Ieviesīsim kārtību arī savā šķīvī

 

pareiza_edienkarte

Jā, arī šodien parunāsim par mums visām sen zināmām lietām, bet… par cik ārā ir pavasaris un katrai otrajai sievietei gribas atbrīvoties no kāda lieka, ziemas laikā uzkrāta kilograma, šad tad IR vērts atcerēties sen zināmo.

Vispirms ļoti vienkāršs, bet efektīvs padoms: jau šodien pat, pirms sāksim ēst, ielūkosimies savā šķīvī un padomāsim par to, kas tajā atrodas. Šādi produkti – kā dārzeņi, augļi, graudaugi, netrekni piena produkti un netrekna gaļa satur visas nepieciešamās barības vielas un, kas mums ir ļoti svarīgi – ne pārāk daudz kaloriju. Tieši šie, tikko nosauktie produkti. Visas dienas garumā iekļausim savā ēdienkartē produktus no visām pārtikas grupām. Un tātad – kas ir tavā šķīvi šodien???

Izvēlēties pārtikas produktus veselīgam dzīves veidam ir ļoti viegli, ja vien izmantosim sekojošus padomus:

Gūsti no ēdiena baudu, bet ēd mazāk. Mīļās dāmas, ēdīsim ar baudu! Ja ēdīsim pārāk ātri, kad mūsu domas lidināsies kaut kur citur, mēs riskējam uzņemt pārāk daudz kaloriju. Un galu galā – mēs taču ēdam arī tāpēc, lai gūtu baudu, ne tikai sāta sajūtu, vai ne? Tad kamdēļ mēs, apsēžoties ēst, savām domā ļaujam lidināties kaut kur citur? Ja mēs savu ēdienu baudīsim, tad sāksim apjaust, ka nemaz tik reti sevi neiepriecinām… Jo, kaut vai,  apēsta konfekšu sauja, skatoties filmu, gandarījumu nekādu mums nedod. Bet, ja mēs apsēdīsimies, lai baudītu tēju ar 1-2 savām iemīļotajām konfektēm, tad diez vai apēdīsim veselu sauju…Pie tam, šajā gadījumā prieka no šīm minūtēm nudien būs vairāk…

Ēdienreizes laikā pievērsīsim uzmanību brīdim, kad jutīsim sāta sajūtu gan ēšanas laikā, gan pēc tās. Tas ir jāzina tamdēļ, lai saprastu, ko mums ēst un kad mēs jūtamies paēdušas.

Izvairies no pārāk lielām porcijām. Par to, ko tikko pateikšu, tu noteikti jau esi dzirdējusi (bet vai izmantojusi?): izvēlies mazāku šķīvi, bļodiņu vai glāzi. Nosaki savu porciju līdz tam brīdim, kad apsēdīsies pie galda. Kad tu ēd ārpus mājām, izvēlies mazākas porcijas vai arī – palūdz atlikušo ielikt līdzpaņemšanai.

Kādus produktus var ēst biežāk. Ēdīsim vairāk dārzeņus, augļus, pilngraudu maizi un netreknus piena produktus. Šie pārtikas produkti satur vielas, kas nepieciešamas mūsu veselībai, ieskaitot, kalciju, kāliju, D vitamīnu un šķiedrvielas. Padari tos par svarīgāko ēdienreižu galvenajiem produktiem.

Pusi sava šķīvja satura piepildi ar augļiem un dārzeņiem. Izvēlies sarkanus, oranžus un tumši zaļus dārzeņus. Tādus kā tomāti un brokoļi izvēlies kopā ar pārējiem dārzeņiem. Augļus ēdienreizei pievieno kā galvenā ēdiena daļu vai desertu.

Ēdīsim pilngraudu maizi. Balto rīsu vietā ēdīsim neslīpētos brūnos rīsus, bet baltās maizes vietā pilngraudu maizi.

Trekna piena vietā dzersim netreknu. Tas satur tādu pašu kalcija daudzumu, bet mazāku kaloriju un tauku daudzumu.

Kādus produktus ēdīsim retāk? Treknus produktus. Un tādus, kas satur lielu cukura un sāls daudzumu. Tortes, kūkas, cepumus, saldējumu, konfektes, gāzētus dzērienus, picas, cīsiņus, bekonu. Tas nenozīmē, ka no tiem jāatsakās pilnībā, bet mēs katra par sevi zinām vislabāk…. Vienā dienā visu atmest nespēsim, tas nav gudri un nav arī vajadzības, bet, ja, piemēram, tu zini, ka nedēļas laikā apēd 10 konfektes, vismaz vienu reizi tortes gabalu (ja liels darba kolektīvs, gadās, ka jubilāri atnes torti vismaz reizi nedēļā), esi pieradusi dzert gāzētus dzērienus, vasarā apēst saldējumu gandrīz vienu dienā un noteikti tavā galdā reizi nedēļā parādās pica, tad sāc vismaz ar to, ka šo daudzumu samazini uz pusi. Apēd 5 konfektes, bet jubilāra iedalīto tortes gabalu sadali ar kādu kolēģi uz pusēm, bet pēc saldējuma aizej ik pēc dienas vai vēl gudrāk – iepriecini sevi ar domu, ka saldējums tev būs kā balva katru pirmdienu un trešdienu utt.

Pievērs uzmanību tam vai produkti satur nātriju. Lai izvēlētos produktus ar pazeminātu nātrija daudzumu, lasi etiķetes. Ja tavā pārtikas grozā nonāk arī konservi, izvēlies tos, kam ir zems nātrija daudzums vai tos, kam klāt nav pievienota sāls.

Saldināto dzērienu vietā dzersim ūdeni. Ļoti viegli samazināt kalorijas varēsim, ja gāzēto un saldināto dzērienu vietā dzersim ūdeni.

ka_atbrivoties_no_liekiem_kilogramiemPatiesība ir tāda, ka – ja kaut nelielas izmaiņas veiksim katrā no šiem minētajiem punktiem, mēs noteikti mēneša laikā varēsim atbrīvoties no dažiem liekiem kg. Tā ir arī mana personīgā pieredze, mans eksperiments, ko esmu veikusi 1 mēneša garumā – no 1.februāra līdz 1.martam. Es izmantoju īpašu diētu, kuras pamatā bija visi šie augstāk minētie punkti un mans rezultāts mēneša laikā ir -6.6 kg.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
 • Daiga

  Lielisks rezultāts Aija, apsveicu!
  Pie padomiem vēl ieteiktu vairāk kustēties (pastaigāties un visādi citādi sportot) un lietot arī nedaudz labās taukvielas (eļļas, riekstus, olīvas), no kurām tievētājas mēdz baidīties, bet kas ir vajadzīgas katru dienu.

   
   
   
  • Tieši tā arī tiek ievērots, Daiga! Paldies! :) Bet ar riekstiem man ir tā: vai nu visu vai neko! Un olīvas man ar dikti, dikti garšo! :)))))

    
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata