiks

Ir jau pavisam klāt diena, kad Adventa vainagā ir jāiededz pirmā svecīte.

Šīs četras Adventa laika sveces – tie ir četri pakāpieni ceļā uz Ziemassvētku brīnumu. Tieši ar šo dienu kristīgajā pasaulē sākas Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Taču šim gaidīšanas laikam ir vēl kādas būtiskas, dziļi simboliskas vērtības – ar pirmo Adventa svētdienu sākas kristīgās baznīcas jaunais gads. Tas ir pieklušanas un pārdomu laiks – laiks pirms lielā brīnuma un prieka vēsts – Kristus piedzimšanas.

Neviens simbols Adventa laiku neattēlo labāk par Adventa vainagu. Svecītes gaisma, kas atspīd katru jaunu nedēļu, vēsta par mūsu sagatavošanās laiku un Jēzus dzimšanas dienas tuvošanos. Bet mirdzums un gaisma, kas ar katru nedēļu pastiprinās un paplašinās, ir spēkpilns atgādinājums par Jēzus gaismu, kas uzvar tumsas valstību.

Gaisma sveču liesmās pieaug, līdz beidzot apspīd Ziemassvētkus. Šīs četras sveces simbolizē gaismas nākšanu tumsībā un šo laika plūdumu četru Adventa nedēļu laikā.

Kristieši šo laiku pavada klusumā, dziļās pārdomās un lūgšanās. Tas ir laiks, kad mums katram jānožēlo savi grēki un jāpiedod visiem un katram absolūti vienādi – gan tiem, kas mums pāri darījuši, gan tiem, kas mūs nav pareizi sapratuši, aizvainojuši, uz kuriem esam paši dusmojušies un šīs dusmas un aizvainojumus turējuši sevī vēl joprojām. Neaizmirsīsim vecos un slimos, bāreņus un vientuļos. Jā, tas jādara visa gada garumā, bet Adventa laikā tas ir svēts kristieša pienākums!

Kad katru rītu šonedēļ modīsimies, mēs varētu šo pirmo svecīti atkal uz brītiņu iedegt un burtiski 1-2 minūtes veltīt vienkāršai lūgšanai, kas varētu skanēt apmēram tā:

„Jēzus! Gaisma, ko es vēlos ielaist savā dzīvē šodien, ir balstīta uz ticību Tev. Tā ir vāja liesmiņa, bet es tik ļoti vēlos, lai tā šodien tumsu izklīdina nedaudz vairāk. Šodien es vēlos ilgoties pēc Tevis vēl vairāk -, ejot uz šī rīta tikšanos, veicot ikrīta darba pienākumus, tiekoties ar cilvēkiem. Atvieglo man šīs gaitas un šīs attiecības! Ļauj šai sveces liesmiņai būt šodien man par atgādinājumu manām cerībām uz Tavu klātbūtni un Tavu atnākšanu”.

Ja tavā ģimenē šajā skaistajā gaidīšanas laikā uz galda būs Adventa vainadziņš un pat, ja tā nebūs, pirms katras ēdienreizes, aizdedzot svecīti atkal, jūs varētu kopā lūgties. Un pirms sākat ēst, ļaujiet katram – lielam un mazam, pastāstīt, kas tad šajā dienā bija noticis jauks.

Un katru vakaru, ejot gulēt, mēs varētu uz mirkli apsēsties un padomāt – kādu gaismiņu šī svecīte bija ienesusi šajā dienā. Pateikties adventa_laiks (2)par visu, ko Dievs mums šodien bija devis, pateikties par šo dienu un par cilvēkiem mūsu dzīvē.

Aizdedzot pirmo Adventa sveci, padomāsim par to visu, pabūsim gan savu mīļo lokā, gan vienatnē, lūgsim Dieva svētību un klusām un cienīgi tuvosimies Ziemassvētku brīnumam!

Ar mīļiem sveicieniem un uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Adventa vainags ir zīme, kas izsaka prieku par laiku, kurā gatavojamies Ziemassvētkiem. Gaisma rāda ceļu, aizdzen bailes un veicina kopību ...

 • Savu žēlsirdību mums rādi, Kungs, un esi mūsu glābējs! (Ps. 85,8 ) Adventa laiks ir sevis izvērtēšanas, labošanās laiks un sirds izmai ...

 •   Šodien, aizdedzot Adventa vainagā trešo sveci, lūgsim Dievu šādiem vārdiem: „Kungs, mana dzīve bija tuksnesis, jo es nepazinu Tevi. Dari ...

 • Šodien baznīcā bija ļoti daudz cilvēku. Daudz cilvēku mūsu baznīcas svētdienu misēs ir ne tikai svētku dienās. Man ir tāda sajūta, ka ar katru sv ...

 •   Mēs ļoti bieži ar savām mammām strīdamies, par ko vēlāk lamājam paši sevi. Pat, ja viņām nav taisnība, mammas mums vēl tikai labu...bet ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata