6 reibinoši un maigi aromāti pavasarim

pavasara_smarzas

Varbūt ne katra, bet ļoti daudzas no mums zina, ka viens no ideālākajiem veidiem radīt jauku noskaņojumu, ir jaunas smaržas. Tāpēc šodienas publikācija būs veltīta dažiem ideālajiem pavasara aromātiem.

Laikam nav sievišķīgāku aromātu par ziedu aromātiem. Tie ir gan sievišķīgi, gan vienlaikus arī universāli: aromāti ar ziedu notīm var būt gan svaigi, gan ne tik svaigi, gan auksti, gan silti, gan saldi, gan nedaudz pikanti. Viss atkarīgs no tā, kādi ziedi izvēlēti aromāta sirds notij un no tā, kas tos ieskauj.

Vispopulārākās starp parfimēriem ir balto ziedu notis. Jasmīns, apelsīnu ziedi, tuberoze, gardēnija, maijpuķītes, magnolija – smaržo saldi, reibinoši, dažreiz pat pārlieku un izaicinoši, atgādinot par augusta nakšu aromātu, kad viss ir iespējams un nekas nav aizliegts…

Ne velti Michelle Roudnitska, mūsdienu parfimēra Edmond Roudnitska dēls un mantinieks, par labāko aromātu pasaulē nosaucis jasmīnu. Kādā no savām intervijām, viņš teica, ka šī zieda smarža vienlaikus ir gan jutekliska, gan tīra – gluži kā paradīzē. Ir burvīgi, ja mums pieder smaržojošu ziedu dārzs, bet, ja mums nav tik ļoti paveicies, tad neskumsim, jo parfimēri prot radīt burvīgus balto ziedu nošu aromātus un tieši tā mēs gribam smaržot agrā pavasarī.

1. Iris Bleu & Iris Blanc, L’Occitane

Šis L’Occitane firmas parfimēra radītais aromāts ir ar kāda Provansas īrisu audzētāju-zīmolu sadarbības rezultāts. Tika iegūts reibinošs, vēss un cēls aromāts.

Iris_Bleu_Iris-Blanc_L'Occitane_smarzas

Kopējo aromāta cēluma iespaidu rada augšējās notis – jāņogas un citruss, sievišķību pievieno īriss, bet ilang-ilang un persiks jūtams sirds notī.

Bāzes notis – joprojām īriss, ciedrs un muskuss – tas padara smaržu nedaudz siltāku.

2. Alien Eau Extraordinaire, Thierry Mugler

Bet šo jauno aromātu absolūti droši var nosaukt par reibinošu. Iespējams, kādai tas sākumā var likties svaigs, bet augšējās nots tējas un bergamotes svaigums ātri izzūd un neroli ziedu saldums paliek.

Alien_Eau_Extraordinaire_smarzas

Tam pievienosies karstais tiāra ziedu aromāts, bet baltās ambras notis mūs galu galā pārcels dienvidu nakts tveicē…

3. Manifesto L’Eclat, Yves Saint Laurent

Šis ir jauns Manifesto sērijas aromāts. Parfimēri Anne Flipo un Lok Dong, pievienojot zaļās tējas un bergamotes notis, centās to radīt pēc iespējas svaigāku, bet izskatās, ka viņiem tas neizdevās.

Manifesto_Yves-Saint-Laurent_smarzas

Jaunais aromāts ir sanācis salds, silts un maigs. Mēs sajutīsim apelsīnu ziedus, balto frēziju un jasmīnu, kurus rotā tonka pupiņu, sandalkoka un vaniļas bāzes notis.

4. Aromatics in White, Clinique

Jauns Aromatics sērijas aromāts – eleganta, ziedu-šipra kompozīcija. Auksta, mēreni salda, pikanta – īsāk sakot, pilsētas aromāts. Tā būtu jāsmaržo agrā pavasarī, kad gribas ko jaunu, bet bail kaut ko mainīt…

Aromatics_in_White_Clinique_smarzas

Visu šo darbu veic apelsīnu ziedu, rozes un pačūlijas nošu apvienojums, kas līdzsvarojas tiklīdz pārveidojas aromāta sirds notī.

5. Jeu d’Amour, Kenzo

Šī „mīlas spēle” ļoti ātri mainās: vispirms tas ir svaigs citronu aromāts (augšējās notis – mandarīns, granāts, tēja), bet, pateicoties tuberozes un baltās frēzijas notīm, tas ātri pārtop saldā, ziedu reibinošā aromātā.

Jeu d'Amour, Kenzo

Bet tās vēl nav beigas: ja tavs mīlas stāsts ar šo aromātu būs laimīgs, uz tavas ādas tas „atvērsies” kā silta muskusa un sandalkoka aromāts un, ja tas tiešām notiks – jums palikt kopā gribēsies uz visiem laikiem.

6. Coco Mademoiselle, Chanel

Šis parfimēra Jacques Polzh aromāts tika radīts 2001. gadā. Šodien tā jau ir klasika: nezini, ko iegādāties? – pērc Coco Mademoiselle, eleganto un atturīgo ziedu-šipra aromātu.

Coco_Mademoiselle_Chanel_smarzas

Tas būs ideāls aromāts ar jasmīna, ilang-ilang, mimozas un turku rozi sirds notī: pateicoties tam, tu sapratīsi, kāds ir perfekts aromāts.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Arvien biežāk, mēs iepērkamies ārzemju interneta veikalos un tās, kuras to sākušas darīt ir pavisam nesen, ļoti labi zina cik ļoti griba ...

 • Tik ļoti dažreiz gribas, lai telpu piepilda, nevis “svešs”, bet gan svaigu ziedu aromāts...Un arī pēc pusdienu vai vakariņu pagatavošanas, kad ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 •   Šī multfilma ir balstīta uz seno stāstu par badu un par viens otra atbalstu. Tā māca mūs, ka tad, kad mēs cīnāmies, lai pabarotu tikai s ...

 • Jau ar pirmajām pavasara dienām katra sieviete vēlas tērpties vieglākās drēbēs un pielaikot sev kādu jaunu, satriecošu aromātu. Tas ir dabiski, j ...

 

Tags: ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata