Ziedputekšņi veselībai

 

ziedputeksniPagājušo sestdien manu „zāļu skapīti” papildināja ziedputekšņu burciņa. Jau no bērnības atceros kā man vecmamma lika ēst ziedputekšņus un bišu maizi. Tad man šie labumi ne visai garšoja, bet tagad tā vien velk pie tās burciņas… Laikam jau organisms pats jūt, ko tam gribās.

Kad šo burciņu nopirku, sāku meklēt informāciju par to, kas tad tajos krāsainajos graudiņos ir tik labs. Un par cik savu „sveci” nekad neturu zem pūra, tad padalos ar šo informāciju arī ar tevi.

Nemaz nezināju, ka ziedputekšņi ir tik ļoti vērtīgi: tie satur olbaltumvielas, cukuru, taukus, minerālvielas, gandrīz visus vitamīnus, enzīmus, augu hormonus, antibiotikas utt. Viss nosauktais ir kvantitatīvi līdzsvarots, kas izrādās ļauj izmantot ziedputekšņus daudzu slimību ārstēšanā.

Ziedputekšņu vērtīgās īpašības tiek pamatotas ar to, ka tajos esošo barības vielu saturs ir krietni bagātāks, nekā medū. Ziedputekšņi satur 7 līdz 30% olbaltumvielu, bet aminoskābes līdz pat 13% ( tas ir 4-7 reizes vairāk nekā ar aminoskābēm bagātie pārtikas produkti).

Desmit putekšņos esošās aminoskābes organisms pats neizstrādā, bet tām katru dienuziedputeksni (3) kopā ar pārtiku būtu jānonāk mūsu organismā. Putekšņi ir dabisks aminoskābju koncentrāts, kas dod iespēju novērst mūsdienu pārtikas trūkumus (rafinēšanas un termiskās apstrādes rezultātā pārtikas produkti zaudē svarīgas barības vielas, tai skaitā daudzas aminoskābes) un nodrošina olbaltumvielu audu atjaunošanu.

Īpaši svarīgi tas ir vecāka gadagājuma cilvēkiem. Ziedputekšņi ir bagāti ar dažādiem dabīgajiem ogļhidrātiem, kas apvienojumā ar bagātu minerālvielu sastāvu, tai skaitā mikroelementiem, ir ideāls produkts, kas organismam spēj dot enerģiju bez tā kaitējuma, ko izraisa tīra cukura patēriņš.

Ziedputekšņi satur P grupas vitamīnus (rutīns), kas stiprina kapilāru sieniņas, imunitāti, vienlaikus nostiprinot izturību pret infekcijām.

 

Ziedputekšņu lietošana un ārstēšanās

Daudzās valstīs ziedputekšņi tiek izmantoti arī farmācijas preparātos. Tiem piemīt spēcīgas nostiprinošas un atjaunojošas īpašības. It īpaši tie palīdz pēc smagām slimībām, operācijām, vājajiem un sirmgalvjiem. Izrādās, ka ziedputekšņi uzlabo daudzu zāļu preparātu ārstniecisko efektu.

Ziedputekšņi ir ļoti vērtīgi studentiem un radošo profesiju pārstāvjiem, jo, pateicoties bagāto aminoskābju sastāvam un visam barības vielu kompleksam, ietekmē garīgā darba cilvēku veiktspēju. Vērtīgās ziedputekšņu sastāvdaļas labvēlīgi ietekmē smadzeņu darbību, ievērojami paplašinot to spējas, palielina uztveres asumu un informācijas uzņemšanu.

Ziedputekšņi satur daudzus hormonus. Tas to padara par īpaši vērtīgu gadījumos, kad organismā, saistībā ar novecošanas procesiem un iekšējās sekrēcijas dziedzeru patoloģiskajiem traucējumiem, notiek hormonālās izmaiņas. Ziedputekšņos ir atrasti augšanas stimulatori un un antibiotikas, kas kavē audzēju attīstību.

Anēmijas gadījumos ziedputekšņi paaugstina hemoglobīna un eritrocītu daudzumu asinīs. Tamdēļ 3x dienā pirms ēšanas ir jālieto 1 tējk. ziedputekšņu, tos uzdzerot ar ūdeni. Var sajaukt arī ar medu (1:1 vai 1:2).

ziedputeksni (5)Ziedputekšņi tiek izmantoti kā koncentrēts pārtikas produkts, lai parastos produktus papildinātu ar cilvēka organismam svarīgām vielām, kuru tajos ir maz vai nav vispār.

Vērtīgās ziedputekšņu īpašības izmanto apetītes un organisma stāvokļa uzlabošanai, svara zaudēšanai, zarnu trakta slimību gadījumos.

Ziedputekšņi darbojas arī kā antibiotika, uzlabo garīgo un neirastēnisko organisma stāvokli, uzlabo vispārējo organisma veselību. Ziedputekšņi labvēlīgi iedarbojas uz augšanu, ārstē novājinātus bērnus, prostatītu.

Lietot vislabāk 10-15 min. pirms ēšanas no rīta vai pirms otrajām brokastīm (it īpaši slimiem bērniem un cilvēkiem ar novājinātu organismu). To var darīt arī ēdienreizes laikā, bet tikai ne uz nakti vai vēlu vakarā.

Bulgārijas zinātnieki ir pētījuši ziedputekšņu terapeitisko un profilaktisko ietekmi kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlas gadījumos, īpaši, ja čūla ir asiņojoša.

Pētījumi esot parādījuši, ka sistemātiska ziedputekšņu lietošana ir ieteicama arī veģetatīvās asinsvadu distonijas gadījumos.

Ziedputekšņu augstā bioloģiskā vērtība ļauj tos izmantot kā regulāru uztura bagātinātāju, vēl jo vairāk tamdēļ, ka līdz šim vēl nav reģistrēts neviens blakņu gadījums.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 •   Pavasara un vasaras zemes darbi, saule un vējš nesaudzē dārznieku rokas – tas jādara pašiem! Vienmēr ir labi strādāt ar cimdiem, bet ja to ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata