4 uztura lietošanas padomi, kurus izmanto modes pasaulē

edienu_ieradumi_1Mēs visas esam ievērojušas, ka modes pasaulē resnu vai apaļīgu cilvēku ir diezgan maz. Ja runa iet par modelēm, tad daudzas sievietes domā, ka, lai saglabātu figūru, viņas vispār neēd neko. Bet tā nu gluži tas nav. Vai tad varētu izturēt modes biznesa slodzi, ja neēdīs nemaz? Diez vai.

Starp citu, arī modes pasaules lietpratēji spēj saglabāt ideālu figūru. Kā viņiem visiem tas izdodas? Izrādās, ka daudzi no viņiem ievēro dažus, bet svarīgus ēšanas noteikumus jeb ieradumus. Un, spriežot pēc viņu ārējā izskata, pateicoties šiem noteikumiem, nepieciešamo rezultātu iegūt viņiem izdodas.

Ja arī tu rūpējies par savu figūru un ārējo izskatu, varbūt arī tu gribēsi šos noteikumus izmantot? Tūlīt mēs tos izskatīsim un pie reizes arī uzzināsim, ko par tiem domā dietologi.

Noteikums Nr.1.

Viena diēta katru dienu.

Daudzi modes pasaules pārstāvji neapgrūtina sevi ar mokošu daudzo restorānu vai supermārketu pārtikas un ēdienu izvēli. Viņu diēta jeb ēdienkarte sastāv no vieniem un tiem pašiem pārtikas produktiem katru dienu. Brokastīs tā var būt tēja ar medus karotīti, pusdienās tvaicēta zivs ar spinātiem un vakariņās – zaļš ābols. Ūdens – tikai pirms vai pēc ēšanas (un nekad ēdienreizes laikā). Paglābjot sevi no gastronomiskajiem kārdinājumiem un nepieciešamības pētīt pārtikas veikalu plauktus un restorānu ēdienkartes, viņi atvieglo sev dzīvi un un lieku reizi atbrīvo sevi no domām par ēdienu.

Ko par to visu saka dietologi? Viņi uzskata, ka šādu diētu drīkst ievērot ne ilgāk kā 3 mēnešus. Agri vai vēlu jebkurš organisms gribēs baudīt jaunas garšas sajūtas un iespaidus. Ja tu šo savu vēlmi „īsā pavadiņā” gribēsi turēt ilgu laiku un barosi sevi ar vienādiem produktiem, organisms sāks „skumt” un pienāks diena, kad tu vienkārši no šīs „pavadiņas” norausies.

Noteikums Nr.2.

Ēst maz, bet bieži.

Dažiem cilvēkiem izsalkuma sajūta ir īsta spīdzināšana. Un cilvēki, kas darbojas modes pasaulē nav izņēmums. Viņiem ir savs paņēmiens – nekad nebūt izsalkušam, bet vienlaicīgi neēst ko pagadās. Viņu somiņās vienmēr atradīsies rieksti, žāvēti augļi, medus un visādi citādi labumi, kurus nav nekādi citādi jāpagatavo.

Esmu pārliecināta, ka daudzi, kas ir ceļā, rīkojas tieši tāpat. Labāk paķert līdzi sēkliņas, žāvētas aprikozes vai dateles, nekā uz ielas pirkt hotdogus vai sviestmaizes. Starp citu, arī dietologi šo paņēmienu atbalsta, jo maltīte ik pēc 2 stundām normalizē cukura līmeni asinīs. Tāpēc uzkodas ir ieteicamas!

Noteikums Nr.3

Rokām jābūt aizņemtām.

Modes industrijas pārstāvji bieži vien ir spiesti apmeklēt dažādus pasākumus, kuros ir gan alkohols, gan plašs dažādu ēdienu daudzums. Trešais noteikums attiecas uz dažādām pieņemšanām un pasākumiem. Pat kanapē var saturēt pietiekami daudz kaloriju. Vai iedomājies, cik daudz tādu var apēst vakara gaitā? Bet, ja tavās rokās atradīsies klačsomiņa, bet otrā rokā šampanieša glāze vai kāda augļa gabaliņš, tad no ēdiena atteikties nebūs nemaz tik grūti, jo to paņemt nebūs ar ko…

Arī bestsellera “Francūzietes nekļūst resnas,” autore Mireija Giljāno, šādu triku atbalsta, un vienmēr, lai nebūtu izsalkusi, pirms došanās uz ballīti, apēd banānu. Un, protams, vienmēr ir jāseko tam, ko dara viesmīļi, kuri pastāvīgi centīsies tavu šampanieša glāzi papildināt vai piepildīt no jauna. Pēc lielas alkohola devas vienmēr gribēsies ēst.

Likums Nr.4

Padomā par pārtiku ceļā.

Kā jau zināms, modes pasaules pārstāvji nemitīgi ceļo, lido, un atrodas pastāvīgā laika joslu maiņā. Šādā ritmā dzīvojot, patiešām ir ļoti grūti ēst laikā. Ja vien ir iespējams, viņi izvēlas nakts lidojumus, jo ēst šajā diennakts laikā negribas un visvairāk gribas vienkārši gulēt. Pie tam ēdienkartē vienmēr ir iekļauts arī “atļautais ēdiens”: augļu sula, jogurts, džems, siers.

Dietologi vienmēr atbalsta vienkāršu, sabalansētu uzturu. Ja tu savā somiņā uzkodas līdzi nenēsā, tad painteresējies, kādu ēdienkarti tev piedāvās lidojuma vai brauciena laikā.

Šos vienkāršos, nesarežģītos padomus vērā var ņemt daudzas sievietes. Bet ir jāatgādina, ka tavai personīgajai sistēmai ir jābūt sabalansētai un tai nav jāpārvēršas par ikdienas cīņu pašai ar sevi vai ēdienu. Lai slaidu augumu saglabātu nevis uz dažiem mēnešiem, bet gan uz ilgiem gadiem, veselīgam un sabalansētam uzturam ir jākļūst par mūsu ieradumu.

Ja tu ar sevi esi pilnībā apmierināta un tev nav tieksmes kļūt slaidai, tad pilnīgi iespējams,pareizs_uzturs_2 ka šie noteikumi tev liksies pārāk sarežģīti vai pat neizpildāmi. Bet jebkurā gadījumā pareizs ēdiens tavu veselību nostiprinās vēl vairāk. Daudzas modeles dzīvo arī aktīvu dzīves veidu un nodarbojas ar sportu. Neaizmirsti arī par šo savas figūras uzturēšanas metodi, vēl jo vairāk tāpēc, ka to var darīt arī ar prieku.

Lūk ko par savu diētu saka pasaulslavenais modes dizainers Karls Lāgerfelds: „Manas diētas būtība ir vienkārša: es nekad neēdu cukuru, sieru, maizi. Un, kad studijā, filmēšanas laikā redzu tonnām kaitīgas pārtikas, es skatos uz to, kā uz kaut ko no plastmasas, kuru fiziski nav iespējams apēst. Vienkārši iedomājieties, ka esat savvaļas meža dzīvnieks: viņi nekad neēd to, kas ir nedabisks.”

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata