Zvanu skaņa – dvēseles un miesas veselības harmonijai

zvanu_skanas

Tuvojas Ziemassvētku laiks… Un arvien biežāk mēs visur dzirdēsim zvanu skaņas – gan skaistās svētku melodijās, gan dziesmās, gan mūsu pilsētu un lauku baznīcu torņos.

Zvanu skaņas…. Kāpēc mums tās tik ļoti patīk? Tāpēc, ka ir tajās kaut kas, kas spēj aizskart visdziļākās cilvēka dvēseles stīgas. Ja mēs iedomātos, ka pastāv dvēselisko rētu dziedēšanas ambulance, tad zvanu skaņas būtu obligāta dvēseles veselības attīrīšanas procedūra – ne tikai emocionālās, bet arī fiziskās veselības garantijai.

Skeptiķi iespējams domā, ka šāds apgalvojums ir visai apstrīdams. Tomēr to, ka zvanu skaņām piemīt ne tikai dziedinošs spēks, bet tās atspoguļo arī veselu veselības filozofiju un attīrīšanās ar zvanu skaņām ir ļoti efektīva procedūra, apstiprina daudzi autoritatīvi piemēri. Labi zināmais ģeofiziķis P. Kirijenko veselu pētījumu rezultātā pierādīja, ka zvani ģenerē skaņas enerģiju, kas labvēlīgi iedarbojas uz cilvēka imūnsistēmu. Zvanu skaņas necieš arī dažāda veida patogēnās baktērijas.

Zvanu skaņas ap sevi sterilizē gaisu un iztīra telpu. Neskaitāmas reizes zvanu skaņu fenomena pētījumus ir veikuši arī pedantiskie japāņi, kā rezultātā apstiprināja zvanu skaņu kā “vīrusu likvidētāju”, pie tam konstatējot, ka vidi labvēlīgi ietekmē pat tās zvanu skaņas, kas skan no mūzikas atskaņotāju skaļruņiem.

Par baznīcu zvanu skaņu ietekmi liecina arī statistika, ka zvanītāji slimo reti, it īpaši ar gripas vīrusu slimībām. Krievijas mediķu pētījumi pārliecinoši apliecināja, ka zvanu skaņu ietekmē atkāpties var pat vēzis neoperablā stadijā.

Ir pierādīts, ka baznīcas zvans, kā meistarisks skaņotājs ietekmē cilvēka organismu tādā veidā, ka mobilizē visus viņa iekšējos resursus un nereti palīdz cīņā ar dažādām slimībām un rehabilitācijas periodos pēc smagām stresa situācijām. Gaiss “pārnēsā” milzīgu daudzumu dažādu slimību – sākot no banālas gripas, beidzot ar mēri un holēru. Pēc tradīcijas senajā Krievijā epidēmijas laikā visās baznīcās zvanīja zvanus – un slimība vienmēr atkāpās.

Ticīgam cilvēkam tas nav nekas fenomenāls, jo baznīcas zvanu skaņa ir mūzika, kas ir TIK tuva Dievam un – vai tad ir kaut kas, ko Dievs nespētu?

Savukārt, ateistiem, vēlams pievērst uzmanību Kalifornijas universitātes zinātniskajiem pētījumiem, kas liecina par to, ka baznīcas zvanu skaņu frekvence labvēlīgi ietekmē cilvēka radošo smadzeņu daļu, bet organisms, kas noskaņots uz radīšanu, daudz vieglāk tiek galā ar dažādām slimībām un ciešanām.

Par zvanu skaņu ietekmi uz cilvēka organismu sistēmiski pētījumi pagaidām vēl nav veikti, tomēr tas, ka zvanu skaņas nebūt nav bezvērtīgas arī līdz šim iegūtie fakti vien ir spējuši pārliecināt pat skeptiķus.

Ieklausies brīnumainajās baznīcas zvana skaņās…

Un vēl… ļoti skaista zvanu melodija Talsu Kristīgās vidusskolas zvanu ansambļa izpildījumā:

Vai arī tavā pilsētā vai ciematā skan skaisti, dvēseli dziedējoši baznīcu zvani? Jelgavā ir!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Vai tu zini, ka sekundāra skaņa spēj mainīt pat visas dienas noskaņojumu? Lai šo brīnišķīgo skaņu spēju izmantotu, ir jāzina visapburošākās skaņas ...

 • Mums katrai šodien diena jau saplānota – vieniem baznīca, viesu galds, citiem viesošanās pie draugiem…TV…. Atrodiet brīdi šovakar vai rīt, izslēd ...

 • Vakar 11.februārī pasaule zaudēja vēl vienu leģendu. 48 gadu vecumā mira Vitnija Hjūstone (Whitney Houston) – spilgta, neatkārtojama dziedātāja, a ...

 •   Šī filma ilgst 5 minūtes. Tajā netiek rādīta visa dzīve. Tā ir tikai par vienu dzīves minūti. Tikai par vienu… Filma “Viena sekundes simt ...

 • Pēdējā laikā mūsu blogā arvien vairāk informācijas ir par matiem, matu griezumiem, frizūrām utt. un tam, ir divi iemesli: sievietei jebkurā vecumā ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata