Kā nedēļas laikā atbrīvoties no depresijas

Smagu, ieilgušu depresiju ne vienmēr ir jāārstē ar medikamentiem. Un vai vienmēr aiz šiem vārdiem slēpjas smaga slimība?

Pirmkārt, šādos gadījumos organismam akūti nepieciešami vismaz B grupas vitamīni, bet tiem jābūt efektīviem, cilvēka organismam drošiem un absolūti dabīgiem (nesintezētiem). Šai gadījumā runa iet par uztura bagātināšanu nevis ar citroniem un apelsīniem (ja ar to vien būtu gana, neviens nebūtu depresijas nomākts), bet gan par dabīgas izcelsmes vitamīnu uztura bagātinātājiem.

Par vitamīniem un uztura bagātinātājiem parunāsim citreiz, bet šodien par to, kas tad vēl būtu lietas labā izdarāms, ja neciešamais, depresīvais noskaņojums ir krietni ieildzis.

Visbiežāk par depresiju mēs saucam drūmo noskaņojumu, skumjas un nevēlēšanos kontaktēties ar apkārtējiem. Tāds stāvoklis dzīvē ir bijis katram un, droši vien, ne reizi vien. Tas cik ātri mēs no tā atbrīvojamies, aizdzenot prom skumjas un apātiju, atkarīgs tikai no mums pašiem. Es piedāvāju tev nedēļas kursu – kā atbrīvoties no depresijas vai slikta noskaņojuma.

1. diena

Ārā līst lietus un tev blakus nav neviena, kas šai lietainā vakarā varētu sasildīt? Vispirms tev būs nepieciešams šķīvītis ar garšīgiem cepumiem, silts mīksts pleds, karsta kakao krūze vai glintveins un viena labatejas-dzersana-vakaros filma (labāk melodrāma). Šodien vakarā, skatoties filmu, tu vari paraudāt gan par filmu, gan par savu dzīvi tik cik vēlies. Bet atceries, ka tā ir pēdējā diena, kad tu raudi ne aiz laimes! Ejot gulēt, aizmiedz ar domu, ka rīt no rīta tu modīsies kā laimīgs cilvēks.

2.diena

Šodien tev sevi būs ļoti daudz jālutina. Tu taču mīli sevi! Nežēlo naudu kurpēm, kas iepatikušās vai grāmatai, par kuru sen jau sapņo. Šodien tu vari sev to atļauties! Vakariņas restorānā, vakars teātrī vai pat zirgu izjāde ārpus pilsētas. Dari visu, kas vien ienāk prātā! Tikai ar vienu noteikumu: nelieto alkoholu!

3.diena

Rītu noteikti sāc ar svaigas sulas glāzi un rīta vingrošanu – tas tev sniegs enerģijas lādiņu visai dienai un uzlabos garastāvokli. Protams, rīta vingrošanu tu vari aizstāt ar rīta skrējienu vai vienkāršu pastaigu parkā. Pastaigāties svaigā gaisā pirms brokastīm – tas ir tik kolosāli! Kā sāksi dienu, tā to pavadīsi, bet tāds patīkams rīts, protams, sola arī veiksmīgu dienu.

4.diena

izjades-ar-zirguIevies savā dzīvē kaut ko jaunu. Vai tu jau sen sapņo par gleznošanu? Tad kas par lietu? Apmeklē mākslas veikalu, pārdevēji tev palīdzēs izvēlēties piemērotu papīru, otas un krāsas.

Varbūt tu jau sen gribi iemācīties peldēt? Varbūt sāc apmeklēt šoferu kursus un iegūsti sen kārotās tiesības? Viss jaunais, ko vien iesāksi, tev ne tikai noderēs dzīvē, bet sniegs daudz pozitīvu emociju.

5.diena

Šodien, cik vien var vairāk laika, jāvelta savam ārējam izskatam! Tava iekšēja pasaule ir bagāta, bet ne tas vien ir svarīgi. Tas, kas ir no ārpuses – arī ir svarīgs, tāpēc ātrāk tiec vaļā no šī izstaipītā džempera! Bez žēlastības atbrīvo skapi no mantām, kuras tu nenēsā jau vairāk kā gadu. Atbrīvojoties no vecām mantām, mēs atbrīvojam vietu jaunām, svarīgākām.

6.diena dzivnieku-patversme

Palīdzi tiem, kam nepieciešama tava palīdzība. Aiznes uz bērnu namu grāmatas un rotaļlietas, kas palikušas no tavas māsas, brāļa vai tavu bērnu bērnības laikiem, apmeklē pansionātu vai dzīvnieku patversmi.

Tu jau sen sapņo par pūkainu kaķīti vai rotaļīgu kucēnu? Ir laiks savus sapņus realizēt! Nav vērts meklēt šķirnes zvēriņu, labāk paņem sunīti vai kaķi no dzīvnieku patversmes. Tas būs vēl viens labs darbs un tu iegūsi uzticamu draugu.

7.diena

Laiks veikt rezumē. Droši vien, tu vairs neatceries kas ir depresija un kā tā izpaužas. Tava dzīve ir kļuvusi interesanta un piesātināta , tev ir jauni draugi. Svarīgākais, neaizmirsti par to, ka dzīve ir skaista un mēs paši to tādu padarām. Mīli sevi un lai tavā dzīvē nav vietas depresijai!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Mums katrai šodien diena jau saplānota – vieniem baznīca, viesu galds, citiem viesošanās pie draugiem…TV…. Atrodiet brīdi šovakar vai rīt, izslēd ...

 • Lai pagatavotu marmora kafiju tev būs nepieciešamas divas tējkarotes maltas kafijas, 200 grami ūdens un piecdesmit grami piena. Uzvāri melno kafi ...

 

Tags: , , , ,

Atbildes pavisam: 6

Man ir ko teikt »

 
 • depresivi cilvēki nemēdz daudz darboties

   
   
   
  • Nu tā jau ir viņu izvēle. Nedomāju,ka ar visiem ir TIK traki. Un, ja tie nekad neko nemainītu uz labo pusi, tad, domāju, viņi ilgi nedzīvotu… Kustība un aktīvas domas ir dzīvība.

    
 • Ziiliite

  Ja sieviete to visu varētu atļauties, tad no depresijas nebūtu ne miņas, tas tiesa:)

   
   
   
  • Hmm….nu papētīsim kopā:
   1. diena – kakao+pleds+filma…..domāju atļauties var.
   2.diena – Nopirkt grāmatu vai vakarā aiziet (nu ok, ne uz restorānu) uz kafeinīcu izdzert kaut vai kafiju… – es domāju var.
   3.diena – glāze sulas +rīta vingrošana – nedomāju, ka tas varētu radīt fin.grūtības.
   4.diena – sākt realizēt to,par ko sen sapņo? Varbūt tā ir vienkārši vēlēšanās sākt izšūt (nav taču uzreiz jāstājas šoferu kursos) – tātad tam vajadzēs pavisam nelielu naudas summu.
   5.diena – izmest laukā savu veco džemperi un izrevidēt skapi? Var traucēt tikai kūtrums….
   6.diena – aiznest grāmatas uz bērnu namu? Nedomāju,ka tik sarežģīti…
   7.diena – veikt rezumē.

   Un tātad – problēma, gadījumā, nav slinkumā? :) . Es gan vairāk piekrītu Ingas iebildumam, bet kā jau teicu – ja “slīkonim” nav vēlēšanās izglābties, kā tu vari palīdzēt??? Nekā.

    
 • ronis

  Tā nav depresija ,ja ar jaunām kurpēm kļūsti vesels .Depresija ir ļoti nepatīkama un nopietna slimība .Nevajag sliktu garastāvokli saukt šīs slimības vārdā .Tā var rakstīt pilnīgs analfabēts .Nevēlu nevienam šādā situācijā nonākt ,neizsakāmi mokoši un dārgi tikt atkal veselam .

   
   
   
  • roni, depresijai ir dažādas stadijas un izpausties tā var dažādi. Es nerunāju šai publikācijā par tiem,kas jau guļ palātā.

   Es neesmu ārsts. Esmu vienkārša sieviete, bet tomēr ar savu pieredzi un zināšanām. Tāpēc dalos. Es motivēju cilvēkus dzīvot un, domāju, ka ar to neko sliktu nevienam nedaru. Un man to neviens savā blogā liegt nevar :). Nepretendēju uz medicīnas saita līmeni.

   Ja Jums ir sava pieredze, domas, padomi, dalieties arī Jūs ar mums vai citur,izvēle Jūsu. Varat arī klusēt.

   15 gadu garumā, kopš esmu Wellness industrijā, zinu ĻOTI dziļu depresijas stadiju stāvokļus. Un arī šai gadījumā man būtu padoms, ja kādam tas interesētu.

    
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata