10 produkti, kurus var ēst uz nakti

veseligas_vakarinas

Tu noteikti esi dzirdējusi, ka vakariņas labāk būtu atdot ienaidniekam. Un arī par to esi dzirdējusi, ka pēc 18:00 ēst nevajadzētu. Aizmirsti par to! Nav svarīgi vai tu gribi ļoti notievēt vai arī atbrīvoties tikai no dažiem liekiem kg, vakariņas ir jāēd noteikti. Tieši tā – lai būtu slaida, vakariņām ir jābūt. Un jautājums pastāv tikai par to – ko tad vakarā drīkst ēst.

Vispirms ir jāzina, ka svarīgs ir nevis laiks, kad tu ēd, bet gan uz tava šķīvja uzliktā ēdiena daudzums un kvalitāte. Protams, tu esi dzirdējusi arī to, ka naktī vielu maiņa pazeminās. Bet tavs organisms taču darbojas pastāvīgi! Kamēr tu guli, veidojas jauni hormoni, dalās ādas un matu šūnas. Bet tam visam ir nepieciešami resursi, kurus mūsu organisms iegūs, ja pareizi vakariņosim.

Baltā putnu gaļa

Tvaicēta, cepta, grilēta, vai pagatavota multikatlā – šāds gaļas pagatavošanas veids ēdiena kaloritāti palielina par 40%. Starp citu, vistas un tītara baltā gaļa satur triptofāna aminoskābi, kas nomierina un noskaņo miegam daudz labāk nekā jebkura zāļu tēja.

vistas_balta_gala

Bet neaizmirsti par daudzumu – vakariņās drīkst apēst ne vairāk, kā 130 g vistas vai tītara baltās gaļas.

Jūras zivis

Runājot par asimilāciju, šis produkts ir vēl labāks par minēto putnu gaļu. Zivs sagremošanai organismam būs nepieciešamas ne vairāk kā trīs stundas.

zivju_ediens

Atšķirībā no saldūdens iemītniekiem, jūras zivis ir bagātas ar mikroelementiem, kas ir nepieciešami, lai sintēzētu ādas olbaltumvielas – kolagēnu un elastānu.

Kalmāri

Tas ir visdiētiskākais jūras produktu variants.

kalmaru_ediens

Tajos ir daudz normālai vairogdziedzera darbībai gan nepieciešamā proteīna, gan joda.

Olas

Tradicionālais brokastu produkts var kalpot arī par bagātīgu vakariņu pamatproduktu, piemēram, lai pagatavoti dārzeņu sacepumu.

olas_vakarinas

Organisms saņems visu nepieciešamo hormonu sintēzei. Starp citu, vakarā esot ieteicams ēst tikai olu baltumus, olas dzeltenumus labāk atstājot brokastīm.

Lēcas

Tās var nosaukt par veģetāriešiem domātu vakariņu super-produktu, jo šajos pākšaugos ir apvienoti gan proteīni, gan ogļhidrāti.

lēcas_vakarinas

Vakariņām labāk izvēlēties melnās lēcas. Turklāt, tās var ļoti ātri pagatavot – burtiski 5 minūtēs.

Zaļie dārzeņi

Lapu salāti, gurķi, paprika, kāposti, diedzēti asni… visiem šiem produktiem ir zems kaloriju daudzums, pie tam, tie satur vērtīgās šķiedrvielas un ūdenī šķīstošus vitamīnus.

darzeni_vakarinas

Pēdējie ir nepieciešami ādas šūnu veidošanās procesam (un, ja tu atceries – šis process pastiprināti notiek tieši naktī). Būs absolūti gana, ja tu vakarā apēdīsi 250 gramus zaļo salātu.

Griķi

Šie mazkaloriju graudaugi ir vērtīgs noderīgu mikroelementu avots. Protams, veselu bļodu griķu putras uz nakti apēst nevajadzētu.

griki_vakarinas

Toties pāris vārītu griķu karotes ar dārzeņiem – tas ir tieši tas, kas mums nepieciešams!

Biezpiens

Pagatavo no biezpiena plācenīšus vai sacepumu – tā tu (atšķirībā no svaiga biezpiena) jutīsies paēdusi vismaz uz 4 stundām.

biezpiens_vakarinas

Ķirbju sēkliņas

Tās ir vērtīgs omega-3 un polinepiesātināto taukskābju avots, kas ir nepieciešamas, lai ādas šūnās (jo īpaši to apvalkā) notiktu sintēzes process.

kirbju_seklinas

Pievieno sēkliņas salātiem, gaļai vai biezpiena ēdieniem.

Zaļie, skābie āboli

Lai mūsu organisms pirms nakts ābolus labāk uzņemtu, pareizāk būtu tos uzcept. Starp citu, āboli var kļūt arī par oriģinālu gaļas ēdienu desertu.

abolu_edieni_vakarinas

Kāda ir ābolu vērtība? Vispirms jau pektīna dēļ, kas ir labvēlīgo baktēriju pārtika.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , ,

Atbildes pavisam: 3

Man ir ko teikt »

 
 • Par zivīm, tām jābūt obligāti jūras vai var arī saldūdens zivis lietot? Un kāda ir atšķirība?

   
   
   
  • Ja vien ir iespēja (bet ne obligāti), priekšroka būtu jādod jūras zivīm, jo gan veselības, gan diētiskā ziņā tās ir vislabākās, jo satur vairāk vērtīgo barības vielu, nekā saldūdens zivis.

    
 • Matīss

  Es tikai par okeāna zivīm! Mazāk piemēslotas vajadzētu būt!

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata