Vai spirulīna palīdz atbrīvoties no liekajiem kilogramiem

spirulina

Uzstādot sev mērķi notievēt, daudzi cilvēki ir ar mieru pielietot gandrīz vai jebkurus reklamējamos līdzekļus. Un šajā „brīnumlīdzekļu” rindā vienu no pirmajām vietām ieņem spirulīna.

Kas ir spirulīna? Kādā veidā to var izmantot, un, galu galā, vai ir jēga to izmantot tievēšanas procesa laikā – šodien apskatīsim tieši šos jautājumus.

Kas ir spirulīna

Tās ir zilganzaļas aļģes, kas dabiskajās ūdenstilpēs atrodamas Meksikā, Ķīnā un dažās Āfrikas valstīs. Pašlaik tās tiek aktīvi kultivētas daudzos dienvidu reģionos. No aļģēm ražo uztura bagātinātājus un kosmētikā izmantojamas maskas.

Spirulīna – kā uztura bagātinātājs

Šai zilgan-zaļajai ūdenszālei ir vairākas vērtīgas īpašības un tieši to dēļ tās tiek ļoti augstu vērtētas:

 • 70% spirulīnas ir viegli sagremojams proteīns. Šis rādītājs ir gandrīz 1,5 reizes lielāks nekā sojai, kas tradicionāli tiek uzskatīta par visvērtīgāko augu izcelsmes olbaltumvielu produktu. Pie tam, spirulīnas proteīni ir pilnvērtīgi – to sastāvā ir 18 neaizvietojamās aminoskābes (tās ir tās, kas cilvēka organismā netiek sintezētas).
 • Spirulīna ir ļoti bagāta ar vitamīniem, tādiem kā A, E, B1, B2, B5, B6, B12 un B9, ar minerālvielām, tādām, kā dzelzs, cinks, magnijs, kālijs un kalcijs. Pēdējie divi elementi organismam ir īpaši nepieciešami svara zaudēšanas periodā.
 • Lielais šķiedrvielu daudzums palīdz no gremošanas trakta izvadīt toksīnus. Nokļūstot šķidrā vidē, spirulīna, tāpat kā citas aļģes, spēj palielināt apjomu un tādējādi ievērojami nomākt pastiprinātu ēstgribu. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc tā pieder pie tiem dabiskajiem līdzekļiem, kas spēj samazināt apetīti un bada sajūtu.
 • Šīs zilaļģes kaloritāte ir 300 kcal. Taču, ņemot vērā, ka tā tiek izmantota nelielos daudzumos, nav jābaidās, ka tā ietekmēs vispārējo ikdienā uzņemamo kaloriju daudzumu.

Spirulīna – kosmētikas līdzeklis

Zilgan-zaļā ūdenszāle ir pārdošanā ne tikai kā uztura bagātinātāja tabletes vai kapsulas, bet arī pulvera veidā. To var izmantot ārīgi kosmētikas procedūrās un to var izmantot ietīšanās procedūrām. Pie tam bioloģiski aktīvais maskas komplekss spēj izlīdzināt ādas virsmu, ādu padarīt stingrāku un mazināt celulītu.

Vai spirulīna palīdz zaudēt liekos kilogramus?

Šim jautājumam nav viennozīmīgas atbildes. Vieni speciālisti uzskata, ka šajā nolūkā tai vērtības nav. Savukārt, citi spirulīnu šai procesā uzskata par svarīgu un vērtīgu palīgu. Ja, lietojot spirulīnu, pilnībā uzticēties tikai tās „brīnumainajai” iedarbībai, tad vilšanās var būt liela.

Spirulīna ir bioloģiski aktīva piedeva, kas organismam palīdz normalizēt vielu maiņu, to bagātināt ar nepieciešamajām aminoskābēm, vitamīniem un bioaktīvajām vielām. Tā nespēj taukus dedzināt „pa tiešo”. Bet, to iekļaujot uzturā, tā palīdz organismam “novirzīt” tauku vielmaiņu vajadzīgajā virzienā. Šajā gadījumā galvenais uzsvars jāliek uz zemu kaloriju diētu un fizisko slodzi.

Vērtīgās aļģes palīdz samazināt apetīti, attīrīt gremošanas traktu un asinis, nepieļauj olbaltumvielu nepietiekamību uzturā un, likvidējot celulītu, izlīdzina ķermeņa reljefu. Un tas jau nu gan nav maz priekš tām no mums, kuras meklē veidus, kā zaudēt lieko svaru, neizmantojot dārgas procedūras.

Kur to iegādāties?

Šodien izpētīju jau daudzu mūsu bloga lasītāju vidū iecienīto veikaliņu un atradu tajā apmēram 500 produktus, kuru sastāvā ir spirulīna.

spirulina_uztura_bagatinatajsspirulinas_pulveris

Lūk, tiešā saite >>> uz šo spirulīnas produktu apkopojuma lapu.

spirulina (3) spirulina (2)

Tajā atradīsi spirulīnu gan tablešu, gan kapsulu, gan pulvera veidā,  gan spirulīnu saturošus šampūnus un pat spirulīnu saturošu barību mājas dzīvniekiem.

spirulina_majdzivniekiemspirulina_sampuns

Lasi, pēti atsauksmes un izvēlies to, kas tev liekas pieņemamāks un šobrīd svarīgāks.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata